Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: OMRON, Yeni i4 SCARA Ürün Ailesini Tanıtıyor

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

OMRON, Yeni i4 SCARA Ürün Ailesini Tanıtıyor

Hız ve hassasiyet açısından kalitesi kanıtlanmış olan SCARA, kestirimci bakım fonksiyonları sayesinde üretim hattına kolay entegre olması için tasarlandı.

Münih, Almanya, 19 Haziran 2018 – Otomasyon teknolojisinde küresel bir lider olan OMRON Corporation (Genel Merkez: Kyoto, Japonya. Başkan ve CEO: Yoshihito Yamada), akıllı otomasyon ve robot teknolojileri alanında önde gelen bir fuar olan Automatica'da bugün şık tasarımlı ve gelişmiş performansa sahip yeni SCARA robot serisini piyasaya süreceğini duyurdu. Adı "i4" olan bu yeni nesil SCARA robotu, kurulum sırasında alan tasarrufu sağlayacak ve mevcut üretim hatlarına daha kolay entegre edilebilecek. i4; hızlı, tekrarlanabilir sonuçlar veren, kullanımı kolay ve birden fazla konfigürasyon ve uygulama için kullanılabilecek kadar esnek bir ürün olacak.

Dünya genelindeki üreticiler, bir yandan iş gücü eksikliği sorunlarıyla baş etmeye çalışırken, diğer yandan çok çeşitli ama düşük hacimlerde üretim yapma ve kısalan ürün kullanım ömrü döngüleri gibi zorluklarla mücadele etmek durumunda. Bu nedenle üretici şirketler, ürün ve üretim hattı düzeni değişimlerini hızla gerçekleştirebilecek şekilde esnekliklerini korumak zorunda. Bu şirketler ayrıca üretimdeki beklenmedik duruşlar ve en çok da birleştirme sürecinde kendilerinden beklenen yüksek doğruluk ve hız talepleri nedeniyle zorluk yaşıyor.

i4 serisi işte bu zorluklar çözüm getirmek için EtherCAT üzerinden daha iyi haberleşme sağlıyor ve diğer otomasyon cihazlarıyla senkronize edilebiliyor. Böylece yüksek hassasiyet ve zorlu üretim süreçleri gerektiren gelişmiş birleştirme, yerleştirme ve montaj süreçleri kolaylaşıyor, bunun yanında entegre görsel denetimle kalite garantileniyor.

i4 ayrıca çalışma verilerini görsel hale getiriyor ve dünyada bir ilk olarak önleyici bakım sağlayan dahili sinyalleri ile kullanıcıların planlanmamış duruş süresini azaltmalarına imkan sağlayarak durum denetlemesi yapabiliyor. OMRON'un yukarıdaki bahsedildiği gibi toplumsal ihtiyaçları temel alarak yenilik üretme misyonuna paralel olarak i4, yeni SCARA ürün hattında seri özelleştirme taleplerini karşılamayı mümkün kılarken, insanlara daha geniş bir yelpazede ürün sunmak için müşterilerin düşük hacimlerde daha çok çeşitli ürünler üretmesini sağlıyor.

Ana Özellikler

1. Hızlı ve Kolay Kurulum

Kompakt kontrolör (iCS) şekillendirilmiş bir tabana tamamen entegre edilmiştir. Bu nedenle kapladığı alanı en aza indirir, daha az kablolama gerektirir ve açıkta kablosu kalmaz, dolayısıyla i4'ün sorunsuz bir şekilde kurulmasını sağlar. i4 ayrıca ekipman konfigüre edilirken kullanıcılara daha fazla esneklik sağlayacak şekilde doğrudan robot kontrolörüne ve koluna bağlanan dünyanın ilk EtherCAT modül tasarımına sahiptir.

i4 serisi kullanıcıların robotları daha kolay programlamasını ve kullanmasını sağlayacak interaktif bir yazılımla çalışır.

2. Öngörülemeyen Duruş Sürelerine Son

i4, sorun gidermeyi ve kestirimci bakımı kolaylaştırmak üzere tasarlanan, dahili ekrana sahip dünyanın ilk SCARA robotudur. i4 ışık halkası ve doğru zamanda yapılması gereken doğru işlemleri belirten tabana yerleşik ekranı ile planlanmamış duruş süresini azaltmak için kullanıcılarla iletişim kurar. Işık halkaları, robotun dünyada ilk kez kullanılan ışıklı "sağlık" göstergesi olma işlevini taşımaktadır ve kullanıcılara "garanti güncellemesi gerekiyor," gibi mesajlarla robotun mevcut durumu hakkında bilgi vermektedir. Yeni i4 ile fırsat kaybına neden olan manuel kontrol ve bakım planlarına artık ihtiyaç yoktur.

3. Yüksek hız ve hassasiyet 

OMRON'un yeni i4 ürününde i4 robotlarıyla üretim hattındaki diğer ekipmanlar arasında kolay haberleşme sağlayan EtherCAT bağlantısı bulunmaktadır. Müşteriler i4'ü kontrolör, görsel denetim sensörü, servo motoru gibi OMRON cihazlarıyla senkronize ederek gelişmiş hız ve doğruluk sunan en iyi üretim hattından faydalanmaktadır. Böylece önceden mümkün olmayan karmaşık birleştirme işleri yapılabilmektedir.

4. Esneklik İhtiyacının Karşılanması

i4 SCARA ailesi makine masraflarını ve genel makine performansını optimize ederek farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak ve daha esnek hat genişlemesini mümkün kılacak. OMRON 2019 ilkbaharında ilk üç modeli piyasaya sürecek. Bu üç model i4-650, i4-750 ve i4-850 sırasıyla 650 mm, 750 mm ve 850 mm kol mesafesine sahip olacak. Modellerin 15 kg'a varan yük kapasitesi olacak ve böylece öncekilerden üç kat daha fazla yük taşıyabilecek. Müşteriler aynı zamanda her bir robot için iki farklı Z ekseni mesafesi seçeneğine de (210 mm ve 410 mm) sahip olabilecek.

IP65, Temiz Oda ISO 4 (Sınıf 10), ESD içeren özel modeller ve H1 gresi kullanan modeller, birçok farklı sektörün ve uygulamanın özel ihtiyaçlarını karşılayacak. i4 aynı zamanda aynı sofistike tasarıma sahip tersine çevrilmiş bir model ile birlikte gelecek.

i4 serisinin piyasaya sürülmesi, üretim ortamına yenilik getirmeyi hedefleyen OMRON'un geliştirdiği "innovative-Automation!" girişimi adı verilen stratejik konseptinin bir parçası olma özelliği taşıyor. OMRON yeni SCARA ailesiyle üretim endüstrisinde iş gücü tasarrufu ve verimlilik alanlarında kayda değer gelişmeler ortaya çıkarma hedefinin peşinden gitmeyi sürdürüyor.

OMRON Endüstriyel Otomasyon'u LinkedIn'de takip edin