Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: UV donanımlı mobil robotlarla dezenfeksiyon çözümü

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

UV donanımlı mobil robotlarla dezenfeksiyon çözümü

OMRON, UV donanımlı mobil robotlarla yeni bir dezenfeksiyon çözümü sağlamak için iş ortaklarıyla güçlerini birleştirdi.

Odaları ve kamusal alanları dezenfekte etmek için otomasyona geçiş yapan hastanelerin, kurumların ve şirketlerin sayısı giderek artıyor.

Mevcut COVID-19 pandemisiyle birlikte ek hijyen prosedürlerine duyulan ihtiyaç, çeşitli alanların dezenfeksiyonunda yenilikçi robotlara yönelik yeni uygulama alanlarını beraberinde getirdi. Bu bağlamda, ABI Research analistleri mobil robot pazarının 2021 yılına kadar 23 milyar ABD dolarına ulaşacağını tahmin ediyor. Otomasyon uzmanı OMRON ve dünya çapındaki iş ortakları, dezenfeksiyon işlemlerini otomatikleştirmek için güçlerini birleştirdi.

Pandemiyle ilişkili sıkı hijyen ve emniyet düzenlemeleri, hastaneleri ve kamu kurumlarını yeni yaklaşımlar ve teknolojiler bulmaya yönlendirdi. Ultraviyole (UV) ışık ataşmanlarının bulunduğu mobil robotlar hastane odalarını, alışveriş merkezlerini ve diğer kamusal alanları dezenfekte etmek için idealdir. Ultraviyole ışıkla dezenfeksiyon işleminin otomasyonu, sağlık ve emniyeti iyileştirerek COVID-19 ile mücadeleye katkı sağlıyor. Mobil robotlar, insanların çalışması açısından güvenli olmayan ultraviyole lambalarla birlikte kullanım için idealdir.

OMRON LD mobil robotlar için UV ışık ekleri

UV ışık, özellikle dezenfektanlarla sürekli olarak temizlenemeyen yüzeylerde ve kamusal yaşam alanlarında bakterileri, mikropları ve virüsleri etkili bir şekilde öldürebilir. UV; içme suyu arıtımı, havalandırma sistemlerinin dezenfeksiyonu ve gıda üretimi gibi uygulamalarda zaten yaygın olarak kullanılmaktadır. Mobil robotlarla birlikte UV ışık dezenfeksiyonu otomatik, hassas, hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu bağlamda otomasyon uzmanı OMRON; OMRON'un LD mobil robotlarında bu UV teknolojisini kuran Polonya'dan ControlTec, İtalya'dan FM Vision ve Meridionale Impitanti, İspanya'dan Mipelsa, Türkiye'den DoF Robotics ve Fransa'dan Meanwhile SAS gibi dünyanın dört bir yanından deneyimli iş ortaklarıyla olan iş birliğine güveniyor. İlgili birimler dünya genelindeki hastaneler, süpermarketler, oteller, okullar, havaalanları ve restoranlarda kullanılarak virüsler ve bakterilerin etkili şekilde yok edilmesini sağlıyor.

OMRON LD 60/90 (tcm:475-80433) otonom mobil robotlar, çeşitli alanları dezenfekte etmek için idealdir. Bunlar, geleneksel AGV'lerin aksine tesisin doğal özelliklerine göre hareket eder ve pahalı tesis modifikasyonu gerektirmez. Emniyet lazerleri ve sonar, robotlarımızın yollarındaki engelleri algılamasına ve çarpışmalardan kaçınmasına olanak tanır. OMRON'un filo yönetim yazılımı sayesinde birden çok mobil robot bir tesiste filo olarak çalışabilir.

mobile robot school 1 fcard prod

Daha fazla emniyet ve esneklik için yenilikçi alternatifler

OMRON Europe Mobil Robotlar Genel Müdürü Bruno Adam şöyle yorumda bulunuyor: "Pandemi pek çok şirket ve kurum için büyük zorluklar yaratıyor. Bunların çoğu otomatik işlemlerin, yenilikçi robotların ve UV dezenfeksiyonu gibi teknolojilerin bu zorluklarla başa çıkmada onlara değerli destek sağlayabileceğini fark etti. Bu tür uygulamalar emniyeti artırırken ve yönetmelik gerekliliklerini karşılarken çalışanlar üzerindeki yükü hafifletir. OMRON'un uzmanları ve iş ortakları, hangi teknolojinin hangi uygulama alanına en uygun olduğu konusunda kapsamlı bilgi ve tavsiye sağlayabilir."

OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin