EPLAN üzerindeki Omron ürün verileriyle verimli pano mühendisliği | Omron, Türkiye

Oturum açın

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Parolayı değiştirin

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: EPLAN üzerindeki Omron ürün verileriyle verimli pano mühendisliği

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

EPLAN üzerindeki Omron ürün verileriyle verimli pano mühendisliği

Otomasyon uzmanı Omron, lider CAE yazılım tedarikçisi EPLAN ile işbirliğine başladıklarını ve bunun sonucunda Omron ürünlerine bağlı 5.000 makronun artık EPLAN veri portalında bulunduğunu geçtiğimiz günlerde duyurdu. Böylelikle pano üreticileri ve Omron otomasyonunun diğer kullanıcıları tüm gerekli ürün verilerini indirebilir. Bu durum, tasarım aşamalarında harcanan mühendislik zamanından ve çabadan tasarruf eder, hataları azaltır ve genel proje kalitesini iyileştirir.

Omron şu anda Sysmac otomasyon platformuna yönelik cihazların yanı sıra; PLC'ler, I/O'lar, röleler, güç kaynakları, sıcaklık kontrolörleri, zamanlayıcılar, sayaçlar ve izleme ürünleri gibi kontrol kabini bileşenleri dahil olmak üzere EPLAN makroları sağlamaktadır. Bununla birlikte kullanıcılara daha fazla avantaj sağlamak için ek aktüatör ve sensör parçası verileri eklenecektir. Yeni ürün gelişimiyle birlikte yeni ürün verileri mevcut olacaktır. Özel talepleri bulunan müşteriler için özel makrolar oluşturulabilir.

Omron ürün verileri ürünlerin tüm gerekli verilerini içermenin yanı sıra tasarım belgelerini bir araya getirmek için çok faydalı bir araçtır. Mühendisler, istedikleri veriyi seçebilir ve tüm belgeler, tasarım süreciyle paralel olarak hızlı bir şekilde geliştirilebilir.

Lars de Bruin interview about Eplan on the Hannover Messe
  • Lars de Bruin interview about Eplan on the Hannover Messe

    Lars de Bruin interview about Eplan on the Hannover Messe

    http://industrial.omron.eu/eplan Omron currently provides EPLAN macros, including control cabinet components such as PLC’s, I/Os, drives, relays, power supplies, temperature controllers, timers, counters and monitoring products as well as devices for the Sysmac automation platform

    02:57

Müşteriler, mevcut veri çeşidine ek olarak makro tarafından sunulan genişletilmiş özelliklerden de faydalanabilir: Bileşenlerin panoya sanal olarak takılabilmesi için bireysel bileşen çizimleri, boyutlar, ürün özellikleri, 2D ve3D görünümler. Önceden üretilen tasarım elementleri, çizimlere veya devre diyagramlarına kaydırılıp bırakılabilir ve ardından program, verileri mühendis tarafından kullanılan biçime otomatik olarak ayarlayabilir.

Yazılım; devre diyagram sembolleri, delik şablonları ve tasarım programına doğrudan kopyalanabilen diğer üretim bilgilerinin yanı sıra hem mevcut görevi hem de belgelemeyi kolaylaştıran tek tip bir çalışma arabirimi oluşturur.

Makrolar ayrıca, otomatik üretim ve kablolama robotları gibi uygulamalarla ilgili verilerin sağlanmasının yanı sıra gelecek için çeşitli fırsatlar ve kolaylaştırma ölçümleri sunar.

Omron Avrupa Pano Çözümleri Pazarlama Yöneticisi Lars de Bruin'in açıkladığı gibi EPLAN tarafından oluşturulan veri akışları, Industry 4.0 dahilinde çalışan şirketler için çok önemlidir: "Müşterilerin istediği zaman ve istedikleri yerde talep ettikleri, onlar için önemli olan tüm bilgileri sağlamak için EPLAN ile birlikte çalışıyoruz. Ürün verileriyle ilgili müşteri desteği sağlamak bizim için çok önemli; bu yöntemle gelen tüm sorular makro aracılığıyla yanıtlanabiliyor. Böylelikle kullanıcılar sorulara vakit harcamadan doğrudan tasarıma odaklanabiliyor."

EPLAN dataya buradan göz atabilirsiniz.

Omron Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin