Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Üretim hattınızda serileştirme uygulanması

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Üretim hattınızda serileştirme uygulanması

Serileştirme uygulamanızın bir sonraki adımıyla ilgili kararsız mısınız? Hattınıza ve sahanıza bütün istasyonlar kurulurken kullanılan konsept çalışmaları ve ilk kılavuzlardan yeni makine entegrasyonuna ve son olarak geliştirme ve yükseltme devirlerine kadar, serileştirme uygulamanızın tüm aşamalarında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merkezi veri havuzları ve tedarik zinciri (5. seviye)

Avrupa / EMVS

securPharm / ACS Pharmaprotect

Avrupa'da, Avrupa EMVS çatısı altında, farmasötik ürünler için serileştirilmiş veri alışverişi gerçekleştirilebilir (ör. Almanya'da satış için Avrupa merkezi (yönlendirici) üzerinden ya da doğrudan ulusal doğrulama sistemi yükleme yapısına). Her iki durumda da veri, ulusal doğrulama sistemi yükleme yapısını securPharm e.V. ile birlikte çalıştıran ACS PharmaProtect GmbH'ye varır. Alman pazarına farmasötik ürün sokan bir pazarlama yetki sahibi (MAH) için ACS PharmaProtect GmbH ile sözleşme yapılması gerekir.

İki kod yükleme seçeneği, pratik açıdan şu şekilde görülebilir: 

  1. Çok siteli/çok uluslu yaklaşım: Burada, veri alışverişinin ERP/Ana Veri ortamındaki (4. seviye) merkezi bir BT merkezi üzerinden yönetilip sonra Avrupa EMVS merkezi (yönlendirici) arayüzü aracılığıyla yüklenmesi önerilebilir.
  2. Tek tesisli/ulusal çözüm: EMVS merkezine ek olarak, 3. seviyedeki bir tesisten doğrudan yükleme gerçekleştirilebilir (Omron çözümü konseptinin isteğe bağlı modülü aracılığıyla) ve veri yükleme işlemi, doğrudan ACS arayüzü üzerinden ulusal düzeyde yönetilebilir.

SecurPharm ve ACS, kendilerini Avrupa'daki ilaç sahteciliğine karşı geliştirilen korumanın bir modeli ve bileşeni olarak görmektedir. Birden fazla Avrupa ülkesinde pazara reçeteli ilaçlar sunan bir MAH olarak, ilişkili paket verilerinin ilgili ulusal doğrulama sistemlerinin veri tabanlarında depolanmasını sağlamanız gerekir. Verileri ulusal doğrulama sistemlerine girme işlemini kolaylaştırmak için Avrupa Merkezi (kısaltması: AB Merkezi), bir yönlendirici görevi görür: Veri dosyaları merkeze yüklenirken dosyaların başına ülke kodu getirilir; böylece AB Merkezi verileri doğru ulusal veritabanına iletebilir. Bunun sonucunda, yalnızca tek bir arayüz ve tek yükleme işlemi gerekir. ACS MAH sistemine kurulan arayüz elbette çalışmaya devam eder.

ACS, iki arayüz fonksiyonu sağlar: Portal (HTTPS) üzerinden veya makine arayüzü (SFTP) üzerinden. Dahası, ACS Portalı'nda çok sayıda rapora erişilebilir.

securPharm hakkında daha fazla bilgi edinin

ERP/Master Veri çevreleri (seviye 4)

FlexLayer konseptimiz çeşitli ERP / Ana Veri yönetim çözümleriyle değişimi destekler. Ayrıntılı bilgi isteğiniz üzerine sağlanır.

Tesis ve hat çözümleri (2. ve 3. seviye)

Anahtar teslim serileştirme istasyonları (1. seviye dahil)

Kendi bünyesinde milyonlarca serileştirilmiş paketlik deneyime sahip olan Prestige Promotion, başarısı kanıtlanmış hat serileştirme istasyonunu diğer şirketler için kullanıma sundu. Bu çözüm yazdırma ve denetim sağlamanın yanı sıra serileştirilmiş kod haberleşmesini de yönetir. Dahası, bunu üst düzey esneklikle gerçekleştirir ve farklı ana veri işleme ve haberleşme konseptleri ile gelecekteki değişikliklere kolayca uyum sağlayabilir. Bu istasyon küçük ve orta ölçekli CMO'lar, CPO'lar, yeniden paketleyiciler ve ilaç üreticilerinin gereksinimlerine göre tasarlanmıştır.

Avrupa'nın kalbinde, Almanya'nın Kleinostheim kentinde bulunan Prestige Promotion and Prestige Packaging; kozmetik ve ilaç şirketlerine çok çeşitli dış kaynak kullanımı, yeniden paketleme, dağıtım ve hizmet çözümleri sunmaktadır.

20 yılı aşkın deneyime sahip olan yaklaşık 250 çalışanlı Prestige Promotion and Prestige Packaging, ilaç ve kozmetik şirketlerine ürünlerini AB'de pazarlarken karşılaştıkları engelleri aşmaları için destek vermektedir. Dolayısıyla esneklik, güvenilirlik ve yenilik odaklı yaklaşım, tüm operasyonlarda yol gösteren ilkelerdir.

Müşteri referansımızı da okuyun.

Daha fazla bilgi edinin

Anahtar teslim serileştirme istasyonları (1. seviye dahil)

ModuTrack Takip ve İzleme çözümü, ilaç paketleme hatlarında serileştirme ve toplama için kullanıma hazır, kompakt ve esnek bir işaretleme ve doğrulama sistemidir.

Çeşitli MES/ERP sistemlerine entegre olan çözüm, farklı karton paket büyüklüklerine uyum sağlamak amacıyla üst düzey esneklik için bir yatay ve dikey REA JET yazdırma çözümü kullanır.

Merkezi Almanya'nın Baden-Wuerttemberg eyaletindeki Wolpertshausen'da bulunan ETW Wollmershäuser GmbH kontrol teknolojisi, kablolama ve endüstriyel elektronik alanlarında uzmanlaşmıştır.

28 çalışanlı şirket, ilaç sektöründen havacılık ve uzay seyahatine kadar çok çeşitli sektörlerde yeni sistemler uygulamakta ve sistemleri dönüştürmektedir. Alman şirketin portföyünde motor kontrolörleri, kamera gövdeleri ve salınımlı konveyör kontrol cihazları gibi kendi ürünleri de bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi

Anahtar teslim serileştirme istasyonları (1. seviye dahil)

Masterprint PharmaJet serisi; blisterler, şişeler, kavanozlar, küçük şişeler, tüpler ve karton paketler (yassı (boş) veya dik (dolu) durumda) dahil olmak üzere çok çeşitli ilaç ürünleri için kullanıma hazır işaretleme çözümleri sağlar. GS1 ile uyumlu kod serileştirmeyi destekleyen PharmaJet serisi, Avrupa Sahte İlaç Yönergesi ile uyumlu olan, güvenilir ve çok değerli işaretleme çözümleri sağlar (diğer ülkelerle uyumluluk istek üzerine sağlanır). Macaristan'ın Budapeşte şehrinin güneyindeki Ivancsa'da bulunan Masterprint Kft, işaretleme uygulamalarında bölgesinin önde gelen isimlerindendir.

Kardeş şirketleriyle işaretleme, baskı, tartma, yemek kesme ve ikincil paketleme için makineler ve hizmetler sağlayan Masterprint Group, Orta ve Doğu Avrupa'da ilaç, yiyecek-içecek ve diğer çeşitli endüstriler için güvenilir bir tedarikçi haline geldi.

Daha fazla bilgi

Anahtar teslim serileştirme istasyonları (1. seviye dahil)

Transvis-CTI  STE300 serileştirme ve tahribata karşı korumalı etiketleme istasyonu, FMD ile uyumlu karton etiketleme ve kodlama için dakikada 300 adede kadar ürün kapasiteli, kompakt ve ergonomik bir çözüm sağlar. Kullanıma hazır makineler, kolayca çıkarılan Blum-Weber işaretleme ve etiketleme modülleri ve Omron otomasyon ekipmanının yanı sıra serileştirme yazılımları, hat ve saha sunucu çözümlerinin kolayca entegre edilmesini sağlayan açık BT mimarisi yapısıyla donatılmıştır. İstasyonlar isteğe bağlı olarak kantar modülleri, etiketleme modülleri ve diğer modüllerle bir arada kullanılabilir.

Fransa'nın kalbinde, Orléans'ın yakınlarında bulunan Transvis-CTI, 30 yıldan uzun zamandır ilaç, yiyecek-içecek, kozmetik, tütün, otomotiv ve diğer çeşitli endüstrilere doldurma, etiketleme, işaretleme, paketleme, denetim ve işleme için yeni ve yenilenmiş makineler sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi

Serileştirme / Takip ve İzleme Yazılımı

Facilityboss, Güney Almanya'daki Darmstadt kentinde bulunmaktadır. Fraunhofer Institut SIT'den doğan Facilityboss, sınıfının lideri BT çözümlerine odaklanarak yüksek müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Facilityboss çeşitli standartlaştırılmış ürünler geliştirmektedir ve bu ürünler ihtiyaca göre özelleştirilebilir. Örneğin, ilaç sektörü için Facilityboss PLS takip ve izleme (GS1 serileştirme) sistemleri şimdiden DAX'te listelenmiş lider ilaç üreticilerinin tesislerinde ve daha küçük ölçekli CMO/CPO tesislerinde kullanılmaktadır.

Yazılım, yiyecek ve içecek uygulamaları için de lider üreticiler tarafından kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Serileştirme / Takip ve İzleme Yazılımı

Fransa'nın Paris kentinde bulunan Adents, Kuzey Amerika ve Avrupa'daki lider ilaç şirketleriyle çalışarak ürün birimi tanımlama ve izlenebilirlik yazılımı çözümleri sağlamaktadır. Adents yazılımı çalıştıran 150'den fazla hatla PharmaPilot, PharmaSupervisor ve PharmaExchange modülleri, serileştirme, toplama, olay değişimi ve MES/ERP katmanlarına entegrasyon için otomasyon katmanına bağlanmıştır.

Standart yazılım platformu IT ortamlarına hızla bağlanacak, donanım cihazlarıyla birlikte kolayca çalışacak ve kullanıcılara üst düzey esneklik sunacak biçimde tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi

Yazdırma çözümleri (1. seviye)

1978'de kurulan ve merkezi İngiltere'nin Cambridge kentinde bulunan Domino, üreticilerin ve ticari yazıcıların gereksinimlerini karşılayan kodlama, işaretleme ve yazdırma teknolojilerinin geliştirilmesi ve üretilmesinde küresel üne sahiptir.

Domino'nun yıllardır organik biçimde ve satın alımlar aracılığıyla kaydettiği büyüme, eşi benzeri olmayan ürün geliştirme azmiyle desteklenmektedir. Ortaya çıkan portföyde birincil, ikincil ve üçüncül uygulamalara uzanan eksiksiz uçtan uca kodlama çözümleri yer almaktadır.

İlaç, yiyecek, içecek ve endüstriyel ürün gibi birçok endüstriyel sektörde değişken veriler, barkodlar ve benzersiz izlenebilirlik kodlarının ürün ve paketlemeye uygulanması için yenilikçi mürekkep püskürtme, lazer, yazdırma ve uygulama ve termal aktarımla üzerine yazdırma teknolojileri kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Yazdırma çözümleri (1. seviye)

REA JET temassız endüstriyel işaretleme için birinci sınıf endüstriyel kodlama ve işaretleme sistemleri geliştirmekte ve üretmektedir. Şirketin portföyünde mürekkep püskürtmeli yazıcılar, lazerli ve püskürtmeli işaretleme sistemleri ve etiketleme çözümlerinin yanı sıra mürekkepler ve sarf malzemeleri bulunmaktadır. Kullanım kolaylığına odaklanan ürünler tüm dallarda kullanım için tasarlanmıştır ve dünya genelindeki tüm sektörlerde ve iş segmentlerinde ürünlerin başarısı kanıtlanmıştır. REA JET ve REA VERIFIER (Kod Doğrulama Sistemleri), merkezi Frankfurt am Main'in yakınındaki Muehltal'da bulunan REA Elektronik GmbH'nin bölümleridir. Bir başka REA bölümü olan REA Card, nakitsiz ödeme sistemleri geliştirmekte ve pazarlamaktadır.

1982 yılında kurulan REA Elektronik sahibi tarafından işletilmektedir ve 300 çalışanı vardır (2014). Tüm REA JET ürünleri yüzde 100 Alman malıdır.

Daha fazla bilgi

Genel serileştirme / izlenebilirlik danışmanlığı ve uyum desteği

2000 yılından beri faaliyette olan İsviçreli mühendislik ve danışmanlık firması Vesdo Inc., ürün korsanlığıyla mücadele eden sistemlere odaklanmaktadır. Vesdo'nun müşterileri, markalı ürünlerde sahteciliği önlemek amacıyla başarıyla kimlik doğrulama teknolojileri ve ürün serileştirme uygulamaktadır. Bu sektördeki lider şirketlerden biri olan Vesdo, bu alanda öncü rol üstlenerek küçük şirketlerden küresel 1. sınıf şirketlere kadar Avrupa'da 100'den fazla uygulama projesine dahil olmuştur. Müşteriler ve Vesdo için yapılan 20'den fazla patent başvurusu, şirketin yaratıcılığını kanıtlar niteliktedir. Şirketin çekirdeğini oluşturan yüksek nitelikli personelin tamamı üniversite mezunudur ve engin deneyime sahiptir.

Vesdo Inc. ayrıca kod derecelendirme uygulamalarıyla bağlantılı olarak kullanılan görüntü sistemleri için bir kalibrasyon referansı geliştirmiştir. Kendinden yapışkanlı etiket biçimindeki bu uyumluluk kodları kümeleri, hat içi görüntü sistemlerini kalibre etmek için de kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Genel serileştirme / izlenebilirlik danışmanlığı ve uyum desteği

Omron, Açık Serileştirme Haberleşme Standardı (Açık SCS) çalışma grubunun aktif bir üyesidir. Sağlık hizmetleri tedarikçilerinin başını çektiği Açık SCS inisiyatifi, sağlık endüstrisinin önümüzdeki on yılda ürün serileştirme mevzuatı dalgası üzerinde doğrudan çalışmaktadır.

Açık SCS Çalışma Grubu (Açık SCS), Paketleme Serileştirme Küresel Ad Kaydı için açık kaynaklı standart geliştirmek amacıyla OPC Foundation ile ortak çalışma yürütmektedir.

Daha fazla bilgi