Yeni görsel denetim sistemlerimiz her uygulamaya nasıl hız ve hassaslık kazandırıyor? | Omron, Türkiye

Oturum açın

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Parolayı değiştirin

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Yeni görsel denetim sistemlerimiz her uygulamaya nasıl hız ve hassaslık kazandırıyor?

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Yeni görsel denetim sistemlerimiz her uygulamaya nasıl hız ve hassaslık kazandırıyor?

Yeni FH kompakt görsel denetim sistemleri ailesi, çok yönlülüğü sadece performansla bir araya getirmekle kalmıyor, paranızın tam karşılığını almanızı da sağlıyor. Bu güçlü bileşim, sıra dışı derecede çok sayıda uygulamada hassas ve güvenilir denetim ve ölçüm elde edilmesi açısından bu ürünleri ideal seçenek haline getiriyor. Peki, bunu nasıl başarıyor?

Çok çekirdekli işlemciler ve benzersiz algılama algoritması

FH serisi kontrolörler kapsamlı ürün yelpazemizdeki tüm kameralarla uyumludur ve yüksek çözünürlüklü görüntülerle çalışırken bile hızlı işlem olanağı sağlayan güçlü, çok çekirdekli işlemcilere sahiptir. Buna ek olarak, tüm modellerimizde, görüntüler odak dışındaysa ya da hedefler rastgele konumlanmış, döndürülmüş veya üst üste binmiş olsa bile, hızlı ve kesin ölçümlerin yapılmasına olanak tanıyan, benzersiz Shape Search III nesne algılama algoritmamız bulunur.

Kontrolör performansı seçimi

FH görsel denetim sistemleri yelpazesinde, şu an için üç kontrolör seçeneği sunulmaktadır: en zorlu uygulamalar için dört çekirdekli işlemcili ultra yüksek hızlı model olan FH-3050, standart uygulamalar için çift çekirdekli işlemcili yüksek hızlı model olan FH-1050 ve yine çift çekirdekli işlemciye sahip olan ve kapsamlı işlevsellik gerektirmeyen uygulamalar için cazip fiyatlı bir seçenek sunacak şekilde tasarlanan FH-L550.

Ethernet/IP ve EtherCAT

Her tür otomasyon sistemiyle kolayca entegre edilebilmesi için, FH kontrolörleri Ethernet/IP bağlantılarını destekler. FH-3050 ve FH-1050 modelleri 500 µS'e kadar kısa iletişim döngü süreleri sağlayan EtherCAT protokolünü de destekler ve iletişim döngüsüyle senkronize hareket kontrolünün uygulanması olanağı da sunar.

Çoklu hat işleme

FH-3050 ve FH-1050 modellerinin bir diğer avantajı da, çoklu hat işleme olanağı sunmalarıdır ve bu olanak daha önce çok sayıda kontrolör kullanılmasını gerektiren bazı uygulamalarda, tek bir kontrolör kullanılarak önemli maliyet tasarrufları sağlanabileceği anlamına gelir.

Yeni geliştirilen özgün yazılım

FH serisindeki görsel denetim kontrolörleriyle birlikte sunulan yeni geliştirilen özgün yazılım, kontrolörlerin kurulmasını ve kullanılmasını kolay ve kullanışlı bir hale getirir. İşletim öğeleri kullanıcı gereksinimlerine uygun hale gelecek şekilde istendiği gibi düzenlenerek ve uygulama için gerekli olmayan düğmeler ve diğer öğeler kaldırılarak işletim arayüzü özelleştirilebilir. Yazılım, tasarımcı ve son kullanıcı için tamamen farklı arayüzler de sağlayabilir. Ayrıca, görüntü filtreleme ve aşırı hassas hizalama gibi işlevler için entegre kitaplıklar sağlanarak karmaşık görevler için dahi yapılandırma basitleştirilebilir.

Omron Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin