Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Karton paletler, taşıma ihtiyaçlarını azaltarak sürdürülebilirliğe yardımcı olur

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Delta Engineering, karton paletlerin üreticiler için tesis içi montajına yönelik çok yönlü yeni bir robot üretti. Delta Engineering, müşterilerin işleme, iş gücü, malzeme paketleme ve/veya taşıma maliyetleri konularındaki verimliliğini artırmak için makine ve çözümler tasarlar. Bu durum DPR200 palet montaj robotu için de geçerlidir. Robotun hareketleri OMRON'un Sysmac otomasyon platformu tarafından kontrol ediliyor. Platform, bu tür karmaşık işlemler için gerekli esneklik, güvenilirlik ve doğruluğu sağlıyor.

Zorluk: Yeni robotu geliştirme

Geleneksel olarak, çok sayıda hava üflemeli şekillendirme fabrikası, ürünlerini taşımak için ahşap paletlerden yararlanır. Boş paletler fabrikaya getirilir, doldurulur ve ardından doldurma fabrikasına gönderilir. Bu boş şişelerin fabrikalar arasında taşınma işlemi çoğu zaman havadan oluşur ve taşıma ihtiyacını artırır. Delta Engineering, karton paletlerin tesis içinde üretilmesi durumunda yolda geçen taşıma ihtiyacının büyük ölçüde azalacağını ve çevresel açıdan daha sürdürülebilir bir operasyon yapılabileceğini fark etti.

Çözüm

Bunun üzerine şirket DPR200 palet montaj robotunu geliştirdi. Bu robot, fabrikaların 56 inç² (1422 mm²) boyutuna kadar kendi karton paletlerini üretmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Robot, her yıl tesis içinde 100.000'e kadar palet montajı yapmak için kullanılabilir. Bu durum, ağır ve operatörler için fazla iş gücü gerektiren ahşap alternatiflerle karşılaştırıldığında maliyetlerin, taşıma ihtiyaçlarının ve palet ağırlığının azaltılmasına yardımcı olur.

Karton paletlerin bir diğer avantajıysa mevcut kağıt veya karton geri dönüştürme akışında geri dönüştürülebilmeleridir. Ayrıca fabrikalar ihtiyaç durumlarında kendi paletlerini üretebileceğinden palet depolama açısından yer ayırmak durumunda kalmayacak. Bu da yer tasarruflu bir çözüm imkanı oluşturuyor.

Ancak şirket, robotun hareketlerini kontrol etmek için esnek bir platform sağlayan bir tedarikçiye ihtiyaç duydu. Buna farklı boyutlarda palet üretme ihtiyacı ve palet parçalarını yapıştırmak için esnek bir yöntem dahildi. Robot tarafından katlanan 9 taneye kadar karton bloğun karton paletin tabanına eklenebilmesi için yapıştırıcının doğru yerlere uygulanması gerekiyordu.

Delta Engineering'de Ekip Lideri Otomasyon Mühendisi Koen Hendrickx şöyle diyor: "Uzun süreli ilişkimiz, endüstriyel otomasyon ve inovasyon alanındaki itibarları, otomasyon konseptlerinin kolay uygulanabilmesi ve sundukları kaliteli teknik destek nedenlerinden dolayı OMRON'u tercih ettik. Ayrıca Sysmac platformundaki EtherCAT'in çok hızlı makine ağı, güvenli uygulanabilirlik, hareket konsepti ve şirketin çözümü kısa sürede sunabilmesinden de etkilendik."

"Yeni DPR200 palet montaj robotu sayesinde fabrikalar karton paletleri tesis içinde üretebilecek. Böylece ahşap paletler kullanılırken sık sık duyulan taşıma ihtiyacı ve ortaya çıkan sorunların önüne geçilecek ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılabilecek. OMRON'un Sysmac kontrolörü; esnek tasarım, yüksek güvenilirlik ve modern teknik komponentler sunabilme konusunda çok önemli bir rol oynadı."

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

Download case study