Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Martini, makarna paketlemeyi OMRON teknolojisi ile kusursuz hâle getiriyor

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

İtalya'da hizmet veren Martini Srl, gıda sektörü için yüksek hassasiyetli tartım ve paketleme makineleri üretiyor. Kullandıkları yeni MCRS-VD paketleme sistemi, dakikada 180 adede kadar makarna paketi üretiyor. Çözümün merkezinde ise MCRS-VD'nin hareketlerini yöneten OMRON NX701 1600 makine kontrolörü yer alıyor. OMRON'un NX-TC Kusursuz Sızdırmazlık teknolojisi, son kullanıcı için ilgili termoregülasyonun kararlılığını iyileştirme olanağı sağlar ve paketleme filmlerinin kullanımıyla ilişkili maliyetleri azaltır.

  • 0:00 -   Martini Packaging: OMRON teknolojili yeni MCRS-VD paketleme hattı

Hızlı ve esnek bir sistem

MCRS-VD; katlama, damgalama ve etiketleme dahil olmak üzere tüm paketleme aşamalarını otomatikleştirir. Bu sistem, dünyanın dört bir yanındaki makarna üreticilerinin hız, verimlilik ve esneklik konusundaki artan ihtiyaçlarını karşılamak için Martini tarafından geliştirildi. Yeni makinenin yapısının önemli yanlarından biri, dikey "box-motion" teknolojili iki adet kesintisiz paketleme makinesidir. Bu makineler, aralıklı beslemeli bir bant üzerine monte edilir ve Infinity (çok başlıklı bir dijital model) kullanan çift tartım sistemiyle beslenir.

martini packaging b fcard sol

Hassasiyet, hız ve doğruluk

Tartım sistemi, çözümün ayırt edici unsurlarından biridir: Martini'nin Infinity tartısı, makarna dozlarının iki paketleme makinesine iletilmesi sayesinde kullanıcıların hızlı ve son derece hassas bir şekilde doz ayarı yapmasına olanak tanır. Tartı başlıklarının elektronik kontrol parçalarıyla donatılan dijital filtre, her bir dozajın doğru olmasını sağlar.

Yeni sistemin oluşturulmasında OMRON'un otomasyon teknolojisinin ve teknik önerilerinin payı büyüktür. Paketleme sisteminin nihai performansı, OMRON NX701 1600 makine kontrolörü tarafından yönetilir. Bu da tartım sisteminin, paketleme sistemiyle koordineli ve senkronize bir şekilde çalışmasını sağlar. Makine kontrolörünün tercih edilmesinin temel nedeni, hızla ilgili özellikleridir. CPU'su ve kullanılabilir belleği sayesinde NX701 1600, 128 adede kadar ekseni gerçek zamanlı olarak yönetebilir. EtherCAT (sahada), Ethernet / IP ve OPC-UA dahil olmak üzere temel endüstriyel haberleşme standartlarının tümünü destekler.

martini servo fcard sol

OMRON kontrolörü, 34 adet OMRON 1S servoyu ve altı adet 3G3MX2 inverteri yönetir. Sürücülerin bir kısmı, OMRON'un NX-TC Kusursuz Sızdırmazlık termoregülasyon sistemini kullanarak paketi damgalamaktan sorumludur. Bu teknoloji, son kullanıcıların paketlerin kalınlığını değiştirebilmesi için termoregülasyonla ilgili tüm bozulmaları filtreleyerek sıcaklığı dengeler. Özellikle çok düşük sıcaklık aralıklarında (yaklaşık iki derece) çalışma olanağı, makarna üreticilerinin daha ince veya çevre dostu filmler (minimum 7 mikrona kadar) kullanabilmesini sağlıyor. Bu da hem atıkları hem de malzeme maliyetlerini azaltıyor.

Martini MCRS-VD, yastık başına dakikada 180 makarna paketi ve 160 adet çift karelik paket üretebilir. Ayrıca paketleme sistemine bağlı olarak, çok başlıklı bir tartı ile volümetrik doz ayarlayıcıdan oluşan ve çeşitli türlerdeki ürünleri (tahıl, pirinç ve bakliyat dahil) paketleyen bir karma dozlama modeli ya da çift volümetrik tartım sistemi de mevcuttur. Yeni sistem, minimum atıkla maksimum güvenilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin