Oturum açın

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Kaydol

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Omron'a kaydolduğunuz için teşekkür ederiz

Hesabınızı tamamlamanız için şu adrese bir e-posta gönderildi:

Web sitesine geri dönün

doğrudan erişim

Bilgilerinizi aşağıya girin ve bu sayfadaki içeriğe doğrudan erişin

Text error notification

Text error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download

Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz

Artık şuna erişebileceksiniz: OMRON Paketleme Uygulaması: Yükleme ve boşaltma süreci

Şu adrese bir onay e-postası gönderildi:

Sayfaya devam edin

Bu belgeyi indirmek için lütfen veya doğrudan erişim edinin

Operasyonlarınızı Sorunsuz Şekilde Yürütme

Daha kişiselleştirilmiş ürünlere olan talebin artmasıyla birlikte geleneksel seri üretim hatlarının; daha geniş seçenekler arasından tercih olanağı, daha özelleştirilmiş siparişler, daha hızlı teslimatlar ve tüm bunları en yüksek kalite standartlarıyla gerçekleştirme gibi yeni pazar ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde uyarlanması gerekir. Özetle, hatların çeviklik kazanması gerekir.
 
Çevik bir üretim hattına giden yolda başarılı bir başlangıç yapmak için yükleme ve boşaltma sürecinizi optimize etmeniz gerekir. Bu sürecin operasyonlarınızın performansını nasıl etkilediğini değerlendirerek ve bunu geliştirmek için çözümler sunarak optimizasyon yolculuğunuzda size destek olmayı amaçlıyoruz.

Yaklaşımımız

Global Çözüm ortağı olarak maksimum iş hacmiyle üretim kullanılabilirliği sağlamanız ve ürününüzün güvenliğini ve kalitesini garanti edebilmeniz için yükleme ve boşaltma sürecinizi kurum, hat ve makine düzeyinde optimize ederiz. Bu üç düzeyde operasyonlarınızın performansını iyileştirmeye katkıda bulunarak üretim alanınızda karlılığı ve esnekliği en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı oluruz.

Kurum Düzeyi

Günümüzde, hayli değişken tüketici taleplerine kolayca uyum sağlayabilecek bir üretim modeline en düşük maliyetle sahip olmak zorlu bir görevdir. Bu pazar trendine yanıt vermenin en iyi yöntemi hem ürün, stok ve devam eden çalışma (WIP) akışını optimize eden hem de esnek ve tamamen yeniden yapılandırılabilir üretim tesisleri oluşturmaktır.

Çözümümüz

Şimdiye kadar, ürünleri fabrikanın içinde taşımaya yönelik çözüm olarak konveyörler kullanılırdı. Ancak bunlar çok geniş bir zemin alanını işgal ettikleri gibi aynı zamanda esnek değildir, maliyetlidir ve sıklıkla bakım gerektirir. Bu yaklaşımı, akıllı ara bağlantı özelliğine sahip bir robot filosuyla değiştirmek, hat akışınızı kolaylaştırır. Bu robotlar ihtiyacınız olan her şeyi, ihtiyacınız olan zamanda ve yere taşıyarak çevikliğinizi önemli ölçüde artırır. Robot çözümümüz sadece fabrikadaki mal akışını optimize etmekle kalmaz, aynı zamanda devam eden çalışmayı (WIP) da en aza indirir ve hurda, kirlenme, bozulma ile kayıp riskini azaltır. Mal akışını optimize edin, karı en üst düzeye çıkarın!

Yeniden Yapılandırılabilir Üretim Hattının Avantajları

 • Üretim hatlarındaki varlıkları bağlama

 • Hat tarafında yalnızca gerekenleri depolayarak maliyetleri azaltma

 • Tüm stokların izlenebilir olması sayesinde duruş süresini azaltma

 • Takılıp düşme tehlikelerini azaltma

 • İş gücünü yalnızca katma değerli görevlere önceliklendirme

Hat Düzeyi

Tüketicinin çok çeşitli ürünlere olan talebi, hat verimliliği ve kalite standartları üzerindeki baskıyı artırmaktadır. Maliyet ve zaman kaybına neden olan hattın boş kalma durumu ve kesintiler ve konteynerlerin bütünlüğüyle ilgili sorunlara yol açan yanlış paketleme, hattın iş hacmini ve çalışanların verimliliğini etkileyen en büyük sorunlardan bazılarıdır.

Çözümümüz 

OMRON, iş hacmini artırmanın yanı sıra çalışanların katma değerli görevlere odaklanmasına da olanak tanıyan çok çeşitli robotik çözümler sunar. Hat Kenarı İkmali (LSR) iyileştirmeye, hattın boş kalmasıyla insan hatalarını ortadan kaldırmaya ve paletleme sürecini optimize etmeye yönelik çözümler sağlıyoruz. Bunlara örnek olarak şişe veya diğer konteynerleri, kolaboratif robotların besleme kutularını ve karton yükselticileri yükleme için Seçici Uyumlu Montaj Robot Kolu (SCARA) veya öğeleri yönlendirme ve hizalama için kullanılan yüksek hızlı paralel robot çözümlerimiz verilebilir. Kısacası, yatırım getirinizi ve hat emniyetinizi en üst düzeye çıkarın!

Robotlara Katma Değeri Olmayan Görevler Vermenin Avantajları

 • Üretimin devam ettirilmesiyle hattın genel verimliliğini iyileştirme

 • Doğru paket ve ürün kombinasyonunu onaylayabilme

 • Üretimde izlenebilirlik sağlamak üzere seri etiketi ekleme

 • Tekrarlanan görevlerin önlenmesiyle işçi stresini azaltma

Makine Düzeyi

E-ticaret ve perakende için hazır paketleme ve sonradan ürün özelleştirme, aşağı akış süreçlerinde verimli ürün yönetimi gerektiren konseptlerdir. Ürünleri verimli bir şekilde taşımanın şart olduğu bu senaryoda makine verimliliğini korumak; seçme ve yerleştirme işlemlerinde, talimat yönetiminde ve kalite kontrolünde en yüksek doğruluğu ve tekrarlanabilirliği garanti eden çözümleri gerektirir.

Çözümümüz

Çok çeşitli otomasyon ve robot çözümlerimiz üretim ortamınıza özel olarak verimliliği, kullanılabilirliği ve kaliteyi en iyi hale getirir. Hareket, görsel denetim, emniyet ve robotlar gibi tüm işlevleri sağlayan Tek Kontrolör çözümümüzle akış hızlarını ve talimat yönetimini optimize ederiz. Sysmac kontrol platformumuzda yer alan mallara dair otomatik konum kontrolümüz, ürünler zarar görmeden tam konveyör kontrolü sunar. Perakende için hazır çözümler sunun ve doğru ürünleri doğru zamanda, doğru şekilde gönderin!

Makine İşlevi Optimizasyonunun Avantajları

 • Ortama uygun robot tasarımıyla temizlik ihtiyacını azaltma

 • Kontaminasyon ile Sağlık ve Güvenlik risklerini azaltma

 • Yön ayarlama ve sıralamayla aşağı akış süreçlerini optimize etme

 • Entegre görsel denetim ve izlenebilirlik

 • Daha düşük işçilik maliyetleri

 • İyileştirilmiş sunum

 • Kullanım esnekliği ve hat üzerinde iyileştirilmiş genel ekipman verimliliği

Uygulama Portföyümüze Göz Atın

Müşteri Referansları (Teknolojimiz İş Başında)

OMRON'da müşterilerimizi dinlemeyi severiz. Tüm günü ihtiyaçlarınızı dinleyerek geçirebiliriz. Bu, yeni fikirler üretmemiz için bize ilham verir. Paketleme makinesi müşterilerimizi yirmi yıldan uzun süredir dinlediğimiz için sayısız yenilikçi fikrimizin olduğuna şaşırmayacaksınız. Ancak bunları bizden dinlemek yerine, sizin gibi müşterilerimizden duymayı tercih edeceğinizi düşündük.

seafood parlevliet fcard comp

Seafood Parlevliet'in otomatik balık filetolama çözümü, kalite ve maliyet verimliliği sağlıyor

Hollandalı balık üreticisi, otomatik üretim hattı ile manuel iş gücünü %75 oranında azaltırken üretimi de beş kata kadar daha hızlı hale getirmeyi başardı. Yerel bir otomasyon ortağı olan Innovotech BV tarafından oluşturulan bu çözüm, içerisindeki OMRON kontrol ve görsel denetim sistemleriyle şirketin Hollanda'daki rekabetçi üretimini sürdürmesini sağlıyor.

Daha fazla bilgi
bolci chocolate fcard misc

Robotik otomasyon, BOLÇİ'de üretimi %40 artırdı

Türk çikolata üreticisi BOLÇİ, "insan eli değmemiş" çikolata ürünleri sunma taahhüdünü yerine getirmek istiyordu. Omron ve Innovas, üretim kalitesini artırmak ve işçilik maliyetlerini azaltmak amacıyla fabrikanın üretim hattının paketleme bölümünde üç Omron robotundan oluşan bir hat devreye almak için güçlerini birleştirdiler.

Daha fazla bilgi

İlginç Bilgiler

Son gelişmelerle ilgileniyor musunuz? En son güncellemeler için haber bloglarımızı ziyaret edin!

finance lease fcard tr sol

Uygun maliyetli otomasyon: Fabrika üretim ortamında esneklik için cobot ve mobil robot kiralama

4 Mart 2021, Perşembe Endüstri 4.0'a geçiş ile birlikte süreçleri düzenleme ve üretkenliği artırma yöntemi olarak otomasyona başvuran üretici sayısı gittikçe artıyor. Bu artışın temel faktörlerinden birini fabrikadaki insanlarla birlikte çalışan robotların kullanımı oluşturuyor. Bununla birlikte, çoğu şirket özellikle COVID-19'un beraberinde getirdiği ekonomik zorluklar nedeniyle otomasyon alanında ek yatırım yapma konusunda isteksiz olabilir. Uygun maliyetli bir çözüm arayan üreticiler için fabrika üretim ortamında uyarlanabilirlik sağlama amacıyla kiralama seçeneklerine sahip maliyet yapılandırmaları sunuluyor.

Daha fazla bilgi

İlgili Ürünler

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Bizi arayın

Yerel satış ofisinizle iletişime geçin

Bir soru sorun

Çoğu soru 24 saat içinde yanıtlanır

OMRON Paketleme Uygulaması: Yükleme ve boşaltma süreci

Üretim hatlarınızı dönüştürmenin ilk adımı, yükleme ve boşaltma sürecinizi optimize etmektir. Ayrıca, bu sürecin kurum, hat ve makine düzeyinde operasyonlarınızın performansını nasıl etkilediğini değerlendirmeniz gerekir.

load&unload page images 2 fcard sol

* ile işaretli bölümleri doldurmak zorunludur. Kişisel bilgileriniz gizli kalacaktır.

Text error notification

Text error notification

Text error notification

Text error notification

Text error notification

Text error notification

Country error notification

Text area error notification

Checkbox error notification

Checkbox error notification

Teşekkür ederiz. Talebiniz konusunda en kısa sürede bilgilendirileceksiniz.

Teknik zorluklar yaşamaktayız. Form gönderme işleminiz başarılı olmadı. Lütfen özürlerimizi kabul edin ve daha sonra tekrar deneyin. Detaylar: [details]

Download