Mukavva kılıf kartonlama makinesi | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Mukavva kılıf kartonlama makinesi

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Mukavva kılıf kartonlama makinesi

Mukavva, döner besleyici aracılığıyla magazinden çıkarılarak taşıma bandı yoluyla tek bir şerit üzerinde alma ve bırakma sisteminin alma konumuna kadar taşınır. Ürün grupları, birbirinden bağımsız çalışan iki robot tarafından alınarak mukavvaların üzerine istiflenir.

Makinenin ana fonksiyon grupları

Ardından, yüklenen mukavva presleme bantları aracılığıyla bir katlama istasyonuna aktarılır ve burada iki yanal taşıma bandı, kartonun kesin bir şekilde konumlandırılmasına yardımcı olarak üst kanatların içeri sokulması ve kilitleme kulakçıklarının katlanması için yapıştırıcının toplanmasını sağlar. Sonuç olarak ürün grubunun kartondan kaymasını önleyen tutma kulakçıklarına sahip bir mukavva kılıfa sıkı bir şekilde sarılmış bir ürün grubu elde edilir.

  1. Döner yerleştirici
  2. Robotik besleme modülü: Görüş kılavuzlu robotik sistem, ürün grubunu düz ve boş bir mukavvanın üzerine aktararak burada istifler.
  3. İndeksleyici taşıma bantları: İki itme kulpu, kartonun arka tarafına takılarak kılıfı katlama istasyonuna doğru sürer.
  4. Yukarıdan presleme bandı: İki baş üstü presleme bandı ürün grubunu sıkı bir şekilde kavrayarak yanal katlama işlemini gerçekleştirir.
  5. Yanal indeksleyici taşıma bantları: İki kulp kartonun yanal arka tarafına takılarak kılıfı yapıştırıcı uygulama ve kanatların kapatılması adımlarına doğru sürer.
  6. Üst panel kapatma ünitesi: Üst paneller, iki kanat katlama plakasının dönüşümlü hareketiyle katlanır. Her plaka, bantla sürülen bir doğrusal eksen üzerine monte edilmiştir.
  7. Yapıştırıcı dağıtıcı: Her bir mukavva yanal taşıma bantlarıyla ilerletilirken, limit anahtarları döngünün en doğru konumlarında yapıştırıcı tabancalarını açıp kapatmak için çıkışları ateşler.
  8. Yukarıdan kareleme sistemi: Kartonlar itme ve tutma kulpları arasında yakalanır. 3 işlem noktasıyla 3 bantlı sistem, kanatları hizalayarak mükemmel bir kare şekli oluşturur.
  9. Delme istasyonu: Kilit kulakçıklarının içe doğru katlanması için döner bir sistem kartonun yan duvarını deler.

Sizin otomasyon ihtiyacınız - bizim eksiksiz çözümümüz

Makineleri Otomatikleştirmek Bizim İşimiz! Görüş, robotik, lojik ve hareket veya hibrid kontrolör dahil olmak üzere robotik mukavva kılıf sarma makinesi için gereken tüm otomasyon ürünlerini sağlıyoruz.

Ayrıca tüm motor, sürücü, delta ve scara robot, konum sensörü, emniyet cihazı ve diğer panel bileşeni seçeneklerini de sağlayabilmekteyiz. Bütün bu ürünler kolaylıkla entegre edilir ve kalite ile güvenilirliği temsil eden ünlü Omron markasını taşır.

Kusursuz robot entegrasyonu

Robot kinematiklerin ana makine kontrolörüne entegre edilmesi, makinelerinin maliyetini ve performansını optimize etmek isteyen OEM'lerin fark yaratmasını sağlayan önemli bir faktördür. Dahili kinematik algoritması, hareket komutu ve mantık talimatının tek bir kontrolörde bir araya gelmesi sayesinde robotik kartonlama makineleri bağımsız modüllerden oluşan bir zincir yerine tek ve kusursuz bir sistem şeklinde tasarlanabilir ve kontrol edilebilir. Makine, tamamen Sysmac NJ kontrolördeki programın içinden kontrol edilir. Buna bağlı olarak robotların da paketleme makinesinin geri kalanıyla tamamen senkronize edilmesi, makine koordinasyonunu büyük ölçüde artırır.

Elektronik hat şaft tertibatı kontrolü

EtherCAT üzerinden iletişim kuran Sysmac NJ kontrolör ve G5 servo sürücüler sayesinde servo motorlar hız, konum ve zamanlama bakımından elektronik olarak senkronize edilir ve ideal bir elektronik hat şaftı oluşturulur. Artık makinenin farklı işlemlerini senkronize etmek için karmaşık mekanik bağlantılara başvurmanıza gerek yok. Tüm gerçek akslar sanal bir ana aksa bağlanır. Senkronizasyon oranı kolaylıkla değiştirilebilir ve akslar işlem yürütülürken bağlanabilir veya bağlantısı kesilebilir. Elektronik hat şaft tertibatı kontrolü, makine sıralamasını önemli ölçüde kolaylaştırır.

Bir düğmeye dokunarak format değiştirme

Otomatik değiştirme işlemleri, hat verimliliğini önemli ölçüde artırır ve operatör hatalarını azaltır. Sysmac NJ kontrolör, kolay format değişimi için reçete desteği sağlayarak reçetelerin kontrolörde saklanmasına ve HMI'dan yeniden yüklenmesine olanak tanır. Tüm şanzıman dişlisi oranları, kam ayarları ve hareket profilleri, yalnızca bir düğmeye basılarak değiştirilebilir ve bu özellik ürün veya format değişiminin sadece yazılım komutlarıyla yapılabilmesini sağlar.

Daha fazla Otomasyon Çözümleri