Otomasyon Blog Sayfası | OMRON, Türkiye

Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: Otomasyon Blog Sayfası

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Otomasyon Blog Sayfası

Sürdürülebilir Üretim
batterieproduktion whitepaper banner b bboard misc

Yerel pil hücresi üretimi başarısına destek olma

20 Eylül 2021, Pazartesi Uzmanlar ve otomotiv üreticileri gelecekte e-mobilitenin önemli bir yer kaplayacağı konusunda hemfikir. Piller ve pil üretimi bu gelişmenin merkezinde yer alıyor. Bu bağlamda, küresel lityum iyon pil pazarının 44,2 milyar ABD dolarından (2020) 94,4 milyar ABD dolarına (2025) tırmanması bekleniyor. Otomotiv sektörünün içten yanmalı motorlardan pil veya hidrojenle çalışan yakıt hücrelerine dönüşümü şirketler için beraberinde büyük zorluklar getiriyor.
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
big data ai concept bboard back

Veri bilimi ile makine kararlılığını izleyin

16 Temmuz 2021, Cuma Sorunsuz çalışan bir makineniz var mı? Muhtemelen üretim ve makine verilerini zaten topluyorsunuz ama kullanmıyorsunuz. Verilerinizi hızlı bir şekilde tarayarak ne kadar kullanılabilir ve kaliteli olduklarını değerlendirmek ve değerli verilerden yararlanmak mümkündür. Bu, veri destekli bir kuruluş olmaya yönelik ilk veya bir sonraki adımı belirlemenize yardımcı olur.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
robot screw fastening collaboration bboard sol

Kişisel bakım için profesyonel yardım: Cobotu devreye alma

9 Temmuz 2021, Cuma Bir tüketici ürününü satışa hazır hale getirmeye yönelik süreçler arasında en karmaşık adım genellikle sonuncusudur. Bu OMRON müşterisinin üretimdeki son adım olarak üniteyi, yani elektrikli tıraş makinesini kapatan kapak tutma vidasını takması gerekiyor. Bugüne kadar, işlemin tamamı elektrikli tornavida kullanılarak çok adımlı bir süreçte manuel olarak tamamlanıyordu. Bu tekrarlanan görev, OMRON cobotun yardımı için ideal ortamı oluşturuyor.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
topcustom cobot a bboard sol

Cobot, Topcustom'da üretimi %15 artırıyor

23 Haziran 2021, Çarşamba İtalyan özel yapım banyo lavaboları üreticisi Topcustom srl, OMRON'un kolaboratif robotunu (cobot) devreye alarak operasyonlarının bir kısmını yakın zamanda dönüştürdü. Yeni cobot, Ocritech'ten yapılan Topcustom ürünlerinin tüm son işlemlerini otomatikleştirmek için kullanılıyor. Bu; kullanımı kolay, mükemmel hijyen sağlayan ve UV ışınlarına karşı kusursuz dayanıma sahip hafif bir malzemedir.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
cisel cobot billboard sol

Cisel, baskı devre kartlarını cobot ile test ederek izlenebilirlik, emniyet ve kalite sağlıyor

17 Haziran 2021, Perşembe Cisel; otomotiv, inşaat mühendisliği ve üretim sektörleri için esnek baskı devre kartlarının (PCB'ler) tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan şirketidir. Şirket kısa bir süre önce lider bir otomotiv üreticisinin güç yardımlı direksiyon sisteminde kullanılan panoların elektrik testini otomatikleştirmek için bir OMRON TM5 kolaboratif robotunu (cobot) seçti.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
topline uvc mobile robot solution a bboard sol

UV-C robot işletmelerin Covid-19'a karşı mücadelesinde yardımcı oluyor

16 Haziran 2021, Çarşamba Birleşik Krallık'ta, müşteriyle bire bir iletişim kurulan işletmelerin yeniden açılma stratejileri planlanırken tüketicilerin ve personelin Covid'den korunması önemli bir öncelik olacaktır. Süpermarket, bar ve spor salonu gibi yoğun bölgelerde gelecekte oluşabilecek salgınları önlemek amacıyla, UV Systems UK ile birlikte çalışarak virüsün çevredeki ürünlere zarar verilmeden ortadan kaldırılmasını sağlayan bir otonom robotik sterilizasyon sistemi ürettik.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
sustainablility 4 bboard misc

Tüketici ürünleri üretiminde plastik kullanımı: Daha yeşil paketleme için yedi otomasyon ipucu

29 Nisan 2021, Perşembe Hijyen mi yoksa çevreyi korumak mı? Tercihen her ikisi de! Tüketici ürünleri sektöründeki şirketler, plastik ambalajlar yerine hangi alternatifleri kullanabileceklerini ve nasıl daha yeşil, daha verimli ve güvenli bir şekilde çalışabileceklerini giderek daha fazla sorguluyor. Yenilikçi paketleme hatları, robotlar ve yapay zeka işte burada devreye giriyor.
DAHA FAZLA BILGI
Sürdürülebilir Üretim
europe battery industry 1 background bboard misc

Avrupa otomotiv sektörünü güçlendirme

29 Ocak 2021, Cuma Avrupa otomotiv sektörü Asya'nın güçlü rekabetçiliğinin yanı sıra salgının ekonomik güçlükleriyle de karşı karşıya bulunuyor. Sektörün hem verimliliği hem de sürdürülebilirliği artıracak inovatif, geleceğe dönük stratejiler ve teknolojiler geliştirmesi gerekiyor. Stanford Üniversitesi'nden Tony Seba, 2025'ten sonra (saf) yanmalı motorlu yeni araçların satılmayacağına ve batarya ya da hidrojen ile çalışan yakıt hücrelerine doğru bir hareket olacağına inanıyor. Bu arada sektör; düşen satışlar, gittikçe daha katı hale gelen emisyon düzenlemeleri, yeni teknolojiler, dijitalleşme ve değişen tüketici ihtiyaçları ile de karşı karşıya. Şirketler, üretim hatlarını dönüştürerek, daha çevik hale gelerek ve rekabet avantajı sağlayan inovasyonlar sunarak bu duruma yanıt vermek zorunda.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
i automation factory bboard sol

Veri bilimleri ile fabrika üretim verilerinizin tamamından faydalanın

19 Haziran 2020, Cuma Endüstri 4.0 ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) son yıllarda herkes tarafından dile getirilmekte ve bu kavramlar, gün geçtikçe daha fazla makineye uygulanmaktadır. Makine verileri, üretim süreci verileri ve üretilen ürün verileri gibi büyük miktarda veri kullanılabilir hale getirilmektedir. Büyük Miktarda Veri artık fabrikadaki üretim ortamı için de söz konusu olmuştur.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
e-mobility 1 bboard misc

Avrupa'da pil üretimine hız verme

1 Mayıs 2020, Cuma Avrupalı otomotiv şirketleri, özellikle pil üretimi ile ilgili olarak üretim hatlarını geleceğe hazırlamak için neler yapabilir? Robotlar, otomatik kalite kontrolü ve yapay zeka (AI), şirketlerin Asya'daki güçlü rakipleriyle başa çıkmasına yardımcı olabilir.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
ai manufacturing bboard sol

Bağlantıyı kaybetmeyin! Alman endüstriyel şirketlerin yapay zeka yarışında arayı nasıl kapattığını keşfedin

16 Aralık 2019, Pazartesi Şu anda "yapay zeka" kadar sık ve karışık hislerle kullanılan bir trend terim daha yok. McKinsey'in pazar analistleri, yakın tarihli bir araştırmada yapay zeka tabanlı hizmetler, yazılımlar ve donanım için küresel pazarın her yıl yüzde 25 artarak 2025'te 130 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Öte yandan araştırmacılar, akıllı robot kullanımının 2030'a kadar GSYH'yi yüzde dört artıracağını öngörüyor.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
touching smart factory module newssingle sol

Smart machines: laying the golden egg?

16 Ekim 2019, Çarşamba Greater manufacturing efficiency: it’s the golden egg we’re all looking for. But it’s getting increasingly hard to find. The solution could be smarter automation, which involves lots and lots of data (‘big data’) and data collection and data-driven modelling. The smart machine then uses the models to automatically adjust its own behaviour (i.e. machine learning).
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
ai manufacturing fcard sol

Gıda Üretiminde Sahada Yapay Zeka ile OEE Değerlerini İyileştirme

16 Ekim 2019, Çarşamba Gıda üretiminde Yapay Zeka (AI) uygulaması hızla artıyor. Birçok yiyecek ve içecek şirketi, Yapay Zekanın yalnızca Toplam Ekipman Verimliliğini (OEE) artırıp artan verimliliği düşük maliyetle bir araya getirme fırsatı değil, aynı zamanda atıkları veya süreç operasyonları değişkenliğini azaltma gibi sürekli iyileştirme programlarını desteklemek için veri analizini geliştirme olanağı da sunuyor.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
ai infographic edge fog cloud bboard back

Edge, Fog and Cloud clarified

16 Eylül 2019, Pazartesi What do the terms Edge, Fog and Cloud mean in relation to artificial intelligence in industrial manufacturing? They are actually different layers of the Industrial Internet of Things (IIoT). Here is a quick overview on how we at Omron describe these terms in relation to AI, using an analogy with a nervous system.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
factory ai head bboard sol

Artificial Intelligence and the future of manufacturing

16 Eylül 2019, Pazartesi The discussion about ‘Artificial Intelligence’ (AI) in manufacturing is now gaining momentum. This is mainly due to the availability of greater processing power and increasing volumes of data (the ‘sensorisation’ of the industry). A key factor that will help manufacturers to gain the maximum benefit from these recent advances is the use of adaptive algorithms. This in turn is a major stepping stone towards the development of ‘the factory of the future’.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
robot screw fastening collaboration bboard sol

Kişisel bakım için profesyonel yardım: Cobotu devreye alma

9 Temmuz 2021, Cuma Bir tüketici ürününü satışa hazır hale getirmeye yönelik süreçler arasında en karmaşık adım genellikle sonuncusudur. Bu OMRON müşterisinin üretimdeki son adım olarak üniteyi, yani elektrikli tıraş makinesini kapatan kapak tutma vidasını takması gerekiyor. Bugüne kadar, işlemin tamamı elektrikli tornavida kullanılarak çok adımlı bir süreçte manuel olarak tamamlanıyordu. Bu tekrarlanan görev, OMRON cobotun yardımı için ideal ortamı oluşturuyor.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
topcustom cobot a bboard sol

Cobot, Topcustom'da üretimi %15 artırıyor

23 Haziran 2021, Çarşamba İtalyan özel yapım banyo lavaboları üreticisi Topcustom srl, OMRON'un kolaboratif robotunu (cobot) devreye alarak operasyonlarının bir kısmını yakın zamanda dönüştürdü. Yeni cobot, Ocritech'ten yapılan Topcustom ürünlerinin tüm son işlemlerini otomatikleştirmek için kullanılıyor. Bu; kullanımı kolay, mükemmel hijyen sağlayan ve UV ışınlarına karşı kusursuz dayanıma sahip hafif bir malzemedir.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
cisel cobot billboard sol

Cisel, baskı devre kartlarını cobot ile test ederek izlenebilirlik, emniyet ve kalite sağlıyor

17 Haziran 2021, Perşembe Cisel; otomotiv, inşaat mühendisliği ve üretim sektörleri için esnek baskı devre kartlarının (PCB'ler) tasarımı ve üretimi konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan şirketidir. Şirket kısa bir süre önce lider bir otomotiv üreticisinin güç yardımlı direksiyon sisteminde kullanılan panoların elektrik testini otomatikleştirmek için bir OMRON TM5 kolaboratif robotunu (cobot) seçti.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
topline uvc mobile robot solution a bboard sol

UV-C robot işletmelerin Covid-19'a karşı mücadelesinde yardımcı oluyor

16 Haziran 2021, Çarşamba Birleşik Krallık'ta, müşteriyle bire bir iletişim kurulan işletmelerin yeniden açılma stratejileri planlanırken tüketicilerin ve personelin Covid'den korunması önemli bir öncelik olacaktır. Süpermarket, bar ve spor salonu gibi yoğun bölgelerde gelecekte oluşabilecek salgınları önlemek amacıyla, UV Systems UK ile birlikte çalışarak virüsün çevredeki ürünlere zarar verilmeden ortadan kaldırılmasını sağlayan bir otonom robotik sterilizasyon sistemi ürettik.
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
fixed robots production line bboard en sol

Akıllı bir fabrika için robot seçimi

2 Nisan 2021, Cuma Akıllı fabrikaya geçiş yapmayı düşünenler, muhtemel robot çözümlerini değerlendirirken dikkatli seçim yapmalıdır. Endüstriyel robot mu yoksa kolaboratif robot mu (cobot) olmalıdır? Otonom mobil robot (AMR) teknolojisi mi yoksa sabit seçici uyumlu montaj robot kolu mu (SCARA) seçilmelidir? Cevap, size özgü ihtiyaçlara dayanır.
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
big data ai concept bboard back

Veri bilimi ile makine kararlılığını izleyin

16 Temmuz 2021, Cuma Sorunsuz çalışan bir makineniz var mı? Muhtemelen üretim ve makine verilerini zaten topluyorsunuz ama kullanmıyorsunuz. Verilerinizi hızlı bir şekilde tarayarak ne kadar kullanılabilir ve kaliteli olduklarını değerlendirmek ve değerli verilerden yararlanmak mümkündür. Bu, veri destekli bir kuruluş olmaya yönelik ilk veya bir sonraki adımı belirlemenize yardımcı olur.
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
ntnu omron tm newssingle sol

Akıllı ve esnek üretim geliştirme: Norveç'teki üniversite robotlarla dolu yeni üretim laboratuvarı kurdu

10 Şubat 2021, Çarşamba Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (NTNU), öğrenmeyi kolaylaştırmak ve bölgedeki üreticiler arasında otomasyon ve robotik bilimi uygulamalarının kapsamını genişletmek için Ålesund'da yeni bir eğitim laboratuvarı kurdu. Laboratuvar, OMRON'un hem donanım hem de yazılım alanındaki birçok çözümü ile donatıldı.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
i automation factory bboard sol

Veri bilimleri ile fabrika üretim verilerinizin tamamından faydalanın

19 Haziran 2020, Cuma Endüstri 4.0 ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) son yıllarda herkes tarafından dile getirilmekte ve bu kavramlar, gün geçtikçe daha fazla makineye uygulanmaktadır. Makine verileri, üretim süreci verileri ve üretilen ürün verileri gibi büyük miktarda veri kullanılabilir hale getirilmektedir. Büyük Miktarda Veri artık fabrikadaki üretim ortamı için de söz konusu olmuştur.
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
automotive bboard sol

Yeni nesil otomotiv üretim hattı için entegre veri kontrolü, hareket kontrolü ve makine görsel denetimi

24 Nisan 2020, Cuma Global otoyol ve uzmanlık alanı pazarları için premium havalı fren aktüatörleri üreten lider üreticilerden birinin Meksika bölgesi genel merkezi, yeni bir otomatik üretim montaj hattına ihtiyaç duyuyordu. Şirketin en önemli performans göstergelerinden biri, 30 saniyede bir montajı tamamlanmış bir ürün sunmaktır. Ekibin üretim hattını otomatikleştirme sürecine başlamasının nedeni, bu nihai hedefe ulaşmaktır.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
touching smart factory module newssingle sol

Smart machines: laying the golden egg?

16 Ekim 2019, Çarşamba Greater manufacturing efficiency: it’s the golden egg we’re all looking for. But it’s getting increasingly hard to find. The solution could be smarter automation, which involves lots and lots of data (‘big data’) and data collection and data-driven modelling. The smart machine then uses the models to automatically adjust its own behaviour (i.e. machine learning).
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
industry-4-0 example internet of things bboard back

A practical illustration of IoT and Industry 4.0

1 Ekim 2019, Salı The Internet of Things (IoT) is a relatively new phenomenon. Prof Dr Thomas Pospiech, a teacher of Production and Process Management at Heilbronn University of Applied Sciences, was interviewed recently about the ‘IoT box’ he’s developed to give his students a practical illustration of this fairly abstract concept.
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
automation services prod

What is the effect of Brexit on automation in the UK?

26 Eylül 2019, Perşembe Currently, workers from the EU have the right to travel and work freely across European borders. However, key statistics of net migration from the Office of National Statistics in the UK, show that net migration to the UK has been significantly reduced since 2016. With the announcement of Brexit, and the ensuing uncertainty around it, UK factories are perhaps no longer a viable destination for European workers.
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
industry4-0 concept business people shaking hands industry-graphic bboard back

Industry 4.0 - hot topic or hot air?

19 Eylül 2019, Perşembe Industry 4.0 is defined by Wikipedia as “the current trend of automation and data exchange in manufacturing technologies”. But what does that mean for you and your customers? And it isn’t really a new topic. At Omron, we’ve been working on manufacturing automation and data exchange for years.
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
conveyor filled cans bboard sol

How smart is your packaging line?

17 Eylül 2019, Salı Industry 4.0 is changing the way in which manufactured goods are produced, through the use of automation and data exchange. By incorporating it into your packaging line, you can start to enjoy a range of benefits, from better data management to improved efficiency. Moving to a modern, flexible and smart line will bring the most benefits, but replacing a complete production line might not be a viable option if you’re operating with tight margins. However, even small changes to your existing facilities can significantly boost your efficiency.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
robot hand apple bboard misc

Fabrika otomasyonu: Gıda ve içecek üretiminin geleceği hakkında dört ipucu

16 Temmuz 2020, Perşembe Koronavirüs salgını, türü ve boyutu fark etmeksizin tüm kuruluşları büyük sorunlarla baş başa bıraktı. Gıda sektöründe hizmet veren şirketler, önemli ölçüde azalan tüketim ve tedarik zincirinin sekteye uğraması gibi durumlardan muzdarip. Üstelik evde tüketim artarken ev dışı tüketim neredeyse durma noktasına geldi. Bu durumda üreticiler, iş stratejilerini ve üretim süreçlerini hem günümüze hem de ilerleyen zamanlara uygun hale getirmeyi nasıl başarabilir? Salgın, miadını doldurmuş süreçler ve prosedürler üzerinde tekrar düşünüp bunları yenilikçi robotik cihazlar, sensör teknolojisi ve bütüncül otomasyon stratejileri gibi kavramlarla geliştirmek için bir fırsat olarak değerlendirilebilir.
DAHA FAZLA BILGI
Marka Koruma
automotive industry bboard sol

Legacy of machine vision

16 Ekim 2019, Çarşamba Did you know that for more than 40 years, Omron has developed vision sensing technologies for factory automation, surveillance and transport systems, and more recently for facial recognition and image processing for mobile phones, and even driver monitoring for autonomous driving?
DAHA FAZLA BILGI
Marka Koruma
brand protection misc

Farmasötik lojistiğinde ileri aşama özelleştirmeyi kolaylaştırma: küçük partileri yazdırma ve sipariş üzerine gönderme

16 Ekim 2019, Çarşamba Serileştirme mevzuatı, ileri aşamada basılan etiketlerin doğru olmasını ve uyumluluk için gerekli tüm verileri içermesini sağlamak için ilaç üreticilerine daha büyük talepler getiriyor. Farmasötik üretiminde ileri aşama özelleştirme, örneğin etiketlere veya önceden basılmış paketlere değişken veriler eklemeyi içerir. Bu, üreticinin her bir olası değişken için ayrı paketleme malzemeleri stoklamak zorunda kalmadan belirli pazarlar, müşteriler veya ürünler için ürün etiketlemeyi özelleştirmesine olanak tanır. Ayrıca, daha küçük parti boyutlarının esnek üretimi, otomatik ve hızlı geçişler için yeni gereklilikler getirir. İlaç üreticileri, düşük ve orta hacimli üretim için emniyet belirteçli, esnek bir çözümü nasıl uygulayabilir?
DAHA FAZLA BILGI
Marka Koruma
robots food beverage bboard sol

Barcodes: keeping track of product quality

2 Ekim 2019, Çarşamba For many years, barcode technology has proved to be an economical and flexible identification technology. It has continued to develop and as a result, 1D and 2D codes (such as Datamatrix) are now used almost universally. Their versatility have made them a popular choice for streamlining many key supply chain processes, including production, logistics and item traceability.
DAHA FAZLA BILGI
Marka Koruma
microhawk mv-40 inspection newssinglemob sol

Denetime hazır

12 Eylül 2019, Perşembe Kalite denetimi, tüm üretim ve paketleme hatları için büyük önem taşır. Kusurlu bir ürünün müşterilere ulaştırılmadan önce fark edilebilmesi yüksek maliyetli ürün geri çağırma süreçlerini, üretim kaybını ve olası yasal maliyetleri önleyerek zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
sustainablility 4 bboard misc

Tüketici ürünleri üretiminde plastik kullanımı: Daha yeşil paketleme için yedi otomasyon ipucu

29 Nisan 2021, Perşembe Hijyen mi yoksa çevreyi korumak mı? Tercihen her ikisi de! Tüketici ürünleri sektöründeki şirketler, plastik ambalajlar yerine hangi alternatifleri kullanabileceklerini ve nasıl daha yeşil, daha verimli ve güvenli bir şekilde çalışabileceklerini giderek daha fazla sorguluyor. Yenilikçi paketleme hatları, robotlar ve yapay zeka işte burada devreye giriyor.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
beverage robot assisted workflow 1 bboard sol

Yiyecek ve içecek sektöründeki otomasyon projeleri için dört temel ipucu

29 Ocak 2021, Cuma Koronavirüs salgınının artırdığı zorluklardan biri de üreticilerin; müşteri talebi odaklı daha uzun vadeli büyüme ile alışveriş alışkanlıklarını hızla değiştiren satıcılar ve tüketicilerin neden olduğu stok (SKU) düşüşü arasında denge kurmak zorunda kalmasıdır. Yenilikçi teknolojilerden yararlanarak yeni bir çığır açan şirketler, sadece çeviklik kazanmakla kalmayıp hurda, kirlenme riski, atık ve kayıpları da azaltır.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
robot hand apple bboard misc

Fabrika otomasyonu: Gıda ve içecek üretiminin geleceği hakkında dört ipucu

16 Temmuz 2020, Perşembe Koronavirüs salgını, türü ve boyutu fark etmeksizin tüm kuruluşları büyük sorunlarla baş başa bıraktı. Gıda sektöründe hizmet veren şirketler, önemli ölçüde azalan tüketim ve tedarik zincirinin sekteye uğraması gibi durumlardan muzdarip. Üstelik evde tüketim artarken ev dışı tüketim neredeyse durma noktasına geldi. Bu durumda üreticiler, iş stratejilerini ve üretim süreçlerini hem günümüze hem de ilerleyen zamanlara uygun hale getirmeyi nasıl başarabilir? Salgın, miadını doldurmuş süreçler ve prosedürler üzerinde tekrar düşünüp bunları yenilikçi robotik cihazlar, sensör teknolojisi ve bütüncül otomasyon stratejileri gibi kavramlarla geliştirmek için bir fırsat olarak değerlendirilebilir.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
ai manufacturing fcard sol

Gıda Üretiminde Sahada Yapay Zeka ile OEE Değerlerini İyileştirme

16 Ekim 2019, Çarşamba Gıda üretiminde Yapay Zeka (AI) uygulaması hızla artıyor. Birçok yiyecek ve içecek şirketi, Yapay Zekanın yalnızca Toplam Ekipman Verimliliğini (OEE) artırıp artan verimliliği düşük maliyetle bir araya getirme fırsatı değil, aynı zamanda atıkları veya süreç operasyonları değişkenliğini azaltma gibi sürekli iyileştirme programlarını desteklemek için veri analizini geliştirme olanağı da sunuyor.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
autonomous production flow bboard back

3 Steps to Optimize Operational Efficiency for the Future of Manufacturing

2 Ekim 2019, Çarşamba Operational Excellence is required to maximize capital expenditures. But at the same time manufacturers are challenged to move away from traditional high volume, low mix production runs, to more complex high mix, low volume production with consumer demand linked directly with production. How to optimize operational efficiency to be ready for the future of manufacturing?
DAHA FAZLA BILGI
Kolaboratif Robotik
engineer robot programming fcard prod

Kolaboratif çalışma

1 Ekim 2019, Salı Üretim dünyası değişiyor. Üretim hatlarının daha kısa çalışma süreleri, daha fazla ürün çeşitliliği ve sıkışık teslim tarihleriyle başa çıkabilmesi için daha yüksek düzeyde esneklik kazanması gerekiyor. Üreticiler bu zorluklara yanıt olarak çeşitli görevleri yerine getirecek şekilde programlanabilen daha gelişmiş, birbiriyle bağlantılı ve akıllı sistemler sunuyor.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
conveyor filled cans bboard sol

Minimum complexity, Maximum yield

8 Temmuz 2019, Pazartesi Omron's leading position in packaging automation in the Food & Beverage industry is based on smart and simple solutions that result in solid success. A concept that we dubbed Perfect Packaging. Omron's Perfect Packaging approach structurally eliminates risks and boosts production even in tough situations when high throughput is required. But also optimises your filling. Minimising under- or overfill.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
conveyor sealed fruit bboard sol

At Omron we serve to protect Package Integrity!

8 Temmuz 2019, Pazartesi Protecting a product is the main purpose of any package. Food packaging that is not closed completely airtight can cause a whole range of problems resulting in huge expenses and problematic long-term consequences for manufacturers. Loss of nutrients and aroma to premature spoilage are the least problematic relative to the costly aftermath that easily comes around the corner when consumer health is at stake and recalls enter the media.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
labelling orange machine bboard sol

Perfect Packaging, ordinary packaging executed extraordinary well

8 Temmuz 2019, Pazartesi Packaging processes rarely harbour extremely surprising variables. From manufacturers to system integrators, machine builders and industrial automation providers, we all know the essentials that make packaging production a definite success. However, the everyday reality on the factory floor is that small imperfections in the process result in major output disturbances. That is why Omron introduces its Perfect Packaging concept featuring smart innovations that ensure that ordinary F&B-packaging is executed extraordinary well. We help make your bottom-line top!
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
autonomous production flow bboard back

Go with the Adaptive and Dynamic production flow!

6 Mayıs 2019, Pazartesi Flexible and fast responses to changes in market dynamics improve performance. Made-for-me production flows are the future of manufacturing coherent with Industry 4.0. A reality that Omron already provides today through its cutting edge innovative-Automation approach. Turning factory floor data into highly valuable information, we realize intelligent automation solutions for manufacturers around the globe.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
handling multiple materials bboard back

Smart sensing for multiple materials!

6 Mayıs 2019, Pazartesi You know the routine. Switching from one product to another on your production line means a costly full stop, making all kinds of changes, starting up again, discarding the materials and packaging already fed into the line together with start-up rejects, and only then can production resume. Well, have we got good news for you: smart sensing for multiple materials!
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
flex production robots bboard back

Rock solid results with flexible production & robotics!

6 Mayıs 2019, Pazartesi Today's market requires an increasingly agile production environment. Traditional industrial automation and robots are often too inflexible to successfully accomplish mass customization. Omron is enabling smart Industry 4.0 scenarios with a rare combination of intelligent automation solutions and robotics. Perfecting seamless human-robot collaboration and making more and more use of AI-driven possibilities, we assist manufacturers in realizing rock solid results with flexible production and robotics.
DAHA FAZLA BILGI
Sürdürülebilir Üretim
batterieproduktion whitepaper banner b bboard misc

Yerel pil hücresi üretimi başarısına destek olma

20 Eylül 2021, Pazartesi Uzmanlar ve otomotiv üreticileri gelecekte e-mobilitenin önemli bir yer kaplayacağı konusunda hemfikir. Piller ve pil üretimi bu gelişmenin merkezinde yer alıyor. Bu bağlamda, küresel lityum iyon pil pazarının 44,2 milyar ABD dolarından (2020) 94,4 milyar ABD dolarına (2025) tırmanması bekleniyor. Otomotiv sektörünün içten yanmalı motorlardan pil veya hidrojenle çalışan yakıt hücrelerine dönüşümü şirketler için beraberinde büyük zorluklar getiriyor.
DAHA FAZLA BILGI
Operasyonel Mükemmellik
sustainablility 4 bboard misc

Tüketici ürünleri üretiminde plastik kullanımı: Daha yeşil paketleme için yedi otomasyon ipucu

29 Nisan 2021, Perşembe Hijyen mi yoksa çevreyi korumak mı? Tercihen her ikisi de! Tüketici ürünleri sektöründeki şirketler, plastik ambalajlar yerine hangi alternatifleri kullanabileceklerini ve nasıl daha yeşil, daha verimli ve güvenli bir şekilde çalışabileceklerini giderek daha fazla sorguluyor. Yenilikçi paketleme hatları, robotlar ve yapay zeka işte burada devreye giriyor.
DAHA FAZLA BILGI
Sürdürülebilir Üretim
europe battery industry 1 background bboard misc

Avrupa otomotiv sektörünü güçlendirme

29 Ocak 2021, Cuma Avrupa otomotiv sektörü Asya'nın güçlü rekabetçiliğinin yanı sıra salgının ekonomik güçlükleriyle de karşı karşıya bulunuyor. Sektörün hem verimliliği hem de sürdürülebilirliği artıracak inovatif, geleceğe dönük stratejiler ve teknolojiler geliştirmesi gerekiyor. Stanford Üniversitesi'nden Tony Seba, 2025'ten sonra (saf) yanmalı motorlu yeni araçların satılmayacağına ve batarya ya da hidrojen ile çalışan yakıt hücrelerine doğru bir hareket olacağına inanıyor. Bu arada sektör; düşen satışlar, gittikçe daha katı hale gelen emisyon düzenlemeleri, yeni teknolojiler, dijitalleşme ve değişen tüketici ihtiyaçları ile de karşı karşıya. Şirketler, üretim hatlarını dönüştürerek, daha çevik hale gelerek ve rekabet avantajı sağlayan inovasyonlar sunarak bu duruma yanıt vermek zorunda.
DAHA FAZLA BILGI
Sürdürülebilir Üretim
hd1500 warehouse bboard sol

E-mobiliteye geçiş: Otomotiv şirketleri için yedi ipucu

8 Eylül 2020, Salı Virüs nedeniyle araba satışlarında yaşanan şiddetli düşüşten dolayı otomotiv sektörü bu durumdan özellikle etkilendi. Örneğin, Duisburg-Essen Üniversitesi Otomotiv Araştırma Merkezi (CAR), Alman araç üreticileri ve tedarikçilerinin toplam iş gücünün dörtte birini 2030 yılına kadar kaybedebileceklerini öngörüyor.Birleşik Krallık'ta da benzer bir görüntü göze çarpıyor. Buna karşılık otomotiv tedarikçisi AMZ, artan elektrikli araç talebinin birçok yeni iş alanı oluşturabileceğini tahmin ediyor.
DAHA FAZLA BILGI
Sürdürülebilir Üretim
e-mobility 2 bboard misc

Zero-defect philosophy helps resolve the world’s future issues

5 Haziran 2020, Cuma Imagine the city center of a modern metropolis in 2030: a multitude of unmanned, electrically-powered vehicles driving swiftly and silently through the streets. These vehicles sense traffic lights and other road signs and make decisions using artificial intelligence. They avoid people, who unexpectedly cross their path. They detect and avoid dangerous situations before they occur. And they contribute to everyone’s health and safety. But what happens if the associated electrical systems fail? Omron is already addressing this problem today.
DAHA FAZLA BILGI
Yapay Zeka
e-mobility 1 bboard misc

Avrupa'da pil üretimine hız verme

1 Mayıs 2020, Cuma Avrupalı otomotiv şirketleri, özellikle pil üretimi ile ilgili olarak üretim hatlarını geleceğe hazırlamak için neler yapabilir? Robotlar, otomatik kalite kontrolü ve yapay zeka (AI), şirketlerin Asya'daki güçlü rakipleriyle başa çıkmasına yardımcı olabilir.
DAHA FAZLA BILGI
Endüstri 4.0
automotive bboard sol

Yeni nesil otomotiv üretim hattı için entegre veri kontrolü, hareket kontrolü ve makine görsel denetimi

24 Nisan 2020, Cuma Global otoyol ve uzmanlık alanı pazarları için premium havalı fren aktüatörleri üreten lider üreticilerden birinin Meksika bölgesi genel merkezi, yeni bir otomatik üretim montaj hattına ihtiyaç duyuyordu. Şirketin en önemli performans göstergelerinden biri, 30 saniyede bir montajı tamamlanmış bir ürün sunmaktır. Ekibin üretim hattını otomatikleştirme sürecine başlamasının nedeni, bu nihai hedefe ulaşmaktır.
DAHA FAZLA BILGI
Sürdürülebilir Üretim
sustainability green factory bboard misc

Green is key: sustainability in battery manufacturing for E-mobility

5 Şubat 2020, Çarşamba Today, sustainability is no longer a niche topic, but something that companies are integrating into their business strategies. Not only are sustainability practices necessary to answer the changing demands of consumers, the marketplace and governments, they are also increasingly being seen as a competitive strength. That’s because sustainability practices reduce energy consumption and waste, and also help companies use their resources more efficiently. They even help companies optimize their manufacturing agility and enable them to respond to fluctuating demand and the growing need for personalization. And finally, sustainability can play an important role in acquiring and retaining customers, as well in developing new market opportunities.
DAHA FAZLA BILGI
Sürdürülebilir Üretim
automotive fhv7 prod

Genel hatlarıyla entegre emniyet

19 Eylül 2019, Perşembe Çalışanları korumak ve arızaların değerli ürün ve ekipmanlara zarar vermesini önlemek için tüm üretim veya paketleme hatlarında emniyet sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. İyi bir emniyet sistemi, gerekli durumlarda hattı durdurarak potansiyel kazaları önler ve hattın hızlıca yeniden başlatılmasına olanak sağlar.
DAHA FAZLA BILGI