Integrated – Intelligent – Interactive: Üretim tesislerine inovasyon getiriyoruz | Omron, Türkiye

Oturum açın

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Parolayı değiştirin

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Integrated – Intelligent – Interactive: Üretim tesislerine inovasyon getiriyoruz

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Integrated – Intelligent – Interactive: Üretim tesislerine inovasyon getiriyoruz

Akıllı fabrika, sanal gerçeklik ve Nesnelerin İnterneti'ne odaklı Hannover Messe, yarının fabrikaları ve enerji sistemlerine yönelik çözümlerimizi ve en yeni teknolojileri gösterebileceğimiz harika bir platform.

Ziyaretçiler, sektörü yeni teknolojiler, akıllı ürünler, veri analiz becerileri, veri-süreç-ürün entegrasyonu ve iyileştirilmiş bir insan-makine etkileşimi sayesinde, akıllı fabrika ve tedarik zincirine doğru dönüşümle nasıl desteklediğimizi deneyimleyebilir.

İnovasyon çözümlerimiz üç alanda toplanmıştır:

  • Integrated – bağlantılı fabrika: makine otomasyonu ve kurumsal BT'yi birbirine bağlar
  • Intelligent – akıllı fabrika: cihazlar, üretim süreçleri ve ürün kalitesi için veri sağlar ve bunlardan alınan verileri kullanır
  • Interactive – işbirliği içinde çalışan fabrika: insan-makine etkileşimini iyileştirir

İnsanlar ve makineler arasında uyumlu bir ilişki kurma vizyonumuz, makinenin insan partnerine uyum sağlaması yoluyla insan ve makineler arasında yeni ilişkilerin oluşturulmasını hedefleyen teknolojik yeniliğimiz Masa tenisi robotu ile ziyaretçilere gösterilecek.

Interactive – adaptif Masa tenisi oynayan robot insan rakibine uyum sağlıyor

Adaptif Masa tenisi robotu gösterisiyle, görmeye dayalı insan makine etkileşimi kavramında attığımız adımları göstereceğiz. Robotun amacı insan rakibini yenmek değil, rakibinin masa tenisi becerisine uyum sağlamak ve topu oyunda tutmaktır. Bu teknoloji, gelecekte işbirliğine dayanan robot insan etkileşimi kavramı için bir temel oluşturur, buna göre "yardımcı robotlar" esnek bir şekilde insanlarla işbirliği içinde çalışır. Bu "yardımcı robotların" farklı davranışlara (hareket algılama) tepki vermesi gerektiği gibi farklı insanlara da (yüz algılama) tepki vermesi gerekir.

Ping Pong Robot's Technology Movie English Ver.

Integrated – G/Ç Bağlantısı, EtherCat ve EtherNet/IP üzerinden cihaz bağlantısı

Cihaz iletişim standartları desteğimiz, geniş bir cihaz sınıfı yelpazesi için en uygun performans ve kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde genişletildi. Yüksek hızlı hareket iletişimi için mevcut EtherCAT ve yoğun bir şekilde kullanılan EtherNet/IP desteğinin yanı sıra I/O bağlantı ana ünite NX-IO türü ve IP67 türü ile birlikte IO-link sensörlerini kullanıma sunduk. Ayar parametrelerinin yanı sıra cihaz ve performans durumu bilgileri toplanabilir ve karşılıklı gönderilip alınabilir. Bu olanak, süreç analizi ve kestirimci bakım görevlerinin yanı sıra hızlı değişimlere yönelik bir temel sağlar..

integrated device communication logo

Integrated & Intelligent − Sysmac: entegre kontrol, programlama ve veri toplama platformu

İyi yapılandırılmış Sysmac Otomasyon Platformu müşterilerine yüksek hızlı hareket ve robot kontrolünün yanı sıra makine cihazlarının eksiksiz denetim ve programlaması ve entegre güvenlik sunar. NX7 makine otomasyon kontrolörü Sysmac Otomasyon Platformunun en önemli parçası olarak aynı zamanda geniş ölçekli, yüksek hızlı, son derece hassas hareket kontrolü ve ultra hızlı veri işleme gerçekleştirir.

nx7 sysmac prod

IoT kullanan karmaşık üretim tesislerinin geleceğine odaklanarak bu entegre kontrol birimini kullanıcılara daha önceki kontrol birimlerinin ve PLC'lerin yapılarının ötesinde ölçeklenebilirlik sağlayacak şekilde geliştirdik.

Üretim sürecinin analizi, daha uzun makine çalışma süreleri elde etmek ve çıktı kalitesini en uygun hale getirmek üzere müşterileri desteklemek için makine performansı, cihaz parametreleri ve denetim sistemlerinden ürün kalitesi kolaylıkla toplanıp bir veritabanına yerleştirilebilir ve değerlendirme için kullanılabilir. Toplanan tüm veriler doğrudan Sysmac makine otomasyon kontrol biriminden bir SQL veritabanına depolanır, analiz ve uzun vadeli bulut depolama için hazır hale getirilir.

İçe aktarılan gerçek ürün nesne bilgisine dayanan robot kullanımı ve hareket yolları dahil olmak üzere genişletilmiş makine simülasyon yeterlilikleri ile birlikte birden çok disiplini içeren bu kavram müşterilerin çözüm mimarisini basitleştirmelerini, programlama ihtiyacını azaltmalarını ve üretkenliğin en en uygun hale getirilmesini sağlar.

Delta Tau Data Systems'ın (bundan sonra “DT” olarak belirtilecektir) satın alınması, dünyanın en yüksek düzey hareket kontrol birimi olarak tanınan, DT'nin PMAC hareket kontrol birimini geniş ürün seçenekleriyle birleştirip dünya genelindeki müşterilere yeni çözümler sunabilmemizi sağlayacaktır. Bununla birlikte DT'nin uzun yıllar boyunca geliştirdiği NJ/NX serisi makine otomasyon kontrol birimlerine yüksek performanslı hareket kontrol teknolojisini uyarlayarak çözümlerinin uygulama alanını genişletmeyi de amaçlıyoruz.

Integrated - Veri kaybına karşı kesintisiz güç kaynakları (UPS)

S8BA serisi, Endüstriyel bilgisayarların (IPC'ler) ve fabrika otomasyon kontrol birimlerinin anlık gerilim düşmeleri ve elektrik kesintilerine karşı korunması için ideal bir önlem olan, DIN rayına monte edilebilir bir DC-DC kesintisiz güç kaynağı (UPS) serisidir. Cihaz ve süreç verilerinin toplanmasına yönelik güncel eğilimle ve elektrik kaynağının istikrarsız olduğu ülkelere yapılacak aktarma işlemlerinde yüksek fonksiyonelliğe sahip kontrol birimlerinin kullanılması durumunda bu özellikle önemlidir.

s8ba newsletter prod

UPS bir elektrik kesintisi sırasında kontrol biriminin çökmesi ve verilerin kaybedilmesi ile, değerli verileri kaydederek kontrol birimini düzgün bir şekilde kapatabilmek için gereken süreye sahip olunması arasındaki fark anlamına gelebilir.

Integrated – Pano oluştururken zamandan ve yerden tasarruf edin

Tüm sinyal, kontrol ve dağıtım ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ürün portföyü sunacağız. Her biri panel inşa sürecinin basitleştirilmesine yardımcı olmak üzere özel olarak geliştirildi. Bu durum mühendislerinizin geleneksel kontrol paneli yerleşim düzenlerini gözden geçirmesine ve daha modüler, esnek ve kompakt tasarımların oluşturulmasına olanak tanıyarak panel inşa sürecinin tamamında zamandan, işgücünden ve paradan tasarruf edilmesini sağlar.

Bu vaadin bir örneği de panel çözüm ürünlerimizde kullanılan yeni yumuşak dokunma teknolojisidir. Bu teknoloji bir panelin kablolarının bağlanması için gereken işgücünü azaltırken her bir kablonun başlığa hasar vermeden tamamen yerleştirilebilmesini sağlar. Bu özellik, sağlam ve güvenilir bir bağlantıyı emniyete alırken, bakım ya da panel yükseltmesi sırasında kolayca sökülebilmesine de izin verir.

Buna ek olarak 3 ana kullanıcı kategorisinde standart bileşen yüksekliğine geçilmesi kablo kanallarının ve bileşenlerin yerleşimini standart hale getirerek yerden kazandırır. Bu durum panel üreticilerinin tek tip panel tasarımı ve sinyalizasyona geçmesini kolaylaştırdığı gibi özelleştirme ve genişleme için ölçek de sağlar.

Interactive - Güvenlik ışık perdelerinde QR sorununu giderme

En eni F3SG-R serisi güvenlik ışığı perdeleri, QR kodlarına dayanan yeni bir sorun giderme işlevi sunar. Bu yenilikçi ürünler ile herhangi bir sorun oluşması durumunda kullanıcılar, bir akıllı telefon veya tabletle QR kodu etiketini kolayca okutur ve doğrudan detaylı sorun giderme kılavuzunun yer aldığı web sayfasına yönlendirilirler.

f3sg-r press image white square prod

Interactive - Acuity navigasyon ile Lynx otonom akıllı araç (AIV)

Küresel üretim sektörü maliyetleri kısmak, tedarik döngülerini kısaltmak ve küresel ortamlarda faaliyet göstermek için daha da fazla baskı altındayken, dünyanın dört bir yanındaki üretim tesisleri üretkenliği iyileştirmek için mücadele etmektedir. İşgücünden tasarruf sağlayan robotların her geçen gün daha yoğun kullanımı çözümlerden birini oluşturur. Adept Technology, Inc. şirketinin mevcut tekliflerine robot teknolojilerini ekleyerek üreticilere bu zorluklar için çözüm ün yanı sıra mühendislik desteği sağlamak için son derece uygun bir konumda olacağız.

adept lynx right prod

Adept'in Lynx AIV'leri üretimden depolamaya, sağlıktan yarı iletkenlere kadar farklı sektörlerde otonom ürün aktarımı sağlamaktadır. Geleneksel AGV'lerin (Otonom Güdümlü Araç) aksine Lynx sistemlerinin çalışması için tesislerde değişiklik yapılması gerekmez. Robotlar akıllı şekilde kendi kendilerine hareket edebilir, engellerden kaçınabilir ve bir görevi yerine getirebilmek için en uygun yolu otomatik olarak seçebilir. Lynx robotları insanlarla işbirliği içinde çalışır. Kurulumu kolaydır, tek başına ya da filo olarak çalışabilir ve kullanıcının mevcut kurumsal yönetim sistemine uyumlu şekilde çalıştırılabilir.

Standart Lynx mobil robotlar çevresel değişimin yüzde 80'e vardığı dinamik ortamlarda çalışabilir. Acuity, robotun konumunu tam olarak belirlemek için başüstü statik aydınlatma kullanarak robotun yön bulma özelliklerini daha da güçlendiren ve kat alanının daha da dinamik olduğu ortamlarda bile çalışabilmesini sağlayan bir sistem seçeneğidir. Acuity ile, Lynx robotları yoğun üretim ortamlarında üretim aşamasında (WIP) aktarım, dinamik depolarda malzeme taşınması gibi uygulamaları yerine getirebilir ve geniş açık alanlara sahip tesislerde etkili şekilde kullanılabilir.

Fuarda 9. Salon, F24 No'lu standımızda olacağız. Fuar ile ilgili detaylı bilgi için internet sitesinden yararlanabilirsiniz.

Omron Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin