Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Mobil robotlara sahip yüksek hızlı üretim hattı saniyeler içinde özelleştirme imkanı sunuyor

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Ağız bakım ürünleri üreticisi TePe, İsveç'in Malmö kentinde bulunan fabrikasındaki manuel taşıma ve kalite kontrol hattının yerine yeni bir üretim hattı kurdu. Omron'un 5 endüstriyel robot, 2 mobil robot ve 10 görsel denetim sisteminden oluşan yüksek hızlı hattı sayesinde TePe artık verimliliği 9 kat artırıp dünyanın dört bir yanındaki müşterileri için paketlemeyi saniyeler içinde özelleştirebiliyor.

Zorluk

TePe yüksek kaliteli ve işlevsel ağız bakım ürünleri geliştirip üretiyor. Şirketin arayüz fırçaları, diş fırçaları, özel fırçaları ve plastik diş kürdanları, dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler ve diş sağlığı uzmanları tarafından her gün kullanılıyor. Ancak üretim hatlarından biri kısmen de olsa hâlâ manuel olarak çalıştırılıyordu. TePe de müşteri taleplerini karşılayabilecek yüksek hızlı bir üretim hattı arayışındaydı.

Malmö merkezli şirket, zaten Omron ekipmanları ve desteği ile çalışıyordu. TePe, Omron'un akıllı otomasyon çözümlerinin sunduğu diğer avantajların yanı sıra daha yüksek hız ve üretim sağlayıp eski üretim hattının yerini alacak bir çözüm arıyordu.

TePe Teknik Müdürü Ronnie Sik şöyle diyor: "TePe olarak hat konusunda belirli bir fikrimiz vardı ancak bu sefer bu hattı kendimiz inşa etmeye zamanımız yoktu. TePe görsel denetim uzmanları, TePe fabrikasındaki diğer makinelerde kalite kontrol görsel denetim sistemi için Omron görsel denetim ekipmanlarını daha önce kullanıyorlardı. Bu nedenle Omron'un görsel denetim ekipmanlarını kullanmak, hızı ve gelişmiş araçları sayesinde kolay bir seçim oldu."

Çözüm: Mobil robotlar lojistiği ve güvenliği artırıyor

Omron'un Sistem Entegratörü İş Ortağı Programı'nın resmi üyesi olan sistem entegratörü PMA AB, projeyi baştan sona yönetmek üzere seçildi. TePe ile yakın temas içinde olan PMA, şirketin beklentilerini karşılayacak bir sistem seçti. Bu sistem içerisinde 1 Omron SCARA ve 4 Codian robotu olmak üzere 5 robot ve çeşitli yardımcı parçalarla birlikte tek bir üretim hattında 10 görsel denetim sistemi yer aldı. Tüm bunlar, Sysmac Makine Kontrolörü'nün kontrolündeydi.

Yeni hattın uygulanması ve aşama aşama kullanıma açılmasından beri TePe, lojistik maliyetlerini azaltmak ve fabrikada güvenliği artırmak için hatta iki Omron LD mobil robot ekledi. Mobil robotlar, farklı makineler arasında ve depodan üretim hattına çeşitli öğeler taşır. Böylece lojistik, güvenlik ve verimliliği artırırken çalışanların tekrarlanan görevleri yapmasının da önüne geçer. Önümüzdeki 6 ay içinde, TePe'nin üretim hattına 8 mobil robot daha eklenecek.

Ronnie Sik şöyle diyor: "Mobil robotlar güvenlikle ilgili büyük bir gelişme sağlıyor. Forkliftlerin taşıdığı olası kaza riskinden kurtulmak istiyoruz. Aynı zamanda genellikle yolda olan konveyörleri de kaldırabiliriz. Ayrıca fabrikadaki düzeni değiştirmemiz durumunda pahalı konveyörleri taşımamız gerekmediğinden mobil robotlar üretimi de daha esnek hale getiriyor."

Tüm bu bileşenler bir araya gelerek eksiksiz, entegre ve akıllı bir çözüm sunar. Bu durum, müşteriler için dijital fabrikaların benimsenme sürecini destekleyen ve hızlandıran akıllı, entegre ve interaktif çözümler sunmayı amaçlayan Omron'un "yenilikçi otomasyon" konseptinin bir örneğidir.

Avantajlar: Esneklik önemli bir faktör


Yeni ürün hattı, bir dakikada 300 diş fırçası paketini işleyerek önceki ürün hattına göre 9 kat daha fazla işleme kapasitesi sağlıyor. Her pakette en fazla 8 parça bulunabilirken bu parçalar tek tip bir üründen veya birkaç ürünün birleşiminden oluşabilir. Bu nedenle parçalar 8 farklı besleyici tarafından taşınır, ardından robot, paketlere gidecek doğru parça sayısını seçmek için "planları" kullanır. Planlar, talebe bağlı olarak kolayca değiştirilebilir.

Ronnie Sik şöyle diyor: "Otomatik çözüm, manuel kullanım ve kalite denetiminin yerini alırken esneklik de önemli bir faktör oldu. Yeni makineden yararlanan TePe, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimiz için özelleştirilmiş paketleme seçenekleri sunabiliyor. Planlarda değişiklik yapmak birkaç saniye sürüyor, böylece müşteri özel bir ürün karışımı istiyorsa TePe bu isteği artık çok daha hızlı şekilde karşılayabiliyor."

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

Download full case study