OEE ve Ben | Omron, Türkiye

Oturum açın

Please use more than 6 characters. Forgot your password? Click here to reset.

Parolayı değiştirin

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Gizlilik İlkesi kabul ediyorum">

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: OEE ve Ben

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

OEE'nin ötesinde

Omron "OEE ve Ben" serisi yayınları, üreticiler, makine üreticileri ve sistem entegratörleri için son teknoloji OEE çözümlerine yönelik kullanışlı, eksiksiz ve güncel bir kılavuz sunuyor. Burada yeni endüstriyel otomasyon çözümlerinin şirketiniz için sağlayacağı avantajları net şekilde açıklayan pratik bilgiler bulunuyor. Rekabetçi Kalma (makine durumu izleme, otonom üretim akışları ve makine duruşları), Kalite Kontrolü ve Düzenlemeler (mükemmel paketleme, atık yönetimi ve kirlenmeyi önleme) ile Toplu Özelleştirme (boşta kalma sürelerini ve üretim kesintilerini önleme) gibi konulara odaklanacağız.

Günümüzde üretime yönelik yayınların büyük bölümünde, Toplam Ekipman Verimliliği (OEE) konusuna referanslar bulunur. Üretim sürecinde bulunabilirlik, performans ve kalite temel bileşenlerdir ancak OEE taraması yalnızca bir KPI sağlar. Bir gösterge oranından fazlası değildir ve tek başına bir hedef oluşturmaz.

Günümüzün üretim zorlukları arasında toplu kişiselleştirmeler ve rekabetçi kalmanın yanı sıra sağlık ve güvenlik odaklı izlenebilirlik bulunur. Üreticilerin bu hızlı gelişmelerle zamanında başa çıkabilmesinin tek yolu, önemli ölçüde talep edilen esnekliği sağlamak için operasyonları dijital bir üretim ortamına dönüştürmektir.

Dijitalleşmenin sınırında

PWC tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, üreticilerin %86'sı dijital dönüşümün önemini vurgulamaktadır. Bu üreticiler hızlı sonuç veren maliyet azalmaları ve gelir kazançlarını öngörmektedir. Bununla birlikte Sapio/Zetes tarafından gerçekleştirilen bir diğer araştırmaya göre, üreticilerin yalnızca üçte biri şirket bünyesinde bu değişimi gerçekleştirebilmek için gerekli dijital tedarik zinciri ağı bilgi birikimine sahiptir ve yalnızca %15'i tamamen dijitalleşme sürecini başlatmıştır.

Doğru yaklaşımı seçme

Birçok üretici kendi durumlarına uygun yaklaşımı belirleme konusunda yeterli bilgiye sahip değildir. Mevcut durum nedir? İstek düzeyi nedir? En uygun dönüşüm yöntemi nedir? Bu yolculukta, her adımda başarılı olmanın koşulu doğru ortağa sahip olmaktır. Omron, dünyanın önde gelen üreticileriyle çalışarak tamamen tüketicilerin kendi durumlarına göre özelleştirilmiş akıllı fabrikalar ortaya çıkarır.

Geleceğin teknolojisi, bugün kullanımınızda

Omron, yerleşik Yapay Zekaya sahip Edge kontrolörler ve kolaboratif robotik sistem çözümleri gibi en yeni teknolojik gelişmeleri kullanarak, yarının teknolojisini bugün sunduğu otomasyon çözümlerine entegre ediyor. Böylece üreticiler her zaman bir adım önde olur. Akıllı dijital bir fabrikada üretim akışı; veri toplama, analiz, bağlantı ve otomasyon merkezli olarak gerçekleşir. Omron doğru noktaları nasıl birleştireceğini ve sonucu, üreticilerin performanslarını geliştirmesine imkan tanıyan gerçek zamanlı eylemlere nasıl aktarabileceğini biliyor.

Başarılı olmak için adım adım dijitalleşme

Omron'un adım adım yaklaşımı üreticiler için doğru otomasyon ortağına, uzmanlığa ve teknolojiye anında erişim sağlıyor. Üreticiler böylece artan talep odaklı toplu kişiselleştirme ve dijital üretim esnekliğine yanıt olarak operasyonel mükemmeliyetini daha üst seviyelere taşıyabilir. Omron, üreticilerin üzerindeki yükü tamamen kaldırmak için stratejik işbirliği ile son teknoloji otomasyon teknolojisinin güçlü ve benzersiz bir kombinasyonunu sunuyor. Dijital üretim nispeten yeni bir olgudur. Dolayısıyla birçok üreticinin, şimdi ve gelecekte başarılı olmak için gerekli doğru uzmanlığı nasıl edineceğini bulmaya çalışması normaldir.