Denetim çözümleri üretim kalitesini artırıyor | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Denetim çözümleri üretim kalitesini artırıyor

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Denetim çözümleri üretim kalitesini artırıyor

Bir üretici olarak en önemli değeriniz olan marka itibarı, birçok şekilde olumsuz etkilenebilir.

Akıllı otomasyon seçenekleriyle, itibarınızın piyasaya sunulan kusurlu ürünler (geri çağırmalar) nedeniyle zedelenmesi riskini önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olabiliriz.

Görsel denetim sistemleri

Görsel denetim sistemlerimiz, yiyecek ve içecek sektöründe yaygın biçimde kullanılmakta ve üretimin birçok unsurunu izleyerek üreticilere sorunları maliyetli hatalı üretimler ortaya çıkmadan önce tespit etme ve çözme olanağı sunmaktadır. Bu gelişmiş sistemler, üretim sürecinin tamamında tüm formatlardaki kodları okuyabilir ve doğrulayabilir. Ham maddeler, birincil ve ikincil süreçlerden üçüncü aşama olan paketlemeye kadar toplama süreci boyunca güvenle kullanılabilirler.

Gıda ürünü geri çağırmalarını en aza indirmeyi otomatik hale getirin

2015 yılında ürün geri çağırma oranında artış yaşandı. Robert Brooks, bu maliyetli ve zarar veren geri çağırmaları en aza indirmede, verimli ve entegre tesis otomasyonunun öncü bir rol oynayabileceğini söylüyor.

İngiltere'de gıda sektöründeki ürün geri çağırmaları, üreticiler için kısa sürede ortadan kalkması beklenmeyen büyük bir sorundur. Raporlar, 2015 yılında geri çağırma oranlarının %80 artarak 159'a çıktığını göstermiştir*. Bunun hem şirketin itibarı açısından hem de finansal açıdan zararları olmuştur.

Geri çağırmaların çoğunun nedeni listede olmayan malzemelerden (alerjenler dahil) kaynaklansa da birçok vakada bakteri, metal ve diğer yabancı maddelerin neden olduğu kirlenmeler de yer alıyordu.

Üreticilerin, etiketleme ve paket doğruluğunun üretimle ilgili mevcut eğilimler üzerindeki etkisinin farkında olmaları gerekir. Birden fazla kısa vadeli değişken, yerleşik ürünlerin yeniden formüle edilmiş versiyonları ve yeniden tasarlanmış paketleme, hatalara yol açabilir.

Perakendeci ve üçüncü parti standartlarının çevrimdışı test ve hat içi kirlenme algılaması düzeylerini etkilemesi muhtemeldir; ancak bu alanda ve diğer alanlarda standartlar sürekli olarak gelişiyor. Üreticilerin bu değişikliklerden ve paket üzerinde yer alması gereken yeni ve çok özel kuralları içeren Üreticiler İçin Gıda Bilgileri (FIC) düzenlemesinin etkilerinden haberdar olmaları gerekir.

Aşağıdaki makaleyi indirin.

Denetim çözümleri

omag 420 x 300 sol

Son kullanma tarihini takip edin!

Kompakt, güvenilir, yenilikçi özelliklerle dolu ve tüm parçaları kolaylıkla erişilebilir olan son teknoloji ürünü bir paketleme makinesi. Dompé'nin "Okitask" adlı ilacının üretimi için Omron ile birlikte Omag tarafından tasarlanmış olan yeni çubuk paketleme makinesi serisinin özellikleri hakkında bilgi edinin.

Daha fazla bilgi
Serialization realized for pharma producers, re-packers and CMO's

İlaç fason üreticisi

Bir fason üretici; çeşitli üretim sahaları, fason üreticiler, yeniden paketleyiciler ve diğer servis sağlayıcıları içinde, çeşitli standart ve prosedürleri olan birçok ilaç müşterisine, gereken tüm Avrupa düzenlemelerine uyup bütün eşsiz kodlara kaydolarak 1.000.000 serileştirilmiş paketi nasıl tedarik eder?

Daha fazla bilgi

Teknoloji

Neden Omron?

Verimli ve birbirine tam bağlı tedarik zincirlerine sahip akıllı fabrikalar, yeniliğin hayata taşınması, yeni pazar olanaklarının açılması ve müşteri odaklı trendlere daha duyarlı olabilmeniz için son derece önemlidir. Eksiksiz portföyümüz bu hedefler doğrultusunda geliştirilmiştir ve değişen üretim ortamınıza uyarlanabilir.

Entegre, Akıllı ve İnteraktif

Çözümlerimiz Omron'un Otomasyonun üç temel unsurunu (entegre, akıllı ve interaktif) barındıran kapsamlı birleşik konsept çatısı altında geliştirilmektedir.

  1. Bağlantılı fabrika; makine otomasyonunu ve kurumsal IT'yi sorunsuz bir şekilde entegre ederek ilgili verilerin çoğaltılmasına, toplanmasına ve paylaşılmasına olanak tanır 
  2. Akıllı fabrika; akıllı veri analizi ve değerlendirme özellikleri sağlayarak kestirimci bakım, süreç iyileştirmeleri ve kaynak, enerji ve atık unsurlarının azaltılması hedeflerini hayata geçirir
  3. Kollaboratif fabrika; insan ve makine arasındaki etkileşimi daha da geliştirerek, insanın sezgisel, esnek, bilgili ve adaptif yetenekleri ile makinenin tekrarlanabilirlik, doğruluk, güç, hız, otonomi ve bağlantı yeteneklerini bir araya getirir

Sistem Entegratörü ağı

Omron maliyetlerin azaltılmasından, süreçlerin daha verimli hale getirilmesi ve Yiyecek ve İçecek projelerindeki tüm uygulamalarda verimliliğin artırılmasına kadar kapsamlı çözümler serisi geliştirmesine olanak sağlayan güçlü bir Sistem Entegratörü ağına sahiptir. Geniş ağımız sayesinde, alanında gerekli deneyime sahip olan ve pazarınızda yerel olarak bulunan Sistem Entegratörleriyle birlikte çalışmanızı sağlayabiliriz.