Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: İnsan gözünden bile daha iyi

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

İnsan gözünden bile daha iyi

Yeni geliştirilmiş OMRON FH Serisi Görsel Denetim Sistemi

Yeni OMRON FH Serisi Görsel Denetim Sistemi, otomatik denetimi ve ölçümü hiç olmadığı kadar hızlı ve hassas hale getiriyor. Tüm bunları yeni 21 megapiksel kamerası, birden çok resmi birleştirerek 80 megapiksele ulaşan toplam görsel boyutu ve endüstrinin en yüksek işlem hızı sayesinde başarıyor. Ayrıca serinin denetim ve ölçüme getirdiği tamamen yeni ışıklandırma teknolojisi sayesinde sistemin küçük çizikleri ve ufak kusurları tespit etme kabiliyeti daha da artıyor. Multi-Direction Multi-Color (MDMC) Işık olarak adlandırılan bu yeni ışıklandırma teknolojisi, endüstrinin denetime tabi tutulan nesneye bağlı olarak ışıklandırma açılarını ve renklerini değiştirebilen ilk aydınlatma sistemidir. Bu durum, hem düşük ışık farklılıklarına hem de farklı özelliklere sahip kusurları eş zamanlı olarak tespit edebilmesi anlamına geliyor. Bugüne dek böyle bir tespit, yalnızca insan gözüyle gerçekleştirilebiliyordu.

Sonuç mu? Maksimum verimlilik, nihai üründe minimum kusur ve daha düşük maliyetler.

Üreticilerin tam da aradıkları ürün

Mükemmel ürünü sunmak ve kalite konusunda artan talebi karşılamak için üreticiler, ürünlerdeki küçük kusurları tespit etmeye yönelik görsel denetimlerin sayısını artırıyor. Ancak bu detayları görmek için gereken hassasiyet, masraflı olmanın yanı sıra yorgunluk sebebiyle hata yapma riski barındıran insan denetimcileri gerektiriyor. Yeni geliştirilmiş FH Serisi ve serinin yüksek hassasiyete sahip kameraları, yüksek işlem hızı ve yeni ışıklandırma teknolojisi sayesinde bu durum tamamıyla değişti. Artık üreticiler günün 24 saati, haftanın yedi günü son derece güvenilir, ultra hızlı ve detaylara karşı yüksek hassasiyetli otomatik görsel denetimin avantajlarından yararlanabilir.

fh xpectia news prod
Çok çeşitli kamera ve aydınlatma sistemlerine sahip yeni FH Serisi Görsel Denetim Sistemi aynı zamanda oldukça çok yönlüdür ve neredeyse tüm üretim hatlarına kolayca yerleştirilebilir.

Denetim sonuçları otomatik olarak saklanır

MDMC Işık yeniliğinin yanı sıra FH Serisindeki Kontrolörler ve Kameralar, insan gözünün fark edemeyeceği ufak farklılıkları nicel olarak tespit edip belirleyecek ve denetim sonuçlarını nicel olarak yönetecek şekilde geliştirilmiştir. FH Serisi, yüksek işlem hızı ve haberleşme ağı vasıtasıyla otomasyon cihazları ile yüksek senkronizasyon sağlayarak farmasötik endüstrisinde kanun ve düzenlemelerle uyum göstermesi gereken tüm denetim sonuçlarını verimlilikten ödün vermeden saklayabilir. Buna ek olarak MDMC Işığın aydınlatma deseni, yazılımdaki Görünüm Değiştir işlevi ile esnek bir şekilde değiştirilebilir. Talepteki değişiklikleri karşılamak için denetim öğeleri eklenmiş veya değiştirilmiş olsa dahi ışık eklemeye veya ışığı ayarlamaya gerek olmaz; aydınlatma desenini değiştirmeniz yeterlidir. FH Serisi, üretim kalitesinde kararlılığın sağlanmasına ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olur.

Kusurları insan gözünden bile daha iyi tespit eder

  • MDMC Işık, renkleri ve açıları esnek bir şekilde değiştirilebilir.
  • Fotometrik Stereo İşlem, pürüzlü nesnelerde bile farklı ışıklandırma doğrultularında çekilmiş yüksek çözünürlüklü görüntülerin birleştirilmesiyle oluşturulmuş görüntüden yüzey kusurlarını bulur.
  • Düşük kontrastlı kusurları ve doğrusal çizikleri ortaya çıkaran filtreler eklenmiştir.

Yüksek hızlı ve yüksek hassasiyetli makine kontrolünü destekler

  • OMRON'un yüksek hızlı görüntü işleme teknolojisi, endüstrinin en yüksek çözünürlüğüne sahip, 80 MP görüntüleri kullanarak geniş bir alana konumlandırma olanağı sağlar.
  • FH Serisi, makine otomasyon kontrolörü ve servo motorlar gibi OMRON'a ait diğer cihazlara bağlı olduğunda Görsel Geri Bildirim özelliği ile bir mikron hassasiyet oranını tipik yöntemden üç kat daha hızlı elde eder. Bu yeni kontrol teknolojisi, FH Serisi tarafından tespit edilen konum bilgisini motorlara yüksek hızlarda geri bildirir ve bu sayede aşama titreşimlerinden ve göze çarpmayan mekanik hatalardan kaynaklanan yeniden deneme işlemi önlenir.
  • Robot Ayarlama Aracı, FH Serisi ile robot arasında haberleşmenin planlanması ve çeşitli satıcılardan alınan endüstriyel robotların görsel denetim sistemleriyle bağlı olduğu Pick and Place ve diğer uygulamalar için görsel denetim sistemi ayarlarının oluşturulması sırasında sarf edilecek eforu azaltır.
  • FH Görsel Denetim Sistemi, Profinet haberleşme protokolünün entegrasyonu ile birlikte daha çok endüstri standardını destekler. Bu sayede makine ortamlarının tümüne kolayca entegre olabilir.

Tüm denetim sonuçlarını saklar

  • Konvansiyonel modellere kıyasla iki kat daha yüksek işlem hızı sunacak şekilde geliştirilmiş kontrolör, yüksek hızlı denetimi ve tüm denetim sonuçlarının saklanmasını mümkün kılar.
  • Denetim sonuçları, EtherCAT® kullanılarak makine otomasyon kontrolörü ile doğrudan veri tabanında saklanabilir. Denetim görüntü verisi ve denetim bilgileri (ör. tarih ve saat, LOT) ile ilişkilendirilmiş sonuçlar çıktı olarak alınabilir.
  • Eş zamanlı olarak çekilen ve 20,4 megapiksellik en fazla dört kamera ile aktarılan görüntülerin birleştirilmesiyle 80 megapiksel bir görüntü oluşturulur.

OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin