Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Yeni RX2 Serisi - Sürücü Gelişimi

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Yeni RX2 Serisi - Sürücü Gelişimi

Genel amaçlı çok yönlü inverter, enerji tasarrufu sağlarken performansı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur

Omron, sistem entegratörlerinin, makine imalatçılarının ve üreticilerin değişen taleplerini karşılayarak verimlilik, kalite, güvenilirlik ve kolay özelleştirme olanakları sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla yeni RX2 yüksek performanslı frekans inverterlerini piyasaya sürdü. RX2 inverterler, hem sabit mıknatıslı (PM) motorlarda hem de endüksiyon motorlarında dolum kontrolü, presle çalışma ve gerginlik kontrolü gibi uygulamalar için tasarlanmıştır.

AB'deki büyük şirketler, enerji tüketimini azaltmanın yollarını bulmaya yönelik denetimler gerçekleştirir. Dolayısıyla olası iyileştirmeler için üretim sürecindeki her bir komponenti ve adımı incelemeleri büyük önem taşır. Omron da bu ihtiyaca yanıt verebilmek için enerji verimliliği hedeflerine ulaşma konusunda şirketlere ve kamu kurumlarına yardımcı olan yenilikçi otomasyon çözümleri sunar.

Gelişmiş altyapı ve kolay değişim

Yeni RX2 serisi, PM motor performansını en üst düzeye çıkarıp enerji tasarrufu sağlayan otomatik ayarlar sunar. Bir önceki seri olan RX'te normal hizmet (ND) ve ağır hizmet (HD) değerlerinin dahil olduğu çift değer, bu seride üç değere yükseltildi. Bu da çeşitli motor uygulamaları için tek bir inverter kullanma olanağı sağlayarak ayak izini en aza indirip performansı en üst düzeye çıkarır.

RX2 serisinde, önceki RX modelinin montaj boyutları korunmuştur ve böylece mevcut kontrol panosu ve montaj konumları kolayca değiştirilebilir. Bununla birlikte mevcut CX-Drive yazılımı da kullanılabilir. Bu yazılım sayesinde, önceki model için kullanılan parametre ayarları ve programlar kolaylıkla dönüştürülüp yeni RX2 inverterlere aktarılabilir.

Avrupa EMC Direktifi (IEC61800-3 2. Çevre Kategorisi C3 ve UL Güç Dönüştürme Ekipmanları/UL61800-5-1) ile uyumlu olan dahili gürültü filtresi sayesinde kullanıcılar harici bir donanıma ihtiyaç duymaz, bu da ek masrafları ortadan kaldırır. Tamamen renkli yeni LCD arayüzü, kurulumu ve kullanımı kolaylaştırır. Parametre kopyalama fonksiyonu, kullanıcıların ayarları diğer RX2 inverterlerine hızla kopyalamasına olanak tanır. RX2 inverter ayrıca, CX-Drive destek yazılımını kullanmak üzere programlanmış basit ardışık kontrol işlemleri de gerçekleştirebilir.

Maliyet, emniyet ve bağlanabilirlik optimizasyonu

Hızlı denetim gerektiren vinç kontrolü, gerginlik kontrolü ve diğer büyük ölçekli süreçler PLC olmadan konfigüre edilebilir, bu da maliyetleri optimize eder. RX2 ayrıca, makine emniyet ihtiyaçlarınızı karşılamak için Güvenli Tork Kapatma (STO) özelliğini standart olarak kullanır. IEC 61800-5-2:2016 STO SIL3 ve ISO 13849-1:2015 Cat.4 PLe güvenlik standartları için onaylanmıştır. RX2 inverterleri, geliştirme ve üretim verimliliğini artırmak için NX ve NJ makine otomasyon kontrolörlerine bağlanabilir (EtherCAT ünitesi yakında kullanıma sunulacaktır).

Avrupa Sürücü Ürün Pazarlama Müdürü Alberto Fuentes konuyla ilgili şunları söylüyor: "Yeni RX2 inverterlerimiz yüksek performans sunuyor. İnverterlerimizi sürekli geliştirerek enerji verimliliği gibi pazar ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyoruz. Üstelik RX2, önceki RX modeline kıyasla çok daha kolayca ve hızla kullanılabilen bir model olduğundan mevcut müşterilerimiz yeni RX2 inverterlerine kolayca geçiş yapabiliyor."

OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin