Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Pano Üretiminde Yenilikler

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Pano Üretiminde Yenilikler

Kontrol panoları için yeni değerler

Kontrol panosu tasarımında ve üretiminde gerçekleşen her gelişim, üretim tesislerindeki bir başka gelişime zemin hazırlar; bu nedenle bu gelişimlerden yalnızca pano üreticileri değil, son kullanıcılar veya makine üreticileri de faydalanır.

Pano tasarımında, pano üretim süreçlerinde ve panolarla insan etkileşiminde yeni ürünler, kablolama teknikleri ve teknolojileri yoluyla yenilikler yapılabilirse kontrol panosu üretimi kolaylaşır ve verimlilik açısından büyük bir ilerleme gerçekleşir. Kontrol panolarındaki ürünlerin teknik özellikleri için kullanılan ortak Pano Değer Tasarımı *1 konseptimizi başlangıç kabul ederek müşterilerimize kontrol panosu gelişimi ve süreç yeniliği sunuyoruz.

*1 Pano Değer Tasarımı : Kontrol panolarındaki ürünlerin teknik özellikleri için kullanılan ortak Pano Değer Tasarımı (bundan böyle Değer Tasarımı olarak anılacaktır) konseptimiz, müşterilerimizin kontrol panoları için yeni bir değer yaratacaktır. Değer tasarımı konseptini paylaşan birçok ürünün bir araya getirilmesi, sunulan değeri daha da artıracaktır.

Kişiler

Pano üreticileri için basit ve kullanımı kolay

Kolay kablolama

Push-in plus teknolojisine sahip terminal blokları kablolamanın kolaylaştırılmasına yardımcı olur.

 • Yerleştirmesi kolay: Push-in plus teknolojisine sahip Terminal bloklarımızın kullanımı kulaklık jakı takmaktan daha kolaydır.
 • Yerinde sıkıca tutar: Kabloyu takmak için az bir kuvvetin yeterli olmasına rağmen kablolar yerinde sıkıca durur. Gelişmiş mekanizma tasarımımız ve üretim teknolojimiz sayesinde yüksek sökme kuvveti sağlarken düşük yerleştirme kuvvetine olanak tanıyan bir yay ürettik.
 • İki elinizle çalışın: Terminal mekanizması, tornavidayı tutmak üzere tasarlanmıştır; böylece kablolamayı ön taraftaki kablo giriş noktasına yerleştirirken iki eliniz de serbest olur.
 • Örgülü kablolarla kablolama mümkündür: Ferrüllü, tek damarlı veya örgülü kabloları yerleştirmek mümkündür.

Önden giriş - çıkışlı kablolama

Kolay kablo yerleştirme için bağımsız olarak geliştirdiğimiz push-in plus teknolojisine sahip terminal bloklarımızın kablo girişi tamamen ileri doğrudur.

Süreç

Pano üretim sürecinde yenilikler

Verimli Tasarlama

Ürünlerimizin elektriksel kontrol CAD kütüphanesi, tasarım zahmetini azaltmaya yardımcı olur.

Elektriksel kontrol CAD partnerleri: Zuken, EPLAN

Hızlı özelleştirme

Aynı teknik özelliklere sahip cihazlar, her müşteri için panoları kolayca özelleştirmenize olanak tanır.

 • Mevcut tasarımların kolayca özelleştirilmesi için ürünlerimizin yüksekliği ve derinliği aynıdır.
 • Aynı teknik özelliklere sahip ürün yelpazesi, daha geniş seçenekler sunar: Güç Kaynakları, Zaman Röleleri, Ölçme ve İzleme Röleleri, Soketler (Röleler, Zaman Röleleri, Sıvı Kaçağı Sensörleri için), SSR, DIN ray Terminal Blokları, Sıcaklık Kontrolörleri, Güç Monitörleri, UPS'ler, EtherCAT
  Slave Terminalleri.

Daha hızlı kablolama

Aynı kablolama yöntemleri ve teknik özellikleri, teslim sürelerinin kısaltılmasına yardımcı olur.

 • Anlaşılması kolay terminal konumları, ortaya daha doğru bir iş çıkmasını sağlar.
 • Aynı Endüstriyel terminal konumları, kontrol panolarının kablolanmasını düzenlemenize olanak tanır.
 • Push-in plus teknolojisine sahip Terminal bloklarıyla kablolama zahmetini büyük ölçüde azaltın.
 • Push-in plus teknolojisine sahip terminal bloklarıyla yeniden sıkmaya gerek yoktur. Kelepçe yayının baskı kuvveti, ferrüllerin veya kabloların güvenli bir şekilde tutulmasını sağlar; titreşimden kaynaklanan vida gevşemeleriyle ilgili sorunları yok eder.

Dünya çapında sevkiyat

Değer Tasarımı ürünlerimiz CE, UL ve CSA sertifikalıdır.

Panolar

Kontrol panolarının gelişimi

Yerden tasarruf

Kullanılabilir yeni alana cihazlar ekleyerek kontrol panosunun işlevselliğini artırmak için aynı boyuttaki kontrol panosuna daha fazla cihaz monte edebilirsiniz.

Daha az güç tüketimi (dolayısıyla daha az ısı üretimi) sayesinde her model için 55°C ortam sıcaklığında yan yana montaj mümkündür.

Ölü alanı azaltın

Kablo kanalları arasındaki mesafeyi ve ölü alanı azaltarak kontrol panolarını küçültmeye yardımcı olacağız.

Titreşim dayanımı

Sevkiyat ve çalıştırma sırasında titreşime dayanıklı, sağlam kontrol panoları üretmek için push-in plus teknolojisine sahip Terminal blokları kullanabilirsiniz.

Hava akımını artırın

Aynı yüksekliğe sahip komponentlerin kullanılması, engelsiz hava akımı sağlar. Sonuç olarak ısı kolayca dağıtılır. Pano içi sıcaklığın azaltılması; ürünün güvenilirliğini artırır; arıza oranlarını azaltır ve ürün ömrü beklentilerini uzatır.

Müşterilerin yorumları

Push-In Plus reduces wiring time by 20% at VBE Industrial Electronics
 • Push-In Plus reduces wiring time by 20% at VBE Industrial Electronics

  Push-In Plus reduces wiring time by 20% at VBE Industrial Electronics

  Dutch Panel Builder, VBE Industrial Electronics, recently realized a large project for Jansen Poultry Equipment, which develops and produces poultry housing systems with controls, for worldwide distribution. In just ten weeks, VBE supplied nearly one hundred control cabinets, lighting cabinets and junction boxes. A relatively short delivery time meant high efficiency during assembly was critical. By using Omron relays and sockets with the new Push-In Plus technology, VBE reduced the lead time per panel by two hours.

  02:21

Push-In Plus teknolojisi, kablolama süresini %20 düşürüyor

Omron röleleri sayesinde tedarik süresi kontrol panosu başına 2 saat kısaldı

Daha fazla bilgi
eu web wepan 420 420 sol

Pano üreticisi Wepan kaliteden ödün vermiyor

Hollanda'nın Güneyinde bulunan Wepan'ın direktörü Meet Gert van Wensen ile tanışın. Bir montajcı ve pano üreticisi olarak, esnekliğin ve hızın pek çok müşteri için önemli olduğunu biliyor ancak kaliteden ödün vermeyi reddediyor. Yirmi yıldan uzun süredir Omron ile çalışmasının nedenlerinden birisi de bu. "PLC'ler veya diğer komponentler ile ilgili asla sorun yaşamadık."

Daha fazla bilgi

Görüşlerimiz