Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Seafood Parlevliet'in otomatik balık filetolama çözümü, kalite ve maliyet verimliliği sağlıyor

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Hollandalı balık üreticisi, otomatik üretim hattı ile manuel iş gücünü %75 oranında azaltırken üretimi de beş kata kadar daha hızlı hale getirmeyi başardı. Yerel bir otomasyon ortağı olan Innovotech BV tarafından oluşturulan bu çözüm, içerisindeki OMRON kontrol ve görsel denetim sistemleriyle şirketin Hollanda'daki rekabetçi üretimini sürdürmesini sağlıyor.

Zaman içinde değer kazanan bir lezzet olan çiğ ringa balığı salamurası, birçok Hollandalı insanın kalbinde özel bir yere sahiptir. Çoğu, bir tutam çiğ soğan serpiştirdikten sonra balığın kuyruğundan tutup dikine büyük bir ısırık almanın ringa balığını yemenin en doğru yolu olduğunu söylüyor. Ancak bu durumda, balığın kuyruğunun korunması gerektiği için zorlu kalite gereksinimlerinin yanı sıra filetolama süreci sırasında da özel gereksinimlerin karşılanması gerekiyor.

Seafood Parlevliet, 1968 yılından bu yana Hollanda'nın Ijmuiden limanında bulunan aile fabrikasında paketlenmiş balık ürünleri üretmektedir. Avrupa pazarına yönelik ringa, uskumru ve kızarmış balık gibi balık ürünlerinde uzman olan bu şirket, perakende sektöründe pazar lideri olmanın yanı sıra toptan satış, sağlık ve yiyecek-içecek pazarlarına da ürün tedarik etmektedir.

seafood parlevliet herring fcard comp

Zorluk

Ringa balığı filetosu genellikle birkaç manuel adımdan geçer. Örneğin balıkların derisi sadece yetenekli ve deneyimli çalışanlar tarafından yüzülür. Kuzey Avrupa'da bu iş için doğru insanları bulmak özellikle zorken Hollanda'daki deniz ürünleri pazarı da oldukça rekabetçi bir durumdadır.

Yerel bir otomasyon iş ortağı olan Innovotech BV, Seafood Parlevliet'in ringa balığı üretimini verimli ve rekabetçi bir şekilde sürdürebilmesini sağlamak için filetolama sürecindeki balık derisini yüzme ve sıyırma gibi manuel adımları otomatik hale getirme amacıyla yeni bir prototip geliştirmeye başladı. Ayrıca balık doğru boyutta kesilirken kuyruğunun da korunması oldukça önemliydi. Tüm süreç boyunca yüksek kalitenin korunması, emniyet gereksinimlerinin karşılanması ve hijyenin sağlanması gerekiyordu.

Çözüm

Otomatik üretim hattında; frekans düzenleyiciler, servo sürücüler, beslenme çözümleri, emniyet blokları gibi çeşitli OMRON komponentlerinin yanı sıra pano çözümünde de makinenin beyni yer almaktadır. Sistemin elektrik kontrolü için pano yapımı, makine kontrol çözümleri uzmanı A. Hagoort Besturingstechniek tarafından gerçekleştirilmiştir.

Buna ek olarak süreç boyunca çeşitli görsel kontrollerin gerçekleştirilebilmesi için aydınlatma ve özel makine görsel denetim yazılımı ile bir araya getirilen OMRON FH görsel denetim sistemi ve kameraları kullanılmıştır. Bu denetim sayesinde filetoların görünümü şirketin yüksek kalite standartlarını karşılayabilir ve böylece örneğin herhangi bir kan izinin kalmaması ve balık derisi ile yüzgeçlerinin müşterilerin istekleriyle tutarlı olması sağlanabilir. Gereksinimleri karşılamayan balıklar da üretim hattından çıkarılır.

seafood parlevliet HMI fcard comp

Avantajlar

Innovotech BV Ar-Ge Müdürü Rick van den Berg, "Mevcut en iyi komponentleri kullanarak kusursuz teknik çözümü bulmanın kalite ve ekonomi açısından da mükemmel bir çözüm olduğuna inanıyoruz. Sürekli gelişim, tek bir kaynaktan tedarik edilen yüksek kaliteli komponentler ve OMRON'un görsel denetim uzmanlığı sayesinde filetolama ve paketleme işlemlerini otomatik hale getirebildik. Makine artık her türlü ringa balığını yüksek hassasiyet ve doğrulukla yönetirken aynı zamanda müşteriler için de tutarlılık sağlıyor." dedi.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin