Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Sürekli değişen üretim dünyasına uyum sağlayabilecek olağanüstü esneklik

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Sürekli değişen üretim dünyasına uyum sağlayabilecek olağanüstü esneklik

OMRON, gelişmiş görsel denetim için aydınlatma ve görüntü işleme işlevini bir arada sunan yeni FHV7 Serisi Akıllı Kameranın dünya çapında piyasaya sunulduğunu duyurdu. Dünyanın ilk çok renkli ışığı*1 ve sınıfının en iyisi*2 12 megapiksel yüksek çözünürlüklü kamera sayesinde şimdi çok sayıda ürünün bir arada bulunduğu üretim hatlarında endüstrinin en yüksek hassaslık standartlarında görsel denetim gerçekleştirmek için tek bir FHV7 Serisi Akıllı Kameraya sahip olmak yeterli.

fhv7 module side prod

FHV7 Serisi Akıllı Kamera

Tüketicilerin kalite gereksinimleri daha katı hale gelirken kurumsal sosyal sorumluluk gün geçtikçe daha büyük önem kazanıyor. Bu gereksinimleri karşılamak üzere üreticiler, ürün kalitesini korumanın ve geliştirmenin yanı sıra kusurların nedenlerini anında belirlemek için daha katı kalite kontrol denetimleri uyguluyor. Ayrıca, değişen tüketici gereksinimlerini karşılamaya yönelik müşteri eksenli üretim trendine paralel olarak tek bir hatta sıklıkla birden fazla ürün üretiliyor ve bu durum farklı renklerde ve boyutlardaki ürünler için kalite denetimi gereksinimi ortaya çıkarıyor. Esnek üretim ortamında bu denli gelişmiş bir kalite denetimi gerçekleştirmek için farklı ürünler arasındaki geçişlerde duruş süresini en aza indirmek son derece önemli hale geliyor.

Bu bağlamda OMRON, gelişmiş görsel denetimin üretim süreçlerine zahmetsizce adapte edilmesine olanak sağlayan yüksek performanslı akıllı kamera üretimi alanına giriş yapıyor. Çok renkli ışık ve otomatik odaklı lense sahip olan FHV7 Serisi, denetimi gerçekleştirilecek nesnelerin renk ve boyutundaki değişikliklere esnek şekilde yanıt verir. Bu tasarım, farklı ürünlerin farklı miktarlarda üretildiği esnek üretim hatlarında bile kamera kurulumu için özel beceri gereksiniminin yanı sıra farklı ürün ve denetim kriteri ayarlama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Üstelik, sınıfının en iyisi hızlarda görüntü işleme*2 özelliği ve sınıfının en iyisi çözünürlük sunan 12 megapiksel kamera, üretim hızını düşürmeden daha yüksek hassaslıkta denetim uygulanmasına ve üretim kalitesinin artırılmasına olanak sağıyor. Kamerada bu özelliklere ek olarak, denetim görüntülerini normalin iki katı hızla sıkıştırarak*3 tüm görüntü verilerinin ölçüm sırasında bile kaydedilmesini sağlayan ve kalite kontrolün büyük önem arz ettiği üretim süreçlerinde tam izlenebilirlik olanağı sunan yüksek hızlı görüntü sıkıştırma algoritması bulunuyor.

FHV7 Serisi Akıllı Kamerayı kullanan OMRON, müşterileriyle birlikte yenilikçi otomasyonun hızlanmasına katkıda bulunuyor ve üretim endüstrisi için verimlilik ve kalite kontrol alanlarında kayda değer gelişmelerin peşinden koşmayı sürdürüyor.

Özellikler

1. Çeşitli ürünleri denetleyen tek bir kamera

  • Çok renkli ışık, farklı renklerin ölçülmesi sorununa hızlı bir çözüm sağlar. Ürün tasarımı değiştirildiğinde veya yeni bir model eklendiğinde ışıkları değiştirmek veya ışıklara ince ayar yapmak yerine yalnızca parametrelerin değiştirilmesi yeterlidir.
  • 12 megapiksel maksimum çözünürlüğe sahip görüntü sensörü, daha geniş alanlar için yüksek hassaslıkta denetim sunuyor. Bu tasarım, aynı üretim hattındaki farklı modellerin, farklı denetim noktalarındaki görüntülerinin yakalanması için birden fazla kamera veya kameranın hareket etmesini sağlayan bir mekanizma monte etme gereksinimini ortadan kaldırıyor. Bu durum, tasarım iş yükünde ve komponent maliyetlerinde azalma sağlıyor.
  • Otomatik odaklama özellikli lens, 59 - 2000 mm*4 odak uzunluğu aralığını kapsar. Farklı boyutlarda ürünler üretildiğinde bile odak aralığı parametreler yoluyla zahmetsizce değiştirilebilir. Bu durum, kameranın hareket ettirilmesini sağlayan bir mekanizma gereksinimi ortadan kaldırarak tasarım iş yükünde ve komponent maliyetlerinde azalma sağlar.

2. Çeşitli uygulamalar için modüler yapı

  • Modüler yapı, lens ve ışığın kamerayla serbest şekilde kombine edilmesine olanak sağlar.
  • Kamera büyüklüğünün modül değişiminden etkilenmemesi, tasarım ve bakım iş yükünü azaltır.

3. Döngü süresinden ödün vermeden üretim kalitesini yükseltme

  • Modüler yapı, lens ve ışığın kamerayla serbest şekilde kombine edilmesine olanak sağlar.
  • Kamera büyüklüğünün modül değişiminden etkilenmemesi, tasarım ve bakım iş yükünü azaltır.
  • Önceki modele göre dört kat daha fazla hız sunan çift çekirdekli CPU, akıllı kameralar arasında en yüksek görüntü işleme hızını sağlar. Çözünürlüğün artırılması veya denetim öğelerinin eklenmesi üretimin döngü süresini etkilemez.
  • Görüntü verileri kaydedilirken ölçüm gerçekleştirme olanağı sağlayan yüksek hızlı kayıt ve yüksek hızlı görüntü verisi sıkıştırma, tam izlenebilirlik imkanı sunar.

OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin