Serileştirme aracılığıyla izlenebilirlik

Taklitleri azaltır, müşteri bilgisini arttırır

Tedarik zinciri aracılığıyla ürünleri takip edebilme özelliği, ürün taklitleriyle savaşmak ve müşteri güvenliğini arttırmak için gün geçtikçe daha çok önem kazanıyor. Bu durum ilaç, kozmetik ve tütün sektörünün yanı sıra yiyecek ve içecek sektörleri için de geçerlidir.

Geleneksel parti ve grup seviyesi izlenebilirliği, belirli bir tedarik zinciri risk yönetimi seviyesi sağlarken serileştirme, parça ürün seviyesinde izlenebilirlik sunar. Böylelikle ürünler üretimden başlayıp dağıtım, satış ve son kullanıcıya kadar ayrı ayrı izlenebilir. Bu yöntemin çeşitli avantajlarından biri de parça ürünlerin orijinal olduğundan ve yasal yollarla dağıtıldığından emin olunmasıdır.

Serileştirme çözümü aracılığıyla kapsamlı bir izleme sağlarken iki temel zorlukla karşılaşılır:

  1. Tedarik zinciri ortakları ve müşteri odaklı sunucularla verileri dahili olarak yönetme
  2. Üretim donanımı ve süreçlerini değiştirme .

Bu zorlukları aşmak üzere, yeni veri yönetimi ve üretim süreci taleplerinin üstesinden gelmek için iki ana "felsefe" oluşturulmuştur: Noktadan noktaya tekli sistem (kapalı tek tedarikçi) çözümü ya da esnek "katman" çözümü. Veri işlemeyi üretim hattından ayıran esnek katman çözümü, birçok sistem avantajı sağlar.

Temel: İzlenebilirlik hakkında bilmeniz gerekenler

Pharmaboxes_420x300 v2.jpg

İnsan ve makine tarafından okunabilen 1D ve 2D kodlar

Değişen yasal koşullar ve tek bir ürün seviyesinde daha fazla bilgi sağlamaya yönelik artan tüketici ve üretici talebi; İlaç, Medikal Cihaz, Tütün, Kozmetik, Yiyecek ve İçecek sektörlerinin üretim ve paketleme hatlarında takip ve izleme çözümlerinin uygulanması taleplerinde artışa neden olmaktadır.

daha fazla bilgi
Flexible layer separates data handling from the production line

Esnek katman çözümü

Serileştirme için noktadan noktaya tekli sistem çözümü (kapalı tek tedarikçi çözümü); yazdırma, denetim, veri işleme, tedarik zinciri ve hükümet sunucularıyla değiş tokuş yapma gibi gereklilikleri yerine getiren, kullanıma hazır sistemler olarak tanıtılmaktadır.

daha fazla bilgi

Ayrıntılı raporlar

Müşteri referansları

Serialization realized for pharma producers, re-packers and CMO's

İlaç fason üreticisi

Bir fason üretici; çeşitli üretim sahaları, fason üreticiler, yeniden paketleyiciler ve diğer servis sağlayıcıları içinde, çeşitli standart ve prosedürleri olan birçok ilaç müşterisine, gereken tüm Avrupa düzenlemelerine uyup bütün eşsiz kodlara kaydolarak 1.000.000 serileştirilmiş paketi nasıl tedarik eder?

daha fazla bilgi

Desteğe mi ihtiyacınız var?

EU_AutomationLayer_Serialisation_420x240.jpg

Üretim hattınızda serileştirme uygulanması

Serileştirme uygulamanızın bir sonraki adımıyla ilgili kararsız mısınız? Hattınıza ve sahanıza bütün istasyonlar kurulurken kullanılan konsept çalışmaları ve ilk kılavuzlardan yeni makine entegrasyonuna ve son olarak geliştirme ve yükseltme devirlerine kadar, serileştirme uygulamanızın tüm aşamalarında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

daha fazla bilgi