Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: İnsan Becerilerinin Ötesinde Otonomasyon

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

İnsan Becerilerinin Ötesinde Otonomasyon

Yeni bir küresel bakış açısıyla sahada verimliliği en üst düzeye çıkarma

"İnsan Becerisinin Ötesinde Otonomasyon"un amacı, insan çalışanlara daha az bağımlı olan üretim tesisleri oluşturmaktır. Bu, ağır işleri çalışanların üzerinden alarak yaratıcı görevlere odaklanmak için kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Buna ek olarak, bu tesislerde enerji verimliliği sağlayan otonomasyonun uygulanması, tutarlı olarak kaliteli ürünleri verimli bir şekilde ve çevre üzerinde daha az etkiyle üretebilecek yeni bir üretim yöntemini mümkün kılacaktır. Sermaye verimliliği ile esnekliği ve ekonomik rasyonellik ile çevre korumayı dengelemeye ilişkin zorlu ikilemleri şu üç yaklaşımla çözüme kavuşturuyoruz: Ustalığın ve Hassasiyetin Yeniden Üretimi, Eğilimleri Algılayan Otonom Ekipmanlar, Enerji Kontrolünden Yararlanarak Üretim Hattını Geliştirme.

Ustalığın ve Hassasiyetin Yeniden Üretimi

Esneklik ve ayrıntılara dikkat gerektiren görevlerin bulunduğu üretim tesisleri, büyük ölçüde manuel işçiliğe bağımlı olma eğilimi gösterir. Bu tesislerde çalışanların uzun saatler boyunca çalışması, ağır işler yapması veya zorlu koşullar altında tehlikeli görevlerde yer alması gerekebilir. ILOR+S* ürünlerimizi hassas bir şekilde koordine etmek için yazılımdan faydalanarak yetenekli çalışanların ustalığını birebir yeniden yaratıyoruz. Bu ustalık, daha önce insan iş gücüne bağımlı olan, esneklik ve el becerisi gerektiren görevlerin otonom hale getirilmesini sağlamak için yapay zeka ile entegre edilir. 

*"Input" (Giriş), "Logic" (Lojik), "Output" (Çıkış), "Robot" (Robot) ve "Safety" (Güvenlik) kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmadır ve OMRON'un sunduğu tesis içi ürünleri tanımlamaktadır.

Fareyle üzerine gel Daha fazlasını keşfetmek için
Eğilimleri Algılayan Otonom Ekipmanlar
Yüksek üretim verimliliği ve kalite seviyelerinin sürdürülmesi, "4 M" adı verilen insan (man), makine (machine), malzeme (material) ve yöntemlerin (method) davranış ve koşullarındaki küçük farklılıkları ve değişiklikleri algılayan ve titizlikle bunlara yönelik ayarlamalar yapan bir yönetim ve kontrol yaklaşımı gerektirir. Geçmişte, insan hassasiyeti, insan duyuları ve deneyimlerden öğrenilen "işin incelikleri" bu çabalar için kritik önem taşıyordu. Çözümlerimiz, 4 M'deki değişikliklere yanıt vermenin şart olduğu görevlerin otonom hale getirilmesini sağlamak için çok çeşitli algılama ve ekipman durumu izleme teknolojilerimizi uygular. Bu teknolojiler, makineleri potansiyel kalite değişikliklerini algılayıp çözebilecek kestirimci kontrol kabiliyetiyle donatarak onları insan müdahalesi olmadan tutarlı olarak kusursuz ürünler üretebilen otonom ekipmanlara dönüştürür.
Fareyle üzerine gel Daha fazlasını keşfetmek için
Enerji Kontrolünden Yararlanarak Üretim Hattını Geliştirme
Diğer sektörler gibi üretim sektörünün de karbon nötrlüğe katkıda bulunma yükümlülüğü vardır. Bu da otonomasyonun uygulanmasında karbonsızlaştırmayı en az üretim verimliliği ve kalite iyileştirmesi kadar önemli hale getirmiştir. Üretim ekipmanı ve tesislerinin çalışma koşullarını yöneten ve kontrol eden FA sistemleri, aynı zamanda sera gazı emisyonlarına neden olan enerji tüketimini de yönetmeli ve kontrol etmelidir. Verimli enerji kullanımı için optimum kontrol sağlayan otonomasyonu destekleyerek enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarırken verimliliği kalite iyileştirmesi ile dengeleyerek günümüz ihtiyaçlarına yanıt verebilecek otonom üretim hatları sunuyoruz.
Fareyle üzerine gel Daha fazlasını keşfetmek için

İnsan ve Makine Arasında İleri Düzey İş Birliği

İnsan-makine iş birliğine olanak tanıyan yeni bir üretim tesisi

Daha fazla bilgi
i-automation cooperation concept peop