Dikey akışta sarıcı | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Dikey akışta sarıcı

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Dikey akışta sarıcı

Aralıklı hareket eden kapama çenesi (servo tabanlı)

Resimde ürünleri poşet şeklinde paketlemek için kullanılan dikey doldurma ve kapama makinesi gösterilmiştir. Poşet malzemesi önce çözülen, sonra mekanik bir mandrelle boru şekli verilen bir plastik film bobininden gelir.

Ana fonksiyon

Aynı zamanda boru dikeyde kapatılır. Besleyicinin hareketi aralıklıdır ve besleme uzunluğu poşetin uzunluğuna bağlıdır. Beslemeden sonra poşet yatayda kapatılır ve böylece ürünle doldurulabilir hale gelir. Bundan sonra proses yeni bir poşet besleyerek tekrar başlar.

  1. Besleyici : Bir döngü kontrolü aracılığıyla poşet folyosu doldurma istasyonuna beslenir. Folyonun gerginlik kontrolü hareketli bir kol sistemi ve invertör ile sağlanır.
  2. Kayıt : Besleme sırasında folyoda kayma olabileceğinden, folyonun tam konumu bir kayıt işareti enkoderi kullanılarak sürekli izlenir.
  3. Sürücü : İki servomotor kontrolündeki iki vakumlu yan bant filmi çekerek şekillendirme alanından geçirir.
  4. Şekillendirici ve yan kapama elemanı : Bir şekillendirme bileziği kullanılarak filme poşet şekli verilir ve sonra yatay kapama ünitesi tarafından uzun tarafı kapatılır.
  5. Alt kapama elemanı ve doldurma elemanı : Poşetin altı kapatıldıktan sonra doldurma istasyonu ürünü poşetin içine bırakır.
  6. Üst kapama elemanı : Poşet bir boy aşağı indikten sonra bir transvers kapama ünitesi poşeti kapatır ve kesici paketlenen ürünü poşet folyosundan ayırır.

Otomasyon mimarisi

Basit PLC Tabanlı hareket kontrolü

Bu çözüm aralıklı çalışan servo sürücülü kapama çenesiyle dikey akışta sarıcılar için mükemmeldir. Eksen senkronizasyonu gerekli olmadığından, makine işlem sıraları (Sarma, İşaret Kaydı, Şekillendirme, Doldurma ve Kapama), CJ2 Serisi PLC'ye gelişmiş CX‐One kitaplığının (PLC/HMI/Sürücü programlama ortamı) gelişmiş fonksiyon blokları sayesinde programlanabilir.

Pulse Train Çıkışı (PTO) kolay konumlandırma kontrolü

Bu yapılandırma sadece CJ2 Serisi Pulse Çıkışı ünitesini (CJ2M‐MD212) iki pulse train çıkışıyla kullanarak üç servo sürücüyü kontrol eder. İlk çıkış kapama sisteminin benzersiz servo sürücüsünü kontrol etmek için kullanılır. İkinci çıkış bağlantı blokları aracılığıyla iki G5 Serisi servo sürücüyü (folyo vakumlu çekme bandını kontrol eden) kontrol etmek için kullanılır.

PTO sinyali inversiyonu ile düşük maliyetli papatya dizimi kablolama yöntemi

Bağlantı bloklarının kullanılması PTO sinyalini bir servo sürücüyü diğeriyle karşılaştırmalı olarak ters çevirmeyi sağlar. Bu kablo bağlantıları yöntemi bir servo motorunu saat yönünde çevirirken diğerini mükemmel bir senkronizasyonda saatin tersi yönde çevirir. Bu yapılandırma iki servo sürücünün gelişmiş hareket kontrolörü olmadan senkronize olarak çalışmasını sağlar.

Özel kesintili besleme kontrolü

Kapamadan önce folyo/poşet konumlandırma, hız kontrolü sırasında konum kontrolüne geçmek ve sonra yavaşlayarak durmadan önce bir poşet uzunluğuna eşit belirli bir miktar ilerlemek için tetikleme olarak kullanılan bir kesme girişi aracılığıyla kayıt işareti algılamayı (E3U‐GL) işleyen basit bir kesintili besleme fonksiyonuyla sağlanır. Bu mimarı çözümün düşük maliyetli olmasını, pnömatik sistem kullanılmamasını ve gereken performans açısından gerçekten güvenilir olmasını sağlıyor.

Bu çözümle ilgili

Daha fazla Otomasyon Çözümleri