Paketlemede otomasyon ortağınız | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Paketlemede otomasyon ortağınız

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Paketlemede otomasyon ortağınız

Paketleme makineleri üretiyorsanız ve karlılığınızı artırmak istiyorsanız, makinenizin hızını, çok yönlülüğünü, performansını ve güvenliğini artırmak üzere tasarlanmış eksiksiz bir ürün ve hizmet yelpazesiyle size yardımcı olabiliriz.

Bu paketleme makinesi çözümlerinin bazıları çok gelişmiş olsa da, müşterilerinizin bağlılığını en üst düzeye çıkarma açısından son derece güvenilir oldukları da kanıtlanmıştır.

Yeni bir makine geliştirmek veya mevcut bir modeli yükseltmek için uzman otomasyon ortağınız olarak bilgi birikimimizi kullanın.

Sizi nasıl destekleyebiliriz?
Paketleme segmentleri

Sizin uzmanlığınız – bizim özel tecrübemiz

Şişeleme konusunda mı uzmanlaştınız? Ya da atıştırmalık yiyeceklere mi odaklanıyorsunuz? Birinci paketleme makineleri mi üretiyorsunuz yoksa ikinci ve nihai paketleme makineleri de sunuyor musunuz? Uzmanlık alanınız ne olursa olsun, aşağıdaki sektörlerden herhangi birinde paketleme kârlılığını artırma konusunda sizinle görüşebiliriz:

 • Unlu mamuller ve bisküviler
 • İçecekler (alkollü, alkolsüz, sütlü, yağlı ve CSD)
 • Şekerleme
 • Kozmetik ve sağlık
 • Kuru gıdalar ve atıştırmalıklar
 • Taze gıda
 • Evde bakım ve diğer
 • Sıvı ve konserve gıda
 • Tıbbi ürünler
 • Hazır yemekler

Üretim

Kalite

Çoğu paketleme makinesi üreticisi son ürün sarılmadan, konservelenmeden, şişelenmeden veya poşetlenmeden önce müşterilerinin işlemlerini başından sonuna kadar göz önünde bulundurmak için zaman harcar.

Yüksek verimliliğe ve yüksek kalite standartlarına sahip işlemlerin tekrarlanabilmesi, her gün karşılaşılan bir zorluktur.

Bu nedenle Omron yüksek hızlı, yüksek çözünürlüklü çoklu döngülü düzenleme kontrolü, yüksek hızlı veri işleme ve depolama ile birlikte sorunsuz görüntü tabanlı kalite denetimi gibi teknolojiler gerektiren planlı toplu üretim süreçlerine uyum sağlayan geniş bir ürün portföyü sunar.

Birinci

Hız

Burada ana zorluk hızdır. Ancak aşağıdaki ihtiyaçlar da vardır:

 • ürün toplu boyutu bağımsızlığı
 • temizlenmesi ve çalıştırılması kolay makineler
 • hijyen standartlarını koruma.
Pazardaki en yeni gerçek zamanlı Ethernet fieldbus teknolojisi EtherCAT ile "Tek Yazılım Ortamı" konseptimizi bir araya getiren ileri teknoloji kontrolörü sayesinde Omron birinci paketleme çözümleri birinci paketleme makinelerinizin hem hızını hem de esnekliğini arttırır.

Bu eşsiz kombinasyon, geleneksel mekanik sistemlerinizi aşamalı olarak devre dışı bırakarak bunları çok yönlü Delta robot ve görüntü sistemleriyle değiştirmenize imkan sağlar.

İkinci

Esneklik

Buradaki başlıca zorluklar şunlardır:

 • birinci paketlemenin üretim hızlarına uyma
 • tek paket veya çok paket bütünlüğünü sağlama
 • hem birinci hem de ikinci paketleri konveyörde taşımak için lineer kılavuzların kolayca adaptasyonunu sağlama.

Omron çözümleri makinelerinize daha fazla esneklik kazandırmanıza yardım eder. Örneğin; bir, iki ya da üç katmanlı bir paket kalıbı kullanarak aynı anda 12 ürünü alan ve yükleyen robot kartonlama makinelerini oluşturmanıza yardım etmek için en yeni robot ve görüntü sistemlerini sağlayabiliriz.

Böyle bir kurulumda hızı artırmak için tek yapılması gereken, işlem başına toplanan ürün sayısını artırmaktır.

Nihai

Sağlamlık

Buradaki asıl zorluk yüksek yüklerin sürekli yüksek döngü frekanslarında güvenle işlenmesini sağlamaktır.

Omron çözümleri geniş bir son derece sağlam elektromekanik lineer eksen yelpazesi içerir. Farklı sürücü çeşitleri ve dönme/tutma modülleri ile birlikte kuruluma hazır lineer modüller tam donanımlı işleme modüllerini tamamlar.

Ayrıca, elektrikli aktüatörlerin herhangi bir kombinasyonda kullanılabilmesi uygun maliyetli uyarlamalar için de çok yönlülüğü artırır.

Otomasyon çözümlerimizden örnekler

hffs-mcs-08 420x300 sol

Yatay paketleme, Doldurma ve Kapatma

Yatay paketleme makinesinde esnek bir folyo boşaltılır, paketler şekillendirilir ve 2 tarafa kapatılır, isteğe bağlı olarak aşağı tarafa da kapatılabilir. Ürünle dikey olarak doldurulduğunda paket üst taraftan kapatılır. İsteğe bağlı olarak son kapama yapılmadan önce bir musluk eklenebilir. Tüm bunlar esnek paketleme malzemesinin yatay olarak hareket etmesiyle gerçekleşir ancak paket yönü hala dikey olarak kalır. Aşağıdaki resim ara çalışmalı, kam tarafından çalıştırılan bir makine gösterir. 4'den 6'ya kadar olan bu bölümler genellikle bir karusel kurulumunda olacak şekilde makineler de vardır.

Daha fazla bilgi
cardboard sleeve cartoner machine image 420x300 sol

Mukavva kılıf kartonlama makinesi

Mukavva, döner besleyici aracılığıyla magazinden çıkarılarak taşıma bandı yoluyla tek bir şerit üzerinde alma ve bırakma sisteminin alma konumuna kadar taşınır. Ürün grupları, birbirinden bağımsız çalışan iki robot tarafından alınarak mukavvaların üzerine istiflenir.

Daha fazla bilgi
mcs palletiser 420x300px sol

Palete yükleyici kartezyen (gantry) robotu

Palete yükleyici kartezyen (gantry) robot pick & place uygulamaları için lineer ve kartezyen (X-Y-Z) koordine edilmiş robotlardır. Eksenler robot kolu gibi dönmezler; aksine birbirlerine doğru lineer bir şekilde kayarak hareket ederler.

Daha fazla bilgi
13 robotic infeed machine image 420x300 sol

Görsel denetimli robotik yükleme veya tasnifli paketleme makinesi

Makine paralel olarak çalışan iki besleme konveyörü çerçevesine monte edilene bir robottan oluşur. Bir konveyör ürünleri taşırken, diğer konveyörde karton taşınır. Robot konveyör bandındaki ürünleri rasgele alarak hareketli kartonlara yerleştirir. Hareketli ürünlerin anlık konumları sabit bir kameradan görüntü alan bir görsel denetim sistemiyle belirlenir. Aynı anda kartonların konumunu izlemek için bir kayıt sensörü kullanılır. Bu sistem, her iki konveyörün hassas şekilde izlenmesine olanak sağlayarak robotun bir konveyördeki ürünleri alarak diğer konveyördeki kartonlara yerleştirmesine imkan tanır.

Daha fazla bilgi
shrink sleever machine image 420x300 sol

Yüksek hızlı doğrusal ısı kaplamalı ambalaj uygulayıcı

Isıyla yapıştırılan etiketler ağ formuna sahip bir rulo şeklinde sağlanır. Etiketlenmemiş şişeler besleme konveyörüyle taşınır ve sayıları dönen bir besleme vidasıyla belirlenir. Şişeler etiketleme makinesine girerken bir tetikleme hücresinden geçer, ağ formundaki etiketler açılarak bir mandrel tarafından tüp formuna getirilir, baskı grafiğe uygun şekilde beslenip kesilerek daha sonra buhar tüneline taşınacak olan şişeye uygulanır.

Daha fazla bilgi

Müşterilerin yorumları

diva-international fcard sol

Otonom mobil robotlar Diva International'da iç lojistik süreçlerini basitleştiriyor

Büyük şirketler, fabrikalarda ve depolarda manuel süreçleri kolaylaştırmak için robotlardan giderek daha fazla yararlanıyor. Bu şirketlerden biri de merkezi İtalya'nın Umbria bölgesinde bulunan Diva International. Diva, ıslak mendilleri üretim tesisinden aynı depodaki paletleme alanına taşımak için kullandığı sistemi dönüştürmek istiyordu. Tesis yönetim sağlayıcısı olan FM Vision ile birlikte beş OMRON otonom mobil robotu (AMR) ve OMRON'un Sysmac NJ makine kontrolörünü kullanan yeni ve otomatik bir sistem geliştirdiler. Bu sayede daha güvenli, daha verimli ve daha esnek bir süreç elde ettiler.

Daha fazla bilgi

Ayrıntılı raporlar ve teknoloji makaleleri

nx sysmac 420 300 sol

Entegre Emniyet Çözümleri

Endüstriyel otomasyon prosesleri ve makineler, her geçen gün daha dinamik bir hal alıyor. Üretkenliği, esnekliği, ergonomiyi ve emniyeti artırma ihtiyacı artık kaçınılmaz bir boyuta ulaştı. Bu ayrıntılı rapor, Omron Sysmac Emniyet çözümünün tüm olası emniyet senaryolarını ve gerekliliklerini nasıl karşıladığını gösteriyor.

Daha fazla bilgi

Applications

Görüşlerimiz

sysmac loop provides big data solutions omron 420 420 sol

Teknolojinin sunduğu yenilikler ile makinenizde farklılıklar oluşturabilir, bir adım önde gidebilirsiniz

Son yıllarda daha iyi OEE (Overall Equipment Effectiveness - Toplam Ekipman Verimliliği) puanlarına sahip olma konusundaki süregelen çabalar, yiyecek ve içecek sektöründeki son kullanıcılar için temel odak konusu haline gelmiştir. Bununla birlikte OEE'nin kendisi, son kullanıcıların makine tedarikçileriyle yaptıkları rutin konuşmaların konusu değildir, bunun yerine taban hız, döngü süreleri ve genel performans gibi konulara odaklanma eğilimi gösterilmektedir.

Daha fazla bilgi
data integration 420x300 sol

Veri entegrasyonu ile potansiyelinizi en üst düzeye çıkarın

"Endüstri 4.0" gerçeğe dönüşmeye ne kadar yakın? Şu anda geleceğe yönelik, tamamen birbiriyle bağlı bir endüstriyel dünya biçimleniyor ve veri entegrasyonu da bu konuda temel bir etkinleştirici rol oynuyor. Üretim verilerinin toplanması ve depolanması, OEE'nin (Toplam Ekipman Etkinliğinin) ölçülmesinden OEM'lerin raporlama konusundaki artan yasal gereklilikleri karşılamasına yardımcı olunmasına kadar başka pek çok ödül daha sunuyor. Dan Rossek, "Üretim katından satış katına kadar" başlıklı yazısında, veri entegrasyonunun zorluklarını ve avantajlarını daha derinden inceledi.

Daha fazla bilgi
serialisation 420x300 sol

Serileştirme aracılığıyla izlenebilirlik

Sahteciliği azaltmak ve tüketici bilgisini geliştirmek gibi izlenebilirlik konusunda talebin artması üreticileri daha da büyüyen sorunlarla karşı karşıya getiriyor. Peki serileştirme buna nasıl yardımcı olabilir? "Serileştirme aracılığıyla izlenebilirlik" konusunda Omron Türkiye Pazarlama Müdürü Nurcan Konak, günümüzde serileştirmenin ne anlama geldiğine odaklanıyor ve esnek katmanlı çözümün neden daha kolay gibi görünen uçtan uca çözümden daha iyi olduğunu gösteriyor.

Daha fazla bilgi
eu machine scketch 420x300 sol

Makine üretiminde karşılaşılan zorluklar

Makine üretimi sektöründe düşük ücret ekonomisini artırmak OEM'lerin ucuz ithalat tehdidinin gölgesi altında çalışıyormuş gibi hissetmelerine neden olur. Bir dizi makalenin ilkinde, Robert Brooks, Birleşik Krallık'taki makine üreticilerini diğerlerinden bir adım önde tutacak "olmazsa olmaz" özellikleri ve değerlerini daha da artıracak fırsatları inceliyor.

Daha fazla bilgi