Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: 2512 Adet E2E NEXT Serisi Proximity Sensörü Modeli

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

2512 Adet E2E NEXT Serisi Proximity Sensörü Modeli

Kestirimci bakım sağlayan IoT özelliklerine sahip sensörler, cihazlarda çalışma kesintileri ve duruş sürelerinin önlenmesi sayesinde tesislerde kapasiteden yararlanma oranını artırdı.

OMRON, dünyanın en uzun algılama mesafelerine*1 ve yepyeni IoT özelliklerine sahip DC 3 Kablolu E2E NEXT proximity sensörün toplam 2512 modelini piyasaya sürdü. Bu sensörler, tesislerde ani duraklama risklerini üçte bir oranında düşürür*2. Ayrıca duraksamalara dair uyarı işaretlerini de algılayarak ağ üzerinden kullanıcıları bilgilendirir. Öngörülmeyen tesis duraksamalarını önleyerek ve tesis duruş sürelerini düşürerek tesislerde kapasiteden yararlanma oranlarının artırılmasını sağlar.

Öngörülmeyen tesis duraksamaları, üretim tesislerinde büyük yönetim sorunlarıdır ve kayıp üretim fırsatlarıyla doğrudan ilişkilidir. Üreticilerin, duruş sürelerini minimum seviyede tutmak için saha içi bakım personeli çalıştırarak öngörülemeyen hataların önüne geçmesi gerekir. Üreticiler, tesislerde kapasiteden yararlanma oranlarını insan deneyimine ya da becerilerine muhtaç kalmadan korumak ve artırmak amacıyla akıllı cihazlar ile IoT teknolojisini kullanmanın yollarını aramaktadır.

Günümüzdeki proximity sensörler genellikle kısa algılama mesafelerine sahiptir ve bu da bazı riskleri beraberinde getirir. Örneğin, ekipman titreşimi sebebiyle sensör gövdesi, algılanan nesneden fazla uzaklaşabilir ya da nesneyle temas edebilir. Bu gibi durumların, tesis duraksamalarının yaklaşık %20'sini oluşturduğu tespit edilmiştir*3.

E2E NEXT Serisi proximity sensörler (DC 3 Kablolu Modeller), eski modellere kıyasla en az iki kat daha fazla algılama mesafesi sağlayan*4 ve tesis duraksamaları riskini 3 kat daha fazla önleyebilen OMRON'a ait Thermal Distance Control 2 ve PROX3 hibrit devre teknolojileriyle donatılmıştır. Sensör gövdeleri ve algılanan nesneler arasındaki mesafe sürekli olarak izlenir ve mesafe çok fazla arttığında ya da azaldığında IO-Link haberleşmesi*5 üzerinden kullanıcılar bilgilendirilir. Böylece kullanıcılar, ani tesis duraksamalarına dair uyarı işaretlerini tespit edebilir. Bu sayede, zamanında bakım yapılarak bakım personelinin deneyimine veya becerisine bağlı olmaksızın tesis çalışmalarının istikrarlı bir şekilde devam edebilmesi mümkün kılınır.

OMRON tarafından geliştirilen "innovative-Automation" adlı konsept, yenilikçiliğin üç temel öğesinden oluşmaktadır: "entegre" (kontrol evrimi), "akıllı" (ICT ile geliştirilen akıllı sistemler) ve "etkileşimli" (insanlar ve makineler arasında yeni bir uyum). OMRON'un amacı, üretim sahalarındaki üretim ve kaliteyi önemli ölçüde artırmaktır. Bu amaçla OMRON, IoT özellikli kontrol cihazlarını ve müşterilerinin de yardımıyla "innovative-Automation" konseptinin temelinde yatan ve üretim işlerinin daha zekice yapılmasını sağlayacak "akıllı" üretim sahası gelişimini daha da hızlandırmaya devam edecektir.

E2E NEXT Serisi Proximity Sensörlerin (DC 3 Kablolu Modeller) öne çıkan özellikleri:

  • Dünyanın en uzun algılama mesafeleri*1: OMRON'un önceki ürünlerine kıyasla en az iki kat uzun mesafe*4 sayesinde daha az temas riski ile daha geniş tasarımlara olanak tanır.
  • Uzun mesafelerde kararlı algılamaya yönelik teknolojiler: Thermal Distance Control 2 ve PROX3 hibrit devre. Bu teknolojiler sayesinde her sensörün özelliklerine göre çeşitli sıcaklık koşullarında yüksek doğrulukla ölçüm yapılarak ve OMRON'un polinom algoritmasıyla düzeltme verileri hesaplanıp sensörün PROX3 hibrit devresine yazılarak uzun mesafede algılama sağlanır.
  • Standart olarak IO-Link*6 ile donatılmıştır. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar, tek bir konumdan birden fazla sensörün durumunu gerçek zamanlı olarak öğrenerek saha durumunu ve hata sebebini erkenden tespit edebilir.
  • Geniş model yelpazesi. OMRON, farklı ihtiyaçları karşılamak için çeşitli fiziksel boyutlara ve farklı algılama mesafelerine sahip 2512 modelin bulunduğu bir seri sunmaktadır.

*1 OMRON'un Aralık 2018'de DC 3 kablolu modeller üzerinde yaptığı araştırmaya göre. *2 OMRON'un Aralık 2018'de yaptığı araştırmaya göre. *3 OMRON'un Aralık 2018'de otomobil parçası üretim fabrikalarındaki tesis duraksama sebepleri üzerinde yaptığı araştırmaya göre. *4 Önceki ürünler (2 kablolu modeller) ve E2E NEXT 3 kablolu model serileri arasında yapılan karşılaştırma. *5 IEC 61131-9 uluslararası standardı tarafından belirlenmiş, sensörler ile aktüatörler arası standartlaştırılmıştır haberleşme teknolojisi. *6 Yalnızca PNP E2E NEXT 3 kablolu model serisi IO-Link'e sahiptir. 2 kablolu seride IO-Link bulunmaz.

OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin