Endüstri 4.0 ile Genel Ekipman Verimliliğini (OEE) artırıyoruz | Omron, Türkiye

Oturum açın

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Parolayı değiştirin

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Endüstri 4.0 ile Genel Ekipman Verimliliğini (OEE) artırıyoruz

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Endüstri 4.0 ile Genel Ekipman Verimliliğini (OEE) artırıyoruz

Tesis yöneticileri ve sürdürülebilirlik alanında ürün ve hizmet üreten “maintenance” uzmanları bilgi paylaşımları için bir araya geliyorlar. Biz de Omron olarak Endüstri 4.0 çerçevesinde Genel Ekipman Verimliliğini artırmak için sunduğumuz çözümlerimiz ile 21-23 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek Maintenance İstanbul Fuarı'nda yerimizi alacağız.

Endüstriyel ağır bakım ve hassas bakım teknolojileri için uzmanlık platformu

Endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin izlenebileceği fuarda üç gün boyunca zengin içerikli etkinlikler de bulunmaktadır. Fuar ile ilgi detaylı bilgi için internet sitesinden yararlanabilir, online davetiye edinebilir, fuar ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek seminerlere katılabilirsiniz.

* 22 Nisan Cuma günü, 12:00-12:40 saatleri arasında gerçekleşecek “Üretim Hatlarındaki Genel Ekipman Verimliliğini (OEE) Artırmak İçin Omron'dan Otomasyon Çözümleri” başlıklı seminerimizde Hareket, Sürücüler ve Robot Ürün Müdürümüz Yusuf Safran'ın sunumuna katılabilirsiniz.

maintenance7-enews-inside sol

Makine arıza sürelerini ve maliyetleri azaltma

Günümüzün küreselleşen üretim ortamında farklı ve gittikçe karmaşıklaşan zorluklar, üretim verimliliğini daha da zorlaştırıyor. Biz de, otomasyon teknolojisinin makine çalışma süresini veya kullanılabilirliğini önemli ölçüde iyileştirebileceğine ve servis maliyetlerinin yanı sıra üretim sürecinizin aksama durumunu azaltabileceğine inanıyoruz.

Üretkenliğin optimize edilmesi

Omron’un Sysmac platformu, Bilgi Teknolojileri sistemleri ve uzaktan kullanılan cihazlar ile çok disiplinli otomasyon çözümünün dikey entegrasyonunu sağlar. NJ kontrolörü veritabanı bağlantısı kullanıcıların üretim süreçlerinden neredeyse gerçek zamanlı verileri toplamasını ve bu sayede üretim iyileştirmeleri konusunda potansiyel alanları tespit etmesini sağlar. SQL biriktirme işlevselliği, herhangi bir bağlantı arızası durumunda sağlam ve güvenli veri çözümüne olanak tanır.

Kestirimci bakım

Sysmac Studio yazılımı için cihaz operasyonu izleme kütüphanesi adı verilen bir dizi Fonksiyon Blokları Kütüphanesi geliştirdik. Servo sürücüler, aktüatörler ve sensörler gerçek zamanlı izlenebilir ve normal durumlarından farklı çalıştıklarında, ciddi bir arıza meydana gelmeden bir uyarı veya alarm verilir. Fonksiyon blokları kütüphanesi ile servo motorun konumunu ve tork yanıtını, normal çalışma aralığına karşı kolaylıkla izleyebilir ve değerlendirebilirsiniz. Silindir çalışma süresi normal çalışma durumuna karşı ölçülerek sürenin bu değeri geçtiği veya bu değerden az olduğu bildirilir. Fiber sensörlerin ışık yoğunluğu toz veya diğer malzemelerin birikip birikmediğini tespit etmek üzere kötüye gitme açısından izlenir. Sysmac tarafından neredeyse gerçek zamanlı üretilen SQL verilerine ulaşmak için panolar oluşturabilirsiniz.  Bakım personeli makine verilerini kaydederek, saklayarak, karşılaştırarak ve analiz ederek sorunları tespit edebilir, bakım için çalışmama süresi planlayabilir.

maintenance2 sol

Arıza durumunda ürün değişimi

Sysmac otomasyon platformu; programların, verilerin, ağ yapılandırmasının ve EtherCAT ile bağlı cihazların parametrelerinin yedeklenmesini ve geri yüklenmesini sağlar. Ekipman arızalanırsa minimum üretim aksamasıyla değiştirilmelidir. Buna arızalı öğelerin değiştirilmesi ve cihazın yeniden kurulması dahildir. Yedekleme ve geri yükleme işlevi bir mühendisin indirilen parametreleri bir bilgisayara bağlanmadan yeni servo sürücüye kolaylıkla indirmesini sağlar. Sonuç olarak, tek bir tuşa dokunarak sistem kolaylıkla yapılandırılır ve sıfırlanır.

Omron Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin