Yüksek hızlı doğrusal ısı kaplamalı ambalaj uygulayıcı | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Yüksek hızlı doğrusal ısı kaplamalı ambalaj uygulayıcı

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Yüksek hızlı doğrusal ısı kaplamalı ambalaj uygulayıcı

Makine tanımı

Isıyla yapıştırılan etiketler ağ formuna sahip bir rulo şeklinde sağlanır. Etiketlenmemiş şişeler besleme konveyörüyle taşınır ve sayıları dönen bir besleme vidasıyla belirlenir. Şişeler etiketleme makinesine girerken bir tetikleme hücresinden geçer, ağ formundaki etiketler açılarak bir mandrel tarafından tüp formuna getirilir, baskı grafiğe uygun şekilde beslenip kesilerek daha sonra buhar tüneline taşınacak olan şişeye uygulanır.

Etiket yapıştırıcı ve Ambalaj fırını

Yüksek hızlı etiket yapıştırıcı, film ilerlemesini baskı grafiğe uygun şekilde, iki ardışık kesme işlemi arasında belirli aralıklarla kontrol eder. Buhar tüneli ısıyla yapıştırılan etiketler için gerekli ısıyı üretir ve etiketlerin şişeye mükemmel şekilde yapışmasını sağlar.

Makinenin ana fonksiyon grupları

  1. Kayıt işareti algılamaa
  2. Düzleştirici mandrel
  3. Film ilerletme tekerlekleri: İki kavrama silindiri mandrel etrafında döner. Film, silindirler ve mandrel arasında ilerler.    
  4. Kesici ünitesi: Kesici, dönüş yönünde çalışan iki üst üste binmiş halkadan oluşur. Bu halkalar arasındaki hız farkı, bıçakların geri çekilme konumu ile kesme konumu arasında hareket etmesini sağlar.
  5. Çıkartma tekerlekleri: Çıkarma mekanizması ağın kesilen kısmını konteynerin üzerine taşır.  
  6. Çıkartma tetikleme hücresi: Çıkartma, nesnenin hücreden geçmesinin sonucu olarak gerçekleşir.    
  7. Merkezi motor ve enkoder ekseni
  8. Aşağı kaydırma makaraları
  9. Isıyla Yapıştırma fırını

Sizin otomasyon ihtiyacınız - bizim eksiksiz çözümümüz

Isıyla yapıştırılan etiket uygulama makineleri için lojik ve hareket kontrolörü veya hibrid kontrolör dahil tüm otomasyon ürünlerini tedarik edebiliriz.

Ayrıca tüm motorları, tahrikleri, konum sensörlerini, emniyet cihazlarını, sıcaklık sensörlerini ve diğer panel komponentlerini sağlayabiliriz. Hepsi kolayca entegre edilebilir; tanınmış Omron kalite ve güvenilirlik markasını taşımaktadır.

Etiketi tüm çalışma hızlarında konumlandırmak ve yerleştirmek için hızlı kayıt kontrolü

Etiket üzerine basılan kayıt işareti beslemeyi kontrol etmek ve kayma veya konumlandırma hatalarını dengelemek için kullanılır. Kayıt kontrolü mevcut harekette tüm hataların ölçülmesi ve sonraki harekette düzeltme uygulamasıyla çalışır. NJ kontrolörün, etiket kaydı etkinliğini algılar ve etiketin nesne üzerine doğru anda yerleştirilmesi için etiket beslemesini ana enkoder ekseniyle senkronize eder.

Hızlı değiştirme için ön programlı kam profilleri

Kam profillerinin manuel olarak oluşturulması için hassas hesaplamalar ve hareket kontrolüne yönelik derinlemesine bilgi gerekir. Sysmac Studio’nun kam profil düzenleyicisi, elektronik kam profili tasarlamaya yönelik kullanımı kolay bir araç sunar. Bu profiller önceden programlanabilir ve kontrolörün belleğinde saklanabilir. Makine çalışması sırasında başka bir kam profiline ihtiyaç duyulduğunda, kullanıcı programında HMI yoluyla değiştirme talimatı uygulanır. Bu yapı, ürün değiştirme işlemini birkaç yazılım komutuyla gerçekleştirilebilen bir sürece dönüştürür.

Titreşimsiz çalışma ve daha yüksek çıkış hızları için gelişmiş kam profili

EtherCAT altyapısına sahip NJ kontrolör tüm makine hareketlerini ana enkoder konumuna göre senkronize eder. NJ kontrolör, film ilerletme tekerlekleri ve çıkartma tekerleklerin hızlanma ve yavaşlamasını ana enkoderin dönüş açışının bir fonksiyonu olarak hassas şekilde kontrol eden bir çift sürekli ve çan şeklinde hız profili oluşturur.

Film ilerletme ve etiket çıkarma işlevlerinin kam profilleriyle senkronize edilmesi titreşimin tüm çalışma hızlarında ortadan kaldırılmasına olanak sağlar. Hız, çalışma sırasında makineyi durdurmadan veya etiketin şişe üzerindeki yerinin kaymasına neden olmadan NS ekranı kullanılarak değiştirilebilir.

Bu çözümle ilgili

Daha fazla Otomasyon Çözümleri