Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: TM Serisi kolaboratif robotlar, insanlarla makinelerin uyumunu hızlandırıyor

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

TM Serisi kolaboratif robotlar, insanlarla makinelerin uyumunu hızlandırıyor

Omron insanların ve makinelerin uyum içinde çalıştığı yenilikçi bir üretim ortamı gerçekleştirmek için TM serisi kolaboratif robot ailesinin küresel lansman duyurusunu yaptı.

Çeşitli görsel denetim işlevleri ve basit, sezgisel programlama ortamı sunan TM kolaboratif robotlarıyla insanlar ve makinelerin birlikte emniyetli, esnek ve kolaboratif üretim süreçleri gerçekleştirmesini sağlıyoruz.

Değişen tüketici trendleri ürün kullanım ömürlerini kısaltmaya devam ederken üreticiler, sık ürün değişimlerinin gereksinimlerini karşılayabilen üretim hatlarına ihtiyaç duyuyor. Buna ek olarak iş gücü eksikliğinin bir gerçeklik halini almasıyla üreticiler, daha basit ve monoton görevleri otomasyona devretmeye ve insanların daha yaratıcı işlere odaklandıkları çalışma ortamları yaratmaya çabalıyor.

TM serimiz montaj, Pick & Place ve denetim gibi uygulamaların otomasyonu için kurulumu kolay ve benzersiz bir robot çözümü sunuyor. TM serisinin lansmanı dahilinde pazar lideri LD serisi otonom mobil robotumuzla sorunsuz entegrasyon sağlayan "mobil uyumlu" modeli piyasaya sürüyoruz. Bu sayede kullanıcılar, seçme ve bir tepsiye veya konteynere yerleştirme gibi daha karmaşık görevlerin otomasyonunu sağlayabiliyor ve üretim proseslerini otonom mobil robotlar aracılığıyla bağlantılı hale getirebiliyor.

TM serisi dahilinde aşağıdaki özelliklerin kombinasyonlarını barındıran 12 robotu piyasaya sunacağız.

  • Kol uzunluğu: 700 mm, 900 mm, 1100 mm, 1300 mm
  • Taşıma kapasitesi: 4 kg, 6 kg, 12 kg, 14 kg
  • Güç kaynağı: AC, DC
  • SEMI S2 Emniyet Kılavuzuna uygun ya da uygun olmayan

TM Serisi Kolaboratif Robotların Üç Temel Özelliği:

  • Sezgisel programlama arayüzü, programlama için harcanan zamanı azaltır: Geleneksel endüstriyel robotlara göre daha düşük kurulum süresi sunar. Akış şeması temelli sezgisel programlama arayüzü ve kolay öğrenme özelliği sayesinde robot programlama deneyimi olsun olmasın herkes tarafından programlanabilir.
  • Entegre kol üstü görsel denetim sistemi kurulum süresini azaltır: TM serisi dahili görsel denetim ve entegre aydınlatmaya sahiptir, böylece kullanıcı ürünleri daha geniş bir görüş açısıyla yakalayabilir. Desen eşleme, barkod okuma ve renk tanıma gibi görüntü sistemleriyle donatılan bu robot sistemi; kutudan çıkar çıkmaz denetim, ölçüm ve sıralama uygulamalarının kurulumunu son derece kolaylaştırıyor.
  • Tüm insan-makine kolaboratif emniyet standartlarıyla uyum sağlayarak kurulum süresini azaltır: TM serisi insanlarla makinelerin iş birliği yapmasına olanak sağlayan tüm emniyet standartlarıyla uyumludur ve endüstriyel robotlar için geleneksel olarak ihtiyaç duyulan endüstriyel emniyet bariyerlerine gerek kalmadan insanların bulunduğu ortamlarda güvenle kullanılabilir ve bu sayede kurulum süresini önemli ölçüde azaltır. (Endüstriyel robotlar için emniyet standardı ISO10218-1 ve kolaboratif endüstriyel robotlar için emniyet standardı ISO/TS15066 ile uyumludur)

Ürün serimize TM serisi kolaboratif robotu ekleyerek insanlar ve makinelerin birlikte emniyetli, esnek ve kolaboratif üretim gerçekleştirmesini sağlamaya devam ediyor ve insanlarla makinelerin uyum içinde üretime katıldığı yenilikçi bir üretim konsepti olan "innovative-Automation" anlayışını hızlandırmaya devam ediyoruz.

OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin