Üretime inovasyon getiren çözümlerimiz ile WIN Fuarı’nda tanışın! | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Üretime inovasyon getiren çözümlerimiz ile WIN Fuarı’nda tanışın!

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Üretime inovasyon getiren çözümlerimiz ile WIN Fuarı’nda tanışın!

Endüstri 4.0 çerçevesinde şeffaf, akıllı ve interaktif fabrika ve tedarik zincirine yönelen dönüşüme bakışımızı ortaya koyan "Entegre", "Akıllı" ve "İnteraktif" otomasyon çözümlerimiz ve en yeni ürünlerimizi daha yakından incelemek için 16-19 Mart arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek WIN Otomasyon Fuarı standımıza bekliyoruz.

Global rekabette yer edinmek için yüksek verimlilik düzeyini korumanın öneminin tartışılmaz olduğu günümüzde makinelerin daha çok kullanılmasına ve üretim açısından daha fazla verim elde edilmesine olanak tanıyan yeni üretim yöntemleri ve akıllı proses optimizasyonu sunan Endüstri 4.0 çerçevesinde geliştirilmiş konseptler artık üreticiler arasında oldukça yaygın şekilde uygulanıyor.

Bu bağlamda biz de Omron olarak, "Entegre", "Akıllı" ve "İnteraktif" otomasyon çözümlerimiz ile şeffaf, akıllı ve interaktif fabrika ve tedarik zincirine yönelen bu dönüşüme bakışımızı, geleceğin teknolojilerinin nasıl gerçekleştiğini, bunları kendi sistemlerinize nasıl uygulayabileceğinizi daha detaylı anlatabilmek için, sizi 16-19 Mart tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek WIN Otomasyon Fuarı standımıza davet ediyoruz.

Endüstri 4.0 ile Omron’un kurucusunun öngördüğü gelecek gerçekleşiyor

İlk sanayi devrimi üretime mekanizasyonu getirirken, ikinci sanayi devrimi elektriği getirdi. 1970'lerde gerçekleşen üçüncü sanayi devrimi ise bilişim teknolojilerinin gelişiyle üretim proseslerini daha da geliştirdi. Bu üç sanayi devrimi de sonradan tanımlanmıştı. Şimdi ise ilk defa, Endüstri 4.0 terimi bir devrimi daha gerçekleşmeden tanımlamak için kullanılıyor. Devrim olduktan sonra açıklama sunmak yerine devrimin gelişi için uyaran görevi görüyor.

Endüstri 4.0 yani dördüncü sanayi devrimi, aynı zamanda Omron’un kurucusu Kazuma Tateishi'nin 1970 yılında Uluslararası Gelecek Araştırmaları Konferansı'nda sunulan SINIC teorisine mükemmel bir şekilde uyuyor. SINIC teorisine göre; bilim, teknoloji ve toplum döngüsel bir ilişkiyi paylaşır ve birbirlerini karşılıklı olarak etkilerler. SINIC teorisinde açıklanan gelecekteki optimizasyon toplumunda, Kazuma Tateisi, insan zekâsının ve hislerinin bir kısmını otomatik hale getiren teknolojilerin gelecekteki gelişimlere temel teşkil edeceğini tahmin ediyor. Gelecekteki bu toplumda, insanlar ve makineler ideal bir uyum seviyesini yakalayacağını belirtiyor.

sinic comp

Dijitalleşmenin merkezinde Makine Otomasyonu

Dijitalleştirilmiş üretimin başarılı bir şekilde uygulanması, üreticinin ekosisteminde bir araya getirilmiş birçok temel yetkinlik gerektirir. Makineler, üretimin temeli olarak düşünülür ve dolayısıyla makinelerin performans göstermesini sağlayan sistemler, üretimde akıllı veri kullanımını sağlayan temel etkenlerdir. Gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyecek donanım ve yazılım platformları kullanarak tam kapsam ve makine otomasyonu sağlanabilir.

 • Giriş: Proximity sensör, fotoelektrik sensör, ölçüm ve görsel denetim gibi algılama teknolojileri
 • Lojik: Tamamen ölçeklenebilir makine kontrolörü platformu, sektörün en kararlı 2PID sıcaklık kontrolörü ve ayrıca lider hareket ve güvenlik kontrolörü teknolojisi her makinenin kontrol ihtiyaçlarının tüm yönlerini kapsıyor
 • Çıkış: Değişken hızlı sürücüler, servo sistemler, elektrik şalter panoları, katı hal röleleri ve elektromekanik röleler ile G/Ç cihazları güç ve hareketi yönlendirir ve yönetir
 • Güvenlik: Makine korumasının tüm yönlerini kapsayacak şekilde güvenlik switchinden güvenli sürücüye kadar eksiksiz çözüm portföyü
 • Robot: Makineleri ve hatları verimli bir şekilde ve birçok robot teknolojisiyle tamamen entegre etme kapasitesi

portfolio sol

Teknolojimiz, haberleşmeyi ve bağlantılı verileri akıllı sistemler oluşturmak için verimli ve güvenilir bir şekilde kullanmasına olanak sağlar. Gelişmiş platform temelli cihazlar, ürünleri (nesneleri) ilgili verilere bağlamasına ve makine odaklı Nesnelerin İnterneti çözümleri oluşturmasını sağlar.

Dijitalleşen üretim için inovatif otomasyon çözümleri

Bu dijital endüstriyel geleceğin zorluklarını ele almak amacıyla, tamamen ölçeklenebilir otomasyon çözümlerinden ve otomasyon varlıklarının sorunsuzca yeniden kullanılabilmesinden yararlanan teknolojilerle makineleri otomatik hale getiriyoruz. Sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübemizi ve yetkinliklerimizi kullanarak, tüm otomasyon çözümlerinin tüm kullanım ömrü boyunca dijitalleşmeyi kapsamına almasını hedefliyoruz.

Şimdi gelin sektöre en son sunduğumuz çözümlere kısaca göz atın.

Yeni endüstriyel robot çözümleri

Geçtiğimiz yıl içinde dünyanın 39 ülkesinde yeni endüstriyel robotlarımızın lansmanını gerçekleştirdik. Bu lansmanda Omron Adept Technologies tarafından geliştirilen, sınıfının en iyisi 49 adet yeni robot bulunuyor. Robotların üretim ortamına entegre edilmesini kolaylaştırmak amacıyla bu robotlara Omron'un sensörleri, güvenlik bileşenleri ve ödüllü NX/NJ serisi makine otomasyon kontrolörleri entegre edildi.

OMRON Robotic Solutions
 • OMRON Robotic Solutions

  OMRON Robotic Solutions

  Omron's unique combination of software and control architecture addresses the factory automation challenges from producing a high variety mix of products with short product lifecycles that require rapid production line changeovers

  02:18

Mobil robotları keşfedin

İlk endüstriyel mobil robot ürün serisimiz olan LD platformunu 20 Ocak 2017 tarihi itibariyle kullanıma sunuldu. Mobil robotlar, büyük tesislerin çevresindeki hareketli ürünlerde verimlilik ve maliyet tasarrufuna yeni bir boyut kazandırıyor. 7/24 hızlı, güvenilir materyal taşıma için geliştirilen benzersiz mobil robot ailesi en dinamik ortamlarda bile kendi kendini yönlendirebiliyor.

Omron mobile robots
 • Omron mobile robots

  Omron mobile robots

  Omron's Autonomous Mobile Robots (AMRs): no facility modifications, no laser beacons, no floor magnets, no tapes and setup the robot within an hour.

  01:49

İnsan partnerine uyum sağlayan masa tenisi robotu "FORPHEUS"

Ödüllü masa tenisi robotumuz "FORPHEUS", makinenin insan partnerine uyum sağlaması yoluyla, bu teknolojik evrimin insanlar ile makineler arasında oluşturmayı amaçladığı yeni ilişkileri göstermek amacıyla yapıldı. Robot, insan rakibi karşısında uzun süre arka arkaya topa vurabilecek şekilde tasarlanmdı. Bu bakımdan, rakibinin fiziksel hareketi ile topun konumu hakkındaki verilere dayanarak topun yörüngesini ve hızını öngörmekte ve topu, rakibin tekrar vurmasını kolaylaştıracak bir noktaya ve uygun bir hızla geri göndermektedir.

Pano Üretiminde Yenilikler “Kontrol panoları için yeni değerler”

Pano tasarımında, pano üretim süreçlerinde ve panolarla insan etkileşiminde yeni ürünler, kablolama teknikleri ve teknolojileri yoluyla yenilikler yapılabilirse kontrol panosu üretimi kolaylaşır ve verimlilik açısından büyük bir ilerleme gerçekleşir. Kontrol panolarındaki ürünlerin teknik özellikleri için kullanılan ortak Pano Değer Tasarımı konseptimizi başlangıç kabul ederek, müşterilerimize kontrol panosu gelişimi ve süreç yeniliği sunuyoruz.

New Value for Electrical Control Panels
 • New Value for Electrical Control Panels

  New Value for Electrical Control Panels

  If you have to downsize your machine, export your machine overseas or have to cope with short lead times and labor shortage, this video might have some answers for you.

  03:12

Yeni Endüstriyel PC, üretim sahalarını "Entegre" ve "Akıllı" hale getiriyor

Yeni Endüstriyel PC Platformu (IPC), tüm dünyadaki üretim sahalarına ve ekipmanlara "entegre" ve "akıllı" otomasyon sunan yeni bir kontrol platformu. Üreticiler ile birlikte PLC ve IPC dahil geniş bir fabrika otomasyonu ürün gamı ve EtherCAT gibi açık endüstriyel ağlar kullanan benzersiz otomasyonumuzu geliştirerek üretimde inovasyon üzerinde çalışıyoruz.

Yeni 1S Servo, makine tasarımı ve verimliliği geliştiriyor

Kullanıcıların makine verimliliğini önemli ölçüde artırmasına olanak sağlayan özellikleri optimum kurulumla birleştiren inovatif bir servo sistemleri ürün serisini piyasaya sürdük. Günümüz makine üreticilerinin gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretilen yeni 1S Servo (tcm:475-77903) serisindeki ürünler, olağanüstü performansın yanı sıra yerden tasarruf sağlayan kompakt bir yapı sunuyor ve 100 W - 3 kW güç değerleriyle sağlanıyor.

OMRON 1S Servo System
 • OMRON 1S Servo System

  OMRON 1S Servo System

  Omron's 1S is a servo system designed to optimize the full cycle, through the machine design, installation and commissioning tasks and finally to the maintenance once in production. The 1S servo offers high resolution multi-turn encoder without battery backup, safety network built.-in and improved loop control allowing accurate and higher machine productivity. The 1S servo is totally integrated with the Sysmac automation platform.

  03:13

Kompakt Makineler için gelişmiş kontrol: NX1 Makine Kontrolörü

NX1; EtherNet/IP ve EtherCAT bağlantısı, hareket kontrolü ve I/O özelliklerini kompakt bir pakette birleştirerek küçük ve orta büyüklükteki makineler için gelişmiş hareket ve pozisyon kontrolü sağlayan Sysmac platformu için giriş düzeyi kontrolörüdür. Elektronik kam ve interpolasyon, makine hızını ve hassasiyetini artırarak verimliliğin ve kalitenin artmasını sağlar. Dahili EtherCAT portu ve harici IO-Link ana ünitesiyle cihazlardan toplanan veriler, dahili EtherNet/IP portu üzerinden makineler arasında paylaştırılabilir. Bu durum, kestirimci bakım ve tam entegrasyon sağlayarak makine duruş süresinin azaltılmasına ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olur.

OMRON NX1 Sysmac Machine Controller
 • OMRON NX1 Sysmac Machine Controller

  OMRON NX1 Sysmac Machine Controller

  The NX1 completes the NX/NJ machine controllers family offering same functionality in a compact design. The NX1 provides synchronized control of all machine devices such as motion, I/O, safety and vision under one Integrated Development Environment.

  02:19

IO-Link dijitalleşmenin sensör seviyesine inmesini sağlıyor

IO-Link ürünlerimizin ilk basamağında; Fotoelektrik Sensörler, Renk İşaret Sensörleri, Endüktif Sensörler ve IO-Link Master Üniteleri bulunmaktadır. Sensörler ve Kontrolörler, IO-Link ile bağlanarak, geri gelen ışık seviyeleri gibi sensörlerin kararlı çalışması için gereken tüm bilgiler görülebilir. Artık, sensör seviyesinde izleme ve hata algılama işlemleri mümkündür. Bu da gereksiz duruş sürelerini azaltır, kestirimci bakımda yardımcı olur ve devreye alma süresini kısaltır.

io-link prod

Tam entegre bir platform: Sysmac Otomasyon Platformu

Sysmac, otomasyon tesisiniz üzerinde tam kontrol ve yönetim olanağı sağlayan entegre otomasyon platformudur. Bu platformun merkezinde yer alan Makine Kontrolörü serisi tüm makine cihazlarını senkronize kontrol etme olanağının yanı sıra hareket, robotlar ve veritabanı bağlantısı gibi gelişmiş işlevsellik de sunuyor. Birden fazla disiplinin bir araya getirildiği bu konsept sayesinde çözüm mimarinizi sadeleştirebilir, programlama ihtiyacını azaltabilir ve üretkenliği optimize edebilirsiniz.

Sorunsuz makine kontrolü ve fabrika otomasyonu

Tek bağlantı ve tek yazılımla tek makine kontrolü: Sysmac otomasyon platformunu işte böyle tanımlıyoruz. Makine Otomasyon Kontrolöründe lojik, hareket, güvenlik, robotlar, görsel denetim sistemleri, bilgi, görselleştirme ve ağ oluşturma tek bir yazılımda bir araya getiriliyor: Sysmac Studio. Bu tek yazılım, özel bir 3D hareket simülasyonu aracı da içeren gerçek Entegre Geliştirme Ortamı (IDE) sunuyor. Makine kontrolöründe yerleşik EtherCAT ve EtherNet/IP standart olarak geliyor. Tek bağlantı amaçlı iki ağ, gerçek zamanlı hızlı makine kontrolü ve veri tesisi yönetimi arasında mükemmel uyum sağlıyor.

sysmac prod
OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin