Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Picomel, geleceği vizyoner bir üretim hattıyla şekillendiriyor. Dikey fabrika, hem alan hem de enerji tasarrufu sağlayarak atıkları azaltıyor.

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Bazı şirketler, vizyoner olma ve en son teknolojiyi kullanma konusunda öncüdür. Hollanda'nın Zeewolde şehrinde bulunan Picomel Nutrition, bu alanda öne çıkan bir örnektir. Picomel; bebekler, çocuklar ve okul öncesi çocuklar için yüksek kaliteli, özel markalı biberon besinleri geliştirip üretmektedir. Şirket, paketlemenin yanı sıra özel bir beslenme programına ihtiyaç duyan bebekler için eşsiz ve özel marka bir formül üretmektedir. Hollandalı bebeklerin %40'ı, Picomel tarafından geliştirilen besinler ile beslenmektedir.

Picomel'ın kurucusu Jan Kees Verhage, şirketin "dikey" fabrikasını tasarlayarak vizyonunu gerçekleştirdi. Bu fabrika, Hollanda'da "BREEAM-NL Outstanding" sürdürülebilirlik sertifikasını alan tek fabrikadır. Yaratıcı vizyonu, geleceğin makinesini bugünden geliştirmek istemesini de içeriyordu. Bu hedefe ulaşmak için makine üreticisi Van Mourik ve OMRON Endüstriyel Otomasyon'dan otomasyon teknolojisi desteği aldı. 

picomel building fcard comp

Jan Kees şöyle diyor: "Otomasyon için kapsamlı bir çözüm sunabilen bir firma arıyorduk. Ayrıca, konseptin doğrulanmasından projenin gerçekleşmesine kadar güçlü teknik destek de gerekiyordu. Van Mourik, bize OMRON'u önerdi ve OMRON'un çözümleri, karşılaştığımız zorluklara yönelik gerekli cevapları sağladı."

Yeni makine için standartları belirleme

Picomel, Van Mourik ve OMRON, birlikte çalışarak yeni bir makine türü geliştirdi. Pazardaki zorluklara ve sorunlara uyum sağlamak için Picomel, geliştirmek istediği makine için bir dizi gereksinimi belirledi. Makinenin yüksek kapasiteli olması gerekiyordu ancak aynı zamanda az yer kaplamalı ve hızlı geçişlere olanak sağlamalıydı. Çeşitli formatlardaki ürünleri ve farklı kutu boyutlarını işleyebilmeliydi. Ayrıca, operatörlerin karmaşık bir eğitim sürecinden geçmek zorunda kalmayacağı şekilde, sezgisel olmalıydı. Son olarak, atık üretmemesi ve benzer makinelerden daha az gürültü çıkaracak şekilde, ölçeklenebilir olması gerekiyordu.

picomel servomatic machine fcard comp

Yeni makineyi oluşturma

Jan-Kees, açıklamalarına şöyle devam ediyor: "Her ekstra metrekarelik alanın bir maliyeti vardır. Dikey bir fabrika inşa ederek alanı ve maliyetleri azaltmak istedik. Ayrıca daha kompakt makinelere ihtiyacımız vardı. Bu nedenle makine üreticisi Van Mourik ve OMRON'un teknoloji uzmanları ile bir araya geldik. Sonuç olarak, Servomatic adlı bir makine ortaya çıktı. Bu, dünyanın en küçük ayak izine sahip (6 m²) ve yüksek verim sunan tam entegre bir kutu toz dolum ve mühürleme makinesidir. Aynı kapasiteye ulaşmak için geleneksel bir fabrika dört ila beş kat daha fazla alan gerektirirdi."

Van Mourik Yeast & Packaging'in Genel Müdürü Martin Dannenberg şu yorumu yapıyor: "Derinlemesine bir analizden sonra, bu süreci düzgün bir şekilde kontrol etmek için servo teknolojisine ihtiyaç duyduğumuzu keşfettik. Bu kontrol sayesinde ve makinenin diğer formatlara göre göreceli olarak kolay bir şekilde dönüştürülebilmesi sayesinde, dikey başlatmayı başarabiliriz. Bu, sıfırdan tam iş kapasitesine çok kısa bir sürede geçişi ifade eder."

Contact us for more information