Görsel denetimli robotik yükleme veya tasnifli paketleme makinesi | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Görsel denetimli robotik yükleme veya tasnifli paketleme makinesi

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Görsel denetimli robotik yükleme veya tasnifli paketleme makinesi

Makine tanımı

Makine paralel olarak çalışan iki besleme konveyörü çerçevesine monte edilene bir robottan oluşur. Bir konveyör ürünleri taşırken, diğer konveyörde karton taşınır. Robot konveyör bandındaki ürünleri rasgele alarak hareketli kartonlara yerleştirir. Hareketli ürünlerin anlık konumları sabit bir kameradan görüntü alan bir görsel denetim sistemiyle belirlenir. Aynı anda kartonların konumunu izlemek için bir kayıt sensörü kullanılır. Bu sistem, her iki konveyörün hassas şekilde izlenmesine olanak sağlayarak robotun bir konveyördeki ürünleri alarak diğer konveyördeki kartonlara yerleştirmesine imkan tanır.

Robotik kontrol sistemi

Robotik sistemler Birincil besleme modülü veya İkincil ya da Son hat dışı yükleme modülü olarak verimli şekilde kullanılabilir. Robotik yazılım nesne kütüphanelerinin IEC kontrolörlerine entegre edilmesiyle, robotlar kolay uygulanabilir ve kolay bakım yapılabilir hale gelmiştir; bu durum robotların kullanımını artırmıştır.

Makinanın ana fonksiyon grupları

  1. Ürün besleme konveyörü: Servo kontrollü konveyör bandı, bant yüzeyine rasgele yerleştirilen ürünleri taşır.
  2. Ürün tanıma ve kayıt: Görsel denetim kamerası ve enkoder ürünlerin konumlarını kaydeder ve FIFO veri önbelleğindeki verileri robota gönderilmeden önce dinamik olarak saklar.
  3. Karton besleme konveyörü: Kartonun ön ve arka kısmına temas eden konumlandırma ayağına sahip iki servo kontrollü yatay zincir şeklinde sağlanır.
  4. Karton algılama ve kayıt: Encoder ve kayıt hücresi kartondaki boş yuvaların konumunu kaydeder ve FIFO veri önbelleğindeki verileri robota gönderilmeden önce dinamik olarak saklar.
  5. Robot kontrollü taşıma sistemi: Delta-3 robot hareketli ürünleri alır ve hareket eden konteynerlere yerleştirir.

Sizin otomasyon ihtiyacınız - bizim eksiksiz çözümümüz

Robotik besleme modülü için lojik ve hareket kontrolörü veya hibrid kontrolör dahil tüm otomasyon ürünlerini tedarik edebiliriz.

Ayrıca tüm motorları, tahrikleri, konum sensörlerini, emniyet cihazlarını, sıcaklık sensörlerini ve diğer panel komponentlerini sağlayabiliriz. Hepsi kolayca entegre edilebilir; tanınmış Omron kalite ve güvenilirlik markasını taşımaktadır.

Hızlı algılama ve güvenilir inceleme

EtherCAT üzerinden FQ-M görsel denetim sistemini kullanarak, ürünün konveyör üzerindeki konumunu takip edebilir, taşıma yönüne bağlı konumlandırma açısını algılayabilir ve ürünü şablon, renk veya yüzeyine göre sınıflandırabilirsiniz.

Omron görsel denetim sistemleri çoğu yüksek hızlı rastgele ürün tanımlama ve konum gerektiren birçok alma ve yerleştirme uygulamasını destekler.

Otomatik format değiştirme

Yerleşik kinematik algoritma, hareket komutu ve lojik talimat sayesinde değişiklikler tamamen NJ kontrolörde bulunan bir programla kontrol edilebilir.

Omron FQ-M görsel denetim sistemiyle EtherNet/IP üzerinden haberleşme sağlanması, her bir ürüne yönelik ayarların ve istifleme yapılandırmasının NJ kontrolörün belleğine kaydedilmesine ve böylece operatörlerin değişiklik sırasında doğru ayarlara hızlı şekilde geçmesine olanak sağlar.

IEC uyumlu otomasyon kontrol sistemiyle “Kendin yap” robotik kontrol

Omron, Sysmac platformuyla Delta-3 robotu bir servo kontrollü sistem kadar kolay programlamanıza olanak sağlayan tam robotik IEC uyumlu geliştirme seti sunar. Sysmac stüdyo sayesinde, Kinematik geçişi basit bir talimatla etkinleştirebilir ve ardından Delta-3 robotu programlamak için alışık olduğunuz hareket talimatlarından oluşan bir seti kullanabilirsiniz.

Araç merkez noktası (TCP) hareket yolunun Kartezyen koordinat sisteminde basitçe programlanmasıyla NJ kontrolörün yol interpolasyonundaki her bir noktayı (x, y, z) otomatik olarak üç açı konumuna (θ1,θ2,θ3) dönüştürmesine olanak sağlar. Her bir zaman döngüsünde, açı pozisyonları sırasıyla her bir kolun motorunu kontrol eden üç servo sürücüye ayar noktaları olarak iletilir.

Daha fazla Otomasyon Çözümleri