Paketleme makinesi otomasyon çözümleri | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Paketleme makinesi otomasyon çözümleri

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Paketleme makinesi otomasyon çözümleri

20 yılı aşkın süredir paketleme makinesi üreticilerine otomasyon çözümleri sağladığınızda çok çeşitli çözümler barındıran bir portföyünüz olur. İşte bizim yaptığımız da tam olarak bu.

Ancak müşterilerimizle yakın çalıştığımız için bu gelişmiş otomasyon çözümleri yalnızca paketleme sürecine hız, esneklik ve hepsinden önemlisi güvenilirlik kazandırmıyor, aynı zamanda uygulaması da şaşırtıcı derecede kolay. Aşağıdaki çözümlerimizden bazılarına göz atın.

hffs-mcs-08 420x300 sol

Yatay paketleme, Doldurma ve Kapatma

Yatay paketleme makinesinde esnek bir folyo boşaltılır, paketler şekillendirilir ve 2 tarafa kapatılır, isteğe bağlı olarak aşağı tarafa da kapatılabilir. Ürünle dikey olarak doldurulduğunda paket üst taraftan kapatılır. İsteğe bağlı olarak son kapama yapılmadan önce bir musluk eklenebilir. Tüm bunlar esnek paketleme malzemesinin yatay olarak hareket etmesiyle gerçekleşir ancak paket yönü hala dikey olarak kalır. Aşağıdaki resim ara çalışmalı, kam tarafından çalıştırılan bir makine gösterir. 4'den 6'ya kadar olan bu bölümler genellikle bir karusel kurulumunda olacak şekilde makineler de vardır.

Daha fazla bilgi
cardboard sleeve cartoner machine image 420x300 sol

Mukavva kılıf kartonlama makinesi

Mukavva, döner besleyici aracılığıyla magazinden çıkarılarak taşıma bandı yoluyla tek bir şerit üzerinde alma ve bırakma sisteminin alma konumuna kadar taşınır. Ürün grupları, birbirinden bağımsız çalışan iki robot tarafından alınarak mukavvaların üzerine istiflenir.

Daha fazla bilgi
mcs palletiser 420x300px sol

Palete yükleyici kartezyen (gantry) robotu

Palete yükleyici kartezyen (gantry) robot pick & place uygulamaları için lineer ve kartezyen (X-Y-Z) koordine edilmiş robotlardır. Eksenler robot kolu gibi dönmezler; aksine birbirlerine doğru lineer bir şekilde kayarak hareket ederler.

Daha fazla bilgi
13 robotic infeed machine image 420x300 sol

Görsel denetimli robotik yükleme veya tasnifli paketleme makinesi

Makine paralel olarak çalışan iki besleme konveyörü çerçevesine monte edilene bir robottan oluşur. Bir konveyör ürünleri taşırken, diğer konveyörde karton taşınır. Robot konveyör bandındaki ürünleri rasgele alarak hareketli kartonlara yerleştirir. Hareketli ürünlerin anlık konumları sabit bir kameradan görüntü alan bir görsel denetim sistemiyle belirlenir. Aynı anda kartonların konumunu izlemek için bir kayıt sensörü kullanılır. Bu sistem, her iki konveyörün hassas şekilde izlenmesine olanak sağlayarak robotun bir konveyördeki ürünleri alarak diğer konveyördeki kartonlara yerleştirmesine imkan tanır.

Daha fazla bilgi
shrink sleever machine image 420x300 sol

Yüksek hızlı doğrusal ısı kaplamalı ambalaj uygulayıcı

Isıyla yapıştırılan etiketler ağ formuna sahip bir rulo şeklinde sağlanır. Etiketlenmemiş şişeler besleme konveyörüyle taşınır ve sayıları dönen bir besleme vidasıyla belirlenir. Şişeler etiketleme makinesine girerken bir tetikleme hücresinden geçer, ağ formundaki etiketler açılarak bir mandrel tarafından tüp formuna getirilir, baskı grafiğe uygun şekilde beslenip kesilerek daha sonra buhar tüneline taşınacak olan şişeye uygulanır.

Daha fazla bilgi
01 pmi tray sealer machine 420x300 sol

İndeksleyici adım çubuğu tahrik sistemli tepsi kapama

Boş tepsiler bir tepsi ayırıcı tarafından besleme hattına yüklenir ve konveyörle kapama istasyonuna taşınır. Kapama işlemi, tepsilerin kenarlarına termoplastik bir film kaynağı yapılmasından oluşur ve işlem vakum veya nötr gazlı bir atmosferde gerçekleştirilir. Herhangi bir kapama işlemi yapılmadan önce, yeni bir film açılır, tepsilerin üzerine getirilir, tepsilerin kenarlarına kaynaklanır ve bir atık makarasına tekrar sarılır.

Daha fazla bilgi
thermo form fill seal numbered400x300 sol

Isıl şekillendirme, doldurma ve kapama

Isıl şekillendirme, doldurma ve kapama makinesi (TFFS) ısıyla şekil verilebilen bir örgü malzemeye ısıtılarak basınçla/vakumla şekil veren bir makinedir. Tepsi şekli doldurulduktan sonra bir üst film ile kapatılır ve son olarak ayrı paketler üretmek üzere kesilir. Makineler bir veya daha fazla sıra halinde üretim yapabilir ve paketler kapatılmadan önce gazla işlem yapan ekipman ilave edilebilir.

Daha fazla bilgi
tray sealing inline transport machine sol

Tutucu kolla tepsi taşıma özellikli Tepsi Kapama Elemanı

Tepsi kapama elemanları tepsinin üstüne bir film uygular. Makinenin entegre bir parçası (genellikle ayırma elemanı) boş tepsileri yığından almak için kullanılır. Tepsiler ürünle doldurulduktan sonra film ile kapatılır. Son olarak, kapatılmış tepsi bir sonra ki adıma (büyük olasılıkla ikinci paketlemeye) geçirilir.

Daha fazla bilgi