Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: FlexLink, endüstriyel uygulamalar için kolaboratif bir paletleyici tasarlar

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Az yer kaplayan ve aktif emniyet ekipmanına sahip cobot çözümü, emniyet çiti veya lazer tarayıcılara ihtiyaç duymadan dakikada 8 kutuya kadar işlem yapılmasını sağlar.

Kolaboratif robotlar (cobotlar) çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. En son örneklerden biri FlexLink ile OMRON arasındaki ortaklıktan geliyor. FlexLink, dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce müşteriye esnek, modüler konveyörler ve paletleme çözümleri dahil endüstriyel otomasyon ekipmanları sunar. Gıda üretiminde ve kişisel bakımda önemli markaların üretim hatlarında FlexLink çözümleri görebilirsiniz. Büyük bir üreticinin talebi üzerine, iki şirket OMRON cobotlarını kullanarak kolaboratif bir paletleyici oluşturmak için güçlerini birleştirdi.

flexlink cobot palletizer 2 fcard sol

FlexLink'in Mühendislik Ekibi Yöneticisi Stéphane Chevalard, çözümün avantajlarını şöyle açıklıyor: "Cobot kullanarak paletleme çok çeşitli avantajlara sahiptir. Her şeyden önce, çok esnek bir süreç. Sistem, bir üretim alanından diğerine kolayca taşınabilir. Hatta hatlar arasında değiştirilebilir, çünkü kendi kendini destekler ve kolayca hareket ettirilebilir. Ayrıca, eklediğimiz etkin güvenlik sayesinde operatörlerin iş birliğine olanak tanır; bu sayede operatörler emniyet çiti veya lazer tarayıcılar kullanmadan cobot yakınında güvenli bir şekilde çalışabilir ve bu imkan CE sertifikası almamızı sağlamıştır."

Sistemi geliştirme

HEM OMRON hem de FlexLink projenin ilk tasarımına katıldı ve kullanıcılardan geri bildirim aldıkça çözüm sürekli olarak gelişiyor. Sistemin geliştirilmesi, nihai sonucun esnek ve yapılandırılması kolay olmasını sağlamak için birkaç ay sürdü. Eklenen aksesuarlar sayesinde paletli sistem, hem ABD hem de Avrupa standart paletlerini iki metreye kadar işleyebilir.

flexlink cobot palletizer closeup fcard sol

Cobot, dakikada 8 kutu veya parça (ppm) ya da çift almalı vakum tutucuyla 14 ppm'ye kadar kapasiteye sahiptir. OMRON TM12 veya TM14 olmak üzere iki farklı türde cobot kullanılabildiğinden, yeni paletleme sistemleri 10 kg veya 12 kg'lık kutuları işleyebilir.

FlexLink'in Kontrol Mühendisi Gary Hinault şöyle diyor: "Bu çözüm, operatörleri bu tekrarlanan görevden kurtaran otomatik paletleme ihtiyacını karşılıyor, böylece operatörler daha fazla değer katan ve daha ilgi çeken görevlere odaklanabiliyorlar."

flexlink cobot palletizer operators fcard sol

Cobotlar oldukça kısa sürede teslim edilebilir ve kurulum sadece bir veya iki gün sürer. Otomatik paletleme sistemi, operatörleri ağır yüklerin kaldırılmasından kaynaklanan kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları veya sakatlıklar riskinden kurtarmaya yardımcı olur. İlk başta cobotu isteyen üretici, yeni sistem için yatırım getirisini yaklaşık bir buçuk ila iki yıl olarak hesapladı.

Daha fazla bilgi için www.flexlink.com adresini ziyaret edin

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin