Kolaboratif Robotlar | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Kolaboratif Robotlar

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Akıllı fabrika üretim ortamları için insanlar ve makineler ile birlikte çalışmak üzere tasarlanan OMRON Kolaboratif Robotlar, endüstriyel uygulamalara yönelik otomasyon teknolojisindeki bir dizi inovasyonun en son halkasıdır.

Emniyetli ve taşınabilir olan OMRON Kolaboratif Robotlar (Cobot), dahili görsel denetim özelliği ile hızlı başlatma ve değişimlere izin verir. Sezgisel yazılımı, robotun ihtiyaç duyduğunuz her yerde neredeyse her görevi yerine getirmesi için kolay bir şekilde eğitilmesini sağlar. Bu şekilde iş gücünüzü tekrar eden görevlerden kurtarıp üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

Entegre kamera ve 14 kiloya kadar taşıma kapasitesi ile paketleme ve paletleme, montaj ve pick & place gibi çok çeşitli otomasyon işleri için uygun olan kolaboratif robotlarımız, hareket, kontrol, görsel denetim, emniyet ve robotik süreçleri birleştiren ve tek bir kaynaktan eksiksiz bir çözüm sağlayan komple otomasyon konseptimize entegre edilebilir.

Bize ulaşın

Çok Yönlülük

Çok sayıda uygulamaya uyarlanabilir, özellikle makine besleme, yükleme ve boşaltma, montaj, yapıştırma, test etme ve lehimleme.

Hızlı Başlatma ve Değiştirme

Cobotlar için basitleştirilmiş programlama, kodlama ve pendant gerektirmez, bu da kullanıcılara daha hızlı başlatma süreleri sağlar.

Emniyetli Çalışma

Öncelik Emniyet: Emniyet gereksinimleri ISO 10218 ve ISO / TS 15066'da belirtilmiştir.

Sorunsuz Entegrasyon

Diğer kolaboratif robotlarımız, mobil robot ve kontrolör donanımlarımızla garantili sorunsuz entegrasyon.

Dahili Görsel Denetim

Model tanıma, nesne konumlandırma ve barkod tanımlama için yerleşik akıllı görsel denetim sistemi.

 • Erişim (mm): 700
 • Maksimum taşıma kapasitesi (kg): 6
 • Maksimum hız (m/s): 1,1

 • Erişim (mm): 900
 • Maksimum taşıma kapasitesi (kg): 4
 • Maksimum hız (m/s): 1,4

 • Erişim (mm): 1300
 • Maksimum taşıma kapasitesi (kg): 12
 • Maksimum hız (m/s): 1,3

 • Erişim (mm): 1100
 • Maksimum taşıma kapasitesi (kg): 14
 • Maksimum hız (m/s): 1,1

Uygulamalar

OMRON Kolaboratif Robotlar, otomotiv, gıda ve birçok farklı sektörde geniş bir uygulama yelpazesi için tasarlanmıştır.

Montaj

Parça birleştirme, ekleme, alet değiştirme ve insanlarla birlikte çalışma gibi tekrarlanan veya karmaşık montaj görevlerinde verimi ve tutarlılığı artırabilir.

Paletleme

Alandan tasarruf sağlayarak palet üzerine hat sonu kutu istiflemeyi kolaylaştırabilir. Dahili kamera ile kutular barkoda veya diğer görsel göstergelere göre sıralanabilir.

Paketleme

Ürünleri kutulara yerleştirmeden önce kontrol edip sıralayabilir. Müşteriler üretim hatlarını yeni ürünlere veya mevsimlik modellere hızlı bir şekilde uyarlayabilir.

Alma ve Yerleştirme

Ek kamera veya aydınlatma ekipmanı takmaya gerek olmadan, gelişmiş denetim ile birlikte kolay bir şekilde alma ve yerleştirmeye olanak tanır.

Vidalama

Vidalama ve parça sabitleme uygulamalarına hassasiyet ve tutarlılık kazandırır. Vidalama kiti ve pnömatik kontrol kutusu ile birlikte tamamen kullanıma hazır bir çözüm sağlanır.

Kolaboratif robotlarımız hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz?

Her üretim projesine uyum sağlayacak sınırsız çözümlerimiz var.

Makaleler ve Müşteri Referansları

Komple Otomasyon Çözümü

Gelişmiş bir donanımdan daha fazlasına ihtiyacınız var; insan ve makinenin uyum içinde çalıştığı akıllı üretim sistemleri gibi. OMRON komple otomasyon teknolojisi ailesi, tüm üretim hattınız için çözümler sunar.

OMRON, endüstriyel otomasyon alanında bir lider olarak, üreticilerin müşterilere özel üretim ihtiyaçlarını karşılamasına ve artan işçilik maliyetleri ve işgücü kıtlığı ile ilgili sorunları gidermelerine yardımcı olan çözümler sunuyor. OMRON, kolaboratif robotların yanı sıra, endüstriyel komponentler ve görsel denetim sensörlerinden, kontrolörler ve servo motorlara kadar farklı otomasyon ekipmanlarının yanında makine emniyeti cihazları ile mobil ve sabit endüstriyel robotlar da geliştiriyor.

OMRON’a danışın

Kolaboratif Robot Teknolojileri

Anyfeeder solution: complete flexible feeding system
 • Anyfeeder solution: complete flexible feeding system

  Anyfeeder solution: complete flexible feeding system

  Omron's AnyFeeder Solution combines vision and robotics with our powerful ACE Sight software to deliver a complete system for flexible bulk part feeding. It's a single solution to manage a vast range of part types, and give you the power to make frequent and easy product changeovers.

  01:27

AnyFeeder çözümü: Eksiksiz esnek besleme sistemi

AnyFeeder Çözümü, güçlü ACE Sight yazılımımızla görsel denetim ve robot teknolojisini bir araya getirerek eksiksiz bir esnek toplu parça besleme sistemi sunuyor. Bu tek çözüm, çok çeşitli parça türlerini yönetmek ve ürün değişimlerini sık ve kolayca gerçekleştirmek için size gereken gücü sağlar.

Daha fazla bilgi

Otomasyonda güvenilir iş ortağınız

OMRON, sınıfının en iyisi çözümleri geliştirmek için müşterileriyle yakın işbirliği içinde çalışan, endüstriyel kolaboratif robotların öncü üreticisidir. OMRON ile çalıştığınızda, sadece bir robot satın almakla kalmaz, otomatik üretiminizin ihtiyaçlarını karşılayacak tam entegre bir komple çözüm elde edersiniz.

Verimli ve tamamen bağlantılı tedarik zincirlerine sahip akıllı fabrikalar, üretim inovasyonu için kritik öneme sahiptir, yeni pazar olanakları açar ve müşteri odaklı eğilimlere daha duyarlı olmanızı sağlar. OMRON’un eksiksiz ürün portföyü gelişen üretim ortamınıza uyarlanabilir şekilde geliştirilmiştir.

Bize ulaşın