Yeni servo sistemimiz, makine tasarımını ve verimliliği geliştiriyor | Omron, Türkiye

Oturum açın

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Parolayı değiştirin

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Yeni servo sistemimiz, makine tasarımını ve verimliliği geliştiriyor

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Yeni servo sistemimiz, makine tasarımını ve verimliliği geliştiriyor

Kullanıcıların makine verimliliğini önemli ölçüde artırmasına olanak sağlayan özellikleri optimum kurulumla birleştiren yenilikçi bir servo sistemleri ürün serisini piyasaya sürdük.

Günümüz makine üreticilerinin gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretilen yeni 1S servo ürün serimizdeki ürünler, olağanüstü performansın yanı sıra yerden tasarruf sağlayan kompakt bir yapı sunuyor ve 100 W - 3 kW güç değerleriyle sağlanıyor.

Tüm modellerde standart olarak 23 bit yüksek çözünürlüklü enkoder bulunur ve tüm ürünler 125 µs değerinde olağanüstü kısa bir ağ döngüsü süresine sahiptir. Bu özellikler, kullanıcıların doğruluk veya tekrarlanabilirlikten ödün vermeden daha yüksek makine hızlarına ulaşmasını sağlar. 1S ürün serisindeki kontrolörler doğru profil üretimine imkan tanırken, gelişmiş döngü kontrolüyle birlikte sunulan yüksek çözünürlüklü enkoderler bu profillerin doğru şekilde izlenmesini sağlar.

Servo sistemlerinin önceki modelleriyle kıyaslandığında, yeni 1S modellerimiz kurulum için gerekli süre bakımından %50'ye varan tasarruf sağlar. Bir yazılım aracı servo boyutlandırmayı hızlı ve kolay hale getirirken otomatik NJ proje oluşturucu ve temel parametrelere yönelik kurulum sihirbazıyla sistem konfigürasyonu hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Hızlı uygulamaya yönelik diğer yardımcı özellikler ise kısa stabilizasyon süresi için patent bekleme aşamasındaki "best effort" özelliği ve dakikalar içinde akıllı kazanım aramaları gerçekleştiren kolay ayarlama özelliğidir.

1S servo sistemleri ayrıca EtherCAT ile güvenlik kontrolünü destekleyen gelişmiş güvenlik fonksiyonlarını da standart olarak sunar. Sistemlerde PLd (EN ISO 13849-1) ve SIL2 (IEC 61508) güvenlik onaylarını taşıyan EtherCAT (FSoE) üzerinden arıza korumalı güvenli tork kapalı işlevi bulunur.

Ayrıca PLe (EN ISO 13849-1) ve SIL3 (IEC 61508) gereksinimlerini karşılayan fiziksel bağlantılı güvenli tork kapalı işlevi de desteklenir. Yeni 1S servo sistemlerimizin diğer önemli avantajları arasında pile ihtiyaç duymayan güvenilir çalışma fonksiyonu bulunur.

Pillerin olmaması rutin bakımı ortadan kaldırarak kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini ve cihazı zahmetsiz bir şekilde kullanabilmesini sağlar. 

Sistem ayrıca giriş ve çıkış sinyallerinin doğrudan kablolanmasını sağlayarak klemens gereksinimini ortadan kaldırır. Ek olarak, hızlı ve güvenli vidasız bağlantılar ve kolay ön kablolama için takılabilen konnektörler zamandan tasarruf sağlarken bakımı kolaylaştırır.

1S servo sistemlerimiz, tesis ve makinelerin tam kontrolünü ve yönetimini sağlamaya odaklanan Sysmac otomasyon platformunun temel bileşenleridir. Sysmac otomasyon platformundaki diğer tüm bileşenler gibi 1S servo sistemleri de lojik sırası, hareket, güvenlik, robotlar, görsel denetim ve HMI için gerçek Entegre Geliştirme Ortamı sağlayan güçlü ve sezgisel Sysmac Studio yazılımımızla konfigüre edilebilir.

Omron Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin