Ortak Bir Tasarım Platformunda Geliştirilen FA Cihazlarının İkinci Etabı | Omron, Türkiye

Oturum açın

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Parolayı değiştirin

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Ortak Bir Tasarım Platformunda Geliştirilen FA Cihazlarının İkinci Etabı

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Ortak Bir Tasarım Platformunda Geliştirilen FA Cihazlarının İkinci Etabı

Ekim ayı başında, Anahtarlamalı Güç Kaynaklarını, Güvenlik Rölesi Soketlerini, Pushbutton Switch'leri, Güç Monitörlerini ve Makine Otomasyon Kontrolörlerini içeren birçok ürünü, birleşik ürün özellikleri için ortak bir tasarım platformunda geliştirilen fabrika otomasyonu (FA) kontrol cihazlarından ikinci etabı olarak sunduk.

Geniş ürün yelpazesinden güç alarak üretimin ön saflarında FA cihazlarını barındıran ve kontrol eden kontrol panolarını üretme konusundaki yenilikler üzerinde çalışmayı sürdürüyoruz.

FA cihazlarının tasarımı ile boyutunu birleştirdik. FA cihazlarının ve kontrol panolarının "boyut küçültme ve yerden tasarruf sağlama", "hızlandırılmış teslimat" ve "küreselleşmeye cevap verebilme" ihtiyacı içinde olan cihaz ve kontrol panosu üreticileri için şirketin tescilli kablolama teknolojisi olan "Push-in Plus'' teknolojisini kullanarak ürettiği ürünleri, Nisan 2016'da piyasaya sürdük. Bu ürünler 3.000'den fazla küresel şirket tarafından üretimin ön safhalarına uyarlandı ve oldukça takdir gördü.

Ortak tasarım platformunda geliştirilen FA cihazlarının genişlemesinin, çok çeşitli cihazlar sağlanarak elde edilen büyük bir ortak etkisi olacak. Müşterilerimizin kontrol panolarında da yenilikler yapmayı amaçlıyoruz. Güç ve ısı dağılımı gibi faktörlere bağlı olarak komponent yüksekliği değişebildiğinden pano ürünlerini, kontrol panosundaki özel yerleşimlerine (sıra) göre 3 temel kategoriye ayırdık: I/O, Kontrol ve Güç. Her bir kategoride ölü alanın azaltılması ve kablo kanalları arasındaki genişliğin en verimli şekilde ayarlanması için optimum kurallar belirledik. Yeni S8VK-S serisi (yüksek kapasiteli modeller), Enerji iletim hattı kategorisine katılan ilk Omron ürünleridir ve kısa bir süre içinde başka yeni ürünler de üretilecektir.

Ortak platformu, özellikle kontrol panolarının önüne yerleştirilen FA cihazları olan A22N-P/A30N-P Pushbutton Switch'lere, M22N-P Göstergelere ve KM-N3 Güç Monitörlerine, güvenlik uygulamalarına yönelik Zorlamalı Kontaklı Röleler için P7SA-PU Soketlere ve hareket kontrolü için NX1P Makine Otomasyon Kontrolörlerine uyguladık. Ayrıca dünyanın en küçük Anahtarlamalı Güç Kaynağı serisi olan S8VK-S'nin 240 W ve 480 W modelleri de ortak platform altında üretildi.

Yeni ürünler ve temel özellikleri

Dünyanın en küçük* anahtarlamalı güç kaynağı serisi: S8VK-S (yüksek kapasiteli modeller)

Benzersiz teknolojilerimizi kullanarak S8VK-S Anahtarlamalı Güç Kaynağı serisine ait 480 W modellerin daha önceki ürünlerimize göre %50 daha az hacimli kompakt bir gövdeye sahip olmasını sağladık.

S8VK-S'nin yüksek kapasiteli modelleri, yerden kazanç sağlamak için DIN rayların üzerine yakın temas halinde yan yana monte edilebilir ve bu tasarım, kontrol panolarının küçültülmesine yardımcı olur.

Bu modeller, kapsamlı sertifika standartlarını karşılar ve -40 ile 70°C gibi geniş bir çalışma sıcaklığı aralığında hizmet sunarak çok çeşitli ortamlarda çevre şartlarına karşı daha dayanıklı ve kararlı bir çalışma sağlar.

* Eylül 2016 tarihli Omron araştırmasına göre.

Özellikler:

 • Güç değeri: 240 W, 480 W
 • %150 güç artırma fonksiyonu (240 ve 480 W)
 • Düşük gerilim algılama çıkışı (yalnızca 240 ve 480 W)

combi s8vk-s24024-s48024 200x200 sol

Push-in Plus teknolojili röle serisi: (Zorlamalı Kontaklı Röleler için Soketler)

Zorlamalı Kontaklı G7SA Serisi Röleler için Soketler (P7SA-PU, 4 kutuplu ve 6 kutuplu), Nisan 2016'da piyasaya sürülen Push-in Plus teknolojili Röle Serilerine dahil edildi. Zorlamalı Kontaklı Röleler için Soketlerin üzerinde bulunan Push-in Plus mekanizması, tüm kontrol panolarının kablolama yöntemini birleştirir. Ayrıca yine üzerinde Push-in Plus terminaller bulunan Güvenlik Kontrolörleri ile birlikte kullanıldığında kablolamayı da azaltır.

Üstelik, 6 kutuplu soketler daha önceki vidalı tipli soketlere göre daha ince bir yapıya sahiptir (sektörün en ince tasarımı*) ve kontrol panosunun boyutları minimumda tutulabilir.

Aynı sokette kontak terminallerinin çapraz kablolamaları için de kısa çubuklar mevcuttur. Bu tasarım, işin daha da azaltılmasına yardımcı olur.

* Temmuz 2016 tarihli Omron araştırmasına göre.

Seri:

P7SA-PU (Zorlamalı Kontaklı G7SA Röleleri için Soketler)

Özellikler:

 • Zorlamalı kontaklı röleler (EN 50205 Sınıf A, VDE sertifikalı)
 • Dört kutuplu ve altı kutuplu röleler mevcuttur
 • Girişler ve çıkışlar arasında güçlendirilmiş yalıtım/ Farklı polaritelere sahip kutuplar arasında güçlendirilmiş yalıtım.

combi p7sa-10f-14f 200x200 sol

Push-in Plus teknolojisine sahip pushbutton switch'ler ve sinyal lambaları: A22N-P/A30N-P/M22N-P

A22N-P, A30N-P ve M22N-P, 22 mm ve 30 mm çapında montaj deliklerine sahip ve Push-in Plus teknolojisini kullanan Pushbutton Switch'ler ve Göstergelerdir. Tescilli teknolojilerimiz sayesinde daha önceki modellere göre ürün derinliği önemli ölçüde azaltıldı. Ürün hacmi ise %20-30 oranında küçültüldü. Aydınlatma Ünitelerinin gövdelerinin kısaltılması zor bir hedefti; ancak bu komponentlerin boyutları da Kontak Bloklarıyla aynı ölçüde azaltıldı. * 4-6 kontak için daha önce 66,8 mm olan derinlik 55 mm'ye düşürüldü.

Arkadan takma özelliğiyle birlikte Push-in Plus teknolojisi, yanlarda boşluk bırakılması ihtiyacını ortadan kaldırır. Aynı zamanda vidalı terminallere sahip kontak bloklarında zor olan yerden tasarruf sağlama hedefini de karşılar. Bu sayede iş yükünün azaltılması ve tasarım özgürlüğünün artırılması sağlanır.

Özellikler:

 • Kablolama yönünün değiştirilmesiyle geliştirilmiş kablo görünürlüğü 
 • Kompakt tasarım
 • Kontak Blokları, kolay montaj için her iki yönde de takılabilir.

combi a22 m22 200x200 sol

Küresel uygulamalarda kullanılabilir (*3) güç monitörü serisi: KM-N3

KM-N3, pano içi kuruluma yönelik KM-N2 güç monitörlerinin pano üstü kurulum tipidir.

Genel amaçlı CT'lerin (akım transformatörleri) kullanılması, bu güç monitörünün çok çeşitli üretim tesislerinde ve KM-N2'de kullanılabilmesini sağlar. Tek fazlıdan üç fazlı 4 kablolu güç monitörlerine kadar geniş tasarım yelpazesiyle tüm dünyadaki güç kaynaklarıyla uyumludur ve tek bir ünitede dört devreye kadar ölçüm yapılabilir.

Güç monitörü ayrıca hassas ölçümler (IEC sınıfı 0.5S), yanlış kablolamanın saptanması ve kolay ayarlanması sayesinde kurulum aşamasının kısaltılması, büyük, okunması kolay, beyaz ve yeşil LCD karakterler gibi özelliklere sahiptir ve böylece tasarımdan başlatmaya kadar birçok çözüm sunar.

* Bazı bölgelerde VT'ler gerekir. UL onay süreci devam ediyor.

Özellikler:

 • Çok devreli özellikleriyle kompakt (bir üniteye bağlanmış 4 adede kadar devre)
 • IEC 62053-22 doğruluk sınıfı 0.5S
 • Hızlı ve kolay haberleşme terminal kablolaması için Push-in Plus teknolojisi

km-n3 200x200 sol

Makine Otomasyon Kontrolörü: NX1P

Sysmac*1 giriş düzeyi kontrolörü NX1P serisi, EtherNet/IP ve EtherCAT bağlantısını, hareket kontrolünü ve I/O'yu kompakt bir pakette birleştirerek küçük ve orta büyüklükteki makinelere gelişmiş hareket kontrolü ve IoT sunar.

Elektronik kam ve interpolasyon, makinenin hızını ve hassaslığını artırarak verimliliğin ve kalitenin artmasını sağlar. Dahili EtherCAT portu ve harici IO-Link ana ünitesi ile cihazlardan toplanan veriler, dahili EtherNet/IP portu üzerinden makineler arasında paylaşılabilir. Bu da, makinenin duruş süresinin azaltılmasına ve verimliliğinin artırılmasına yardımcı olur.

Özellikler:

 • LD komut işleme süresi: 3,3 ns; program kapasitesi: 1,5 MB
 • Dahili EtherNet/IP portu, EtherCAT portu ve SD hafıza kartı arayüzü
 • Kullanılan gerçek eksenler: 8 adede kadar gerçek eksen (4 adede kadar hareket kontrolü ekseni bu sayıya dahildir)
 • NX Üniteleri takılabilir

combi nx1-24-40 200x200 sol

*1. Sysmac otomasyon platformu:

OMRON'un entegre otomasyon platformu, tek bir yazılım altında otomasyon tesisi üzerinde tam kontrol ve yönetim olanağı sağlar. Küresel standartlara ve küresel açık ağlara dayalı programlama, küresel olarak standart bir sistemin oluşturulmasını sağlar. Bu platformun merkezinde yer alan Sysmac makine kontrolörleri serisi, tüm makine cihazlarını senkronize kontrol etme olanağının yanı sıra hareket, robotlar ve veritabanı bağlantısı gibi gelişmiş fonksiyonlar da sunar. Birden fazla disiplinin bir arada sunulduğu bu konsept sayesinde çözüm mimarinizi sadeleştirebilir, programlama ihtiyacını azaltabilir ve verimliliği optimize edebilirsiniz.

Sysmac, Omron fabrika otomasyon ürünleri için Japonya'da ve diğer ülkelerde Omron Corporation'ın ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

EtherCAT® tescilli bir marka ve patentli bir teknolojidir, lisansı Almanya'da bulunan Beckhoff Automation GmbH şirketine aittir.

EtherNet/IP™, ODVA'nın bir ticari markasıdır.

Omron Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin