Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Yeni NX Serisi Emniyet Ağı Kontrolörü

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Yeni NX Serisi Emniyet Ağı Kontrolörü

Endüstriyel robot sistemlerine yönelik iki endüstriyel emniyet ağını destekleyen dünyadaki ilk* gelişmiş emniyet kontrolörü

Yeni NX Serisi Emniyet Ağı Kontrolörümüz, iki emniyet protokolünü destekleyen dünyadaki ilk kontrolördür: endüstriyel robot üreticileri tarafından kullanılan CIP Safety™*2 ve yüksek hızlı yanıt imkanı sunan Safety over EtherCAT®*3 (FSoE).

Otomotiv ve gıda üreticilerinin çok çeşitli ürünleri düşük hacimlerde üretmek ve kısa ürün ömrü ile başa çıkabilmek için üretim hattı düzenlerini esnek bir şekilde değiştirebilmeleri gerekir. Emniyet sistemleri; insanları çalışır durumda olan robotlar gibi potansiyel tehlikelerden korumak amacıyla üretim hatlarını ve tesisleri durdurur. Ancak konvansiyonel emniyet kontrolörlerinde hattın yalnızca bir parçası değiştirilse bile tüm hat boyunca emniyet sistemi kontrol edilmelidir. Gelişmiş emniyet sistemlerinde robotların daha yaygın olarak kullanılması ve deneyimli emniyet yöneticilerinin azlığı sebebiyle kolay kurulum ve bakıma yönelik talep giderek artmaktadır.

Bu talepleri karşılamak için endüstriyel robotların kullanıldığı büyük üretim hatlarının ve yüksek hız kontrolü gerektiren üretim ekipmanının kurulmasını kolaylaştıran NX Serisi Emniyet Ağı Kontrolörünü geliştirdik. Bu kontrolör, hat düzeni değiştiğinde veya hatta bakım gerçekleştirildiğinde tüm üretim hattının durdurulması ihtiyacını ortadan kaldıran modüler emniyet kontrolü sağlar. Emniyet sistemlerine yönelik otomatik programlama, çevrimdışı simülasyon ve emniyet programlarının kontrolü için çevrimiçi bir fonksiyon testi sayesinde tasarım aşaması ile emniyet doğrulaması arasındaki süre azalır. Buna ek olarak emniyet verilerinin kaydedilmesi, deneyimsiz çalışanların bile hattın aniden durmasına neyin sebep olduğunu tespit etmelerini ve bu sayede verimliliğin en üst seviyeye çıkarılmasını sağlar.

NX Serisi Emniyet Ağı Kontrolörü şu ünitelerden oluşmaktadır:

Özellikler:

1. Müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tek bir emniyet sisteminde iki ayrı ağ

 • NX102 Makine Otomasyon Kontrolörüne bağlı NX serisi Emniyet Ağı Kontrolörü, hem EtherNet/IP™ + CIP Safety™ hem de EtherCAT® + FSoE (FailSafe over EtherCAT) ağlarının aynı anda kullanılmasına imkan tanır.
 • Çeşitli üreticilerin CIP Safety™ robotlarına yönelik emniyet sistemleri kolaylıkla kurulabilir.
 • NX-SL5700 Emniyet CPU Ünitesi, 254'e kadar CIP Safety™ bağlantısı sağlayarak büyük üretim hatları için emniyet sistemlerinin kurulmasını mümkün kılar.
 • NX102 Makine Otomasyon Kontrolörü ile birlikte NX Serisi Emniyet Ağı Kontrolörü, EtherCAT® ve FSoE kullanan maksimum 12 motor için gerçek zamanlı emniyet kontrolü sağlar.

2. Hızlı emniyet programlamasına yönelik entegre geliştirme ortamı Sysmac Studio 

 • Otomatik programlama ile emniyet kontrolü programlama süresi kısalır.
 • Çevrimdışı simülasyon, donanımı bağlamaya gerek olmadan programların doğrulanabilmesini sağlar.
 • Çevrimiçi fonksiyon testleri, hat kurulumundaki emniyet sistemi kontrolünden rapor sonucuna dek tüm aşamalarda ekranda talimatları gösterir. Bu sayede deneyimsiz kullanıcılar bile emniyet sistemlerini test edebilirler.

3. Kolay bakım ve hızlı sorun giderme

 • Emniyet verilerinin kaydedilmesi, hattın durmasına neyin sebep olduğunun hızlıca tespit edilmesine yardımcı olur.
 • Emniyet ünitesini geri yükleme özelliği, yazılım kullanmaya gerek olmadan donanımın kolay bir şekilde değiştirilmesini sağlar.

Emniyet verilerinin kaydedilmesi için kayıt ayarlarının bulunduğu bir SD kart kullanılır. Başlatma tetiği koşulları sağlandığında belirtilen cihazın değişkenleri ve görünür değişkenler kronolojik sırada kaydedilebilir ve hafıza kartına gönderilebilir. Bu fonksiyon, sistemde oluşan ani bir aksaklığın sebebini hızlıca tespit etmeye ve önleyici tedbirlerin belirlenmesine yardımcı olur.

Omron, NX serisi Emniyet Ağı Kontrolörünü kullanarak küresel üretim endüstrisi için verimlilik ve emniyet alanlarında önemli gelişmeler ortaya çıkarma hedefinin peşinden gitmeyi sürdürüyor ve müşteri şirketleriyle birlikte "innovative-Automation!" konseptini hayata taşıma sürecini hızlandırıyor.

Omron NX-Series Safety Network Controller
 • Omron NX-Series Safety Network Controller

  Omron NX-Series Safety Network Controller

  NX Series CIP Safety Controller with EtherCAT and Ethernet/IP capabilities. In addition to new hardware, Sysmac Studio new functions include Automatic Programming, Safety Data Logging, and Online Functional Test. For more information visit: USA Canada Mexico

  03:22

CIP Safety Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

NX Emniyet Hibrit Çözümümüz hakkında daha fazla bilgi edinin

*1 Temmuz 2018 tarihli OMRON araştırmasına dayanmaktadır. 

*2 CIP Safety™ (Ortak Endüstriyel Protokol) dünya genelinde yaygın olarak kullanılan EtherNet/IP™ endüstriyel ağına emniyet işlevi ekler. 

*3 Safety over EtherCAT®, EtherCAT® endüstriyel ağına yönelik bir emniyet protokolüdür.

Sysmac, OMRON fabrika otomasyonu ürünlerinde OMRON Corporation'ın Japonya ve diğer ülkelerdeki ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.

EtherCAT® tescilli bir marka ve patentli bir teknolojidir, lisansı Almanya'da bulunan Beckhoff Automation GmbH şirketine aittir.

Safety over EtherCAT®, lisansı Almanya'da bulunan Beckhoff Automation GmbH şirketine ait tescilli bir marka ve patentli bir teknolojidir. EtherNet/IP™ ve CIP Safety™, ODVA şirketinin ticari markalarıdır.

Bu belgedeki diğer şirket isimleri ve ürün isimleri, ilgili şirketlerinin markaları veya tescilli markalarıdır.

OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin